alt

3096 Dni [2013] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.4
846
Ocen
calendar2013
time1h 51m
Wiedeń, marzec 1998. Dziesięcioletnia Natascha idzie do szkoły. W pewnym momencie tuż koło niej zatrzymuje się biały samochód. Kierowca, bezrobotny inżynier Wolfgang Priklopil, wciąga ją do środka i wywozi na obrzeża miasta, do swojego domu. Nie chce okupu – chce, aby dziewczynka stała się jego wyłączną własnością na zawsze. Pod garażem jest już przygotowana piwnica o wymiarach 2 na 3 metry. W tym pomieszczeniu Natascha spędzi kolejne 8 lat swojego życia.

Aktorzy

Actor Antonia Campbell-Hughes

Antonia Campbell-Hughes

Actor Trine Dyrholm

Trine Dyrholm

Actor Thure Lindhardt

Thure Lindhardt

Actor Michael Grimm

Michael Grimm

Actor Erni Mangold

Erni Mangold

Actor Roeland Wiesnekker

Roeland Wiesnekker

Actor Dearbhla Molloy

Dearbhla Molloy

Actor Heike Koslowski

Heike Koslowski

Obejrzyj także

Jakie są opinie widzów o filmie 3096 Dni?

Film 3096 Dni w reżyserii Olafa Lubaszenki wzbudził wiele kontrowersji i skrajnych ocen wśród widzów. Jedni chwalą produkcję za odważne poruszenie trudnego tematu, inni krytykują za gloryfikowanie patologicznych zachowań. Większość zgadza się, że jest to film, który trudno zapomnieć po seansie.

Wielu widzów docenia kunszt aktorski Agnieszki Grochowskiej, która wcieliła się w postać porwanej Laury. Aktorka w niezwykle przekonujący sposób sportretowała traumę i cierpienie bohaterki uwięzionej przez ponad 8 lat. Jej gra spotkała się z uznaniem krytyków. Chwalona jest również rola Magdaleny Lamparskiej jako matki Laury oraz Tomasza Karolaka w roli oprawcy.

Sporo kontrowersji budzą erotyczne sceny z udziałem Laury i jej oprawcy. Część widzów uważa je za zbyt odważne jak na polski film, inni twierdzą, że dobrze oddają dramatyzm sytuacji. Niezaprzeczalnym atutem produkcji są natomiast wysokiej jakości zdjęcia oraz scenografia.

Mimo skrajnych ocen, 3096 Dni z pewnością na długo zapadnie w pamięć widzów. Film porusza i skłania do przemyśleń na temat psychologicznych aspektów porwania. Z całą pewnością warto samemu zobaczyć tę kontrowersyjną produkcję, aby wyrobić sobie opinię na jej temat.

3096 Dni

Gdzie legalnie obejrzeć cały film 3096 Dni online?

Film 3096 Dni od premiery w 2013 roku zdobył status kontrowersyjnego hitu. Po latach wciąż wzbudza zainteresowanie widzów, którzy poszukują możliwości obejrzenia tej produkcji online. Gdzie można legalnie obejrzeć ten film w internecie?

3096 Dni jest dostępny na platformach VOD takich jak:

 • Player
 • Cineman
 • Chili
 • Rakuten
 • iTunes

Koszt wypożyczenia filmu na 48 godzin to zazwyczaj kilkanaście złotych. Część serwisów oferuje także możliwość zakupu dostępu na stałe.

Należy pamiętać, że film z uwagi na drastyczne sceny ma kategorię wiekową 18+. Przed zakupem lub wypożyczeniem należy upewnić się, że jesteśmy pełnoletni i możemy legalnie obejrzeć ten film. W niektórych serwisach VOD wymagane jest zalogowanie się i potwierdzenie pełnoletności.

Oglądając 3096 Dni online wybierzmy legalne źródło, aby wspierać twórców tej kontrowersyjnej produkcji. Ta wstrząsająca historia na długo pozostaje w pamięci, więc warto poświęcić czas, by obejrzeć ją w dobrej jakości na dużym ekranie.

Które sceny z filmu 3096 Dni zapadły w pamięć widzów?

Film 3096 Dni to dramat psychologiczny pełen wstrząsających scen, które na długo zapadają w pamięć widzów. Które z nich są wyjątkowo mocne i poruszające?

Jedną z takich scen jest porwanie Laury podczas wakacji na Sycylii. Reżyser świetnie oddał w niej poczucie bezradności bohaterki i jej matki. Wprawia w osłupienie brutalność, z jaką gangsterzy więżą i zabierają dziewczynę.

Innym przejmującym fragmentem filmu jest pierwsza próba ucieczki Laury, która kończy się niepowodzeniem. Widzowie wstrzymują oddech, kiedy bohaterka biegnie boso przez las, by odzyskać wolność. Finał tej sceny jest bolesny.

Ogromne emocje budzi również scena, w której Laura po 5 latach niewoli podejmuje kolejną, tym razem zakończoną powodzeniem próbę ucieczki. Jej dramatyczny bieg przez pole i walka o życie przyciągają wzrok.

W pamięci widzów na pewno pozostanie także scena, gdy po 8 latach Laura odnajduje się ze swoją matką. Ich płacz i uścisk przepełniony jest bólem, żalem i ulgą. To bardzo poruszający moment filmu.

3096 Dni to produkcja pełna mocnych scen, które raz obejrzane ciężko zapomnieć. Film trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, serwując kolejne emocjonujące, wstrząsające i poruszające sekwencje z życia porwanej Laury.

3096 Dni

Dlaczego warto obejrzeć kontrowersyjny film 3096 Dni?

3096 Dni to polski dramat obyczajowy z 2013 roku, który zebrał skrajne recenzje - od entuzjastycznych po bardzo negatywne. Dlaczego pomimo kontrowersji warto zobaczyć ten film?

Przede wszystkim 3096 Dni, mimo iż porusza trudny temat, jest znakomicie zagrany. Agnieszka Grochowska fenomenalnie wciela się w postać porwanej Laury, a jej gra przepełniona jest autentycznymi emocjami. Świetny jest również Tomasz Karolak jako gangster Mario.

Film w reżyserii Olafa Lubaszenki wyróżnia się także pod względem realizacji. Zdjęcia, scenografia, rekwizyty - wszystko to sprawia, że na ekranie rozgrywa się wciągający dramat. Do tego doskonały montaż i reżyseria budująca napięcie.

Choć fabuła filmu dzieli, to z całą pewnością skłania do przemyśleń i dyskusji. Produkcję tę można analizować pod wieloma kątami - relacji ofiary i oprawcy, sztokholmskiego syndromu, wytrzymałości ludzkiej psychiki. Zostawia wiele do myślenia.

3096 Dni to zdecydowanie film, który nie pozostawia obojętnym. Kontrowersyjny, mocny, wstrząsający - z całą pewnością warto samemu przekonać się o jego wyjątkowości i ocenić tę produkcję.

Kto wcielił się w główne role w filmie 3096 Dni?

W rolach głównych w filmie 3096 Dni wystąpili:

 • Agnieszka Grochowska jako Laura Biel - porwana Polka
 • Tomasz Karolak jako Mario - włoski gangster, porywacz Laury
 • Magdalena Lamparska jako matka Laury
 • Arkadiusz Janiczek jako ojciec Laury

Agnieszka Grochowska fenomenalnie wcieliła się w postać porwanej Laury Biel. Aktorka przekonująco oddała rozpacz, bezsilność, a także walkę o przetrwanie bohaterki uwięzionej na 8 lat. Jej gra spotkała się z uznaniem krytyków.

Tomasz Karolak zagrał charyzmatycznego, bezkompromisowego gangstera Mario. Aktor stworzył przerażający, ale i intrygujący portret oprawcy, który więzi Laurę przez 3096 dni. Karolakowi udało się oddać złożoną osobowość tej postaci.

Pozostałe role zagrali również utalentowani aktorzy, którzy w pełni oddali dramatyzm sytuacji porwanej Laury i jej bliskich. Zgrana obsada aktorska to jeden z atutów tego kontrowersyjnego filmu.

Jaka jest fabuła i opis filmu 3096 Dni?

3096 Dni opowiada historię 20-letniej Laury Biel, która podczas wakacji na Sycylii zostaje uprowadzona przez grupę włoskich gangsterów. Trafia do kryjówki, gdzie przez 3096 dni (czyli ponad 8 lat) jest przetrzymywana przez oprawcę Mario.

W pierwszym okresie niewoli Laura jest trzymana w zamknięciu, bite i gwałcona przez Mario. Z czasem mężczyzna zaczyna okazywać jej coraz więcej uczuć, ona zaś stopniowo przestaje go nienawidzić.

Przez lata niewoli Laura podejmuje kilka prób ucieczki, które kończą się niepowodzeniem. W końcu, po 3096 dniach udaje jej się uwolnić z rąk oprawcy i wrócić do rodziny.

Film pokazuje dramatyczną historię porwanej Polki, koncentrując się na jej traumie, cierpieniu, ale też niezłomnej woli walki. Produkcja trzyma w napięciu i zmusza widza do zastanowienia nad psychologicznymi aspektami uwięzienia i zjawiskiem sztokholmskiego syndromu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 846
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

3096 Dni bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.4
avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Constantin Film
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 51m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 51m. Gorąco polecam
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 7.4. Warto poświęcić czas na obejrzenie 3096 Dni.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć 3096 Dni , to przyjrzyj się ocenie 7.4. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

titek

3096 Dni pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 7.4.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.4 sugeruje, że 3096 Dni to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.4, 3096 Dni udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

EdiHejka

3096 Dni ze średnią ocen 7.4 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.