close icon
page-title
Athena
Athena

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Athena
 • Język oryginalny: Francuski
 • Kraj produkcji: Francja
 • Wydawca: Iconoclast

Athena [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.6
680Ocen
date2022
date1h 37m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |9 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  WatchWizard

  |4 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  PrimePics

  |6 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  RetroReels

  |11 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |11 dni temu
  I should call her... xd

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Jakie tajemnice kryje rodzina gangstera z osiedla Athena?

Film Athena przedstawia historię z fatalnym finałem, która rozgrywa się wśród ubogiej społeczności imigrantów we Francji. Reżyser Romain Gavras zabiera widzów w mroczny świat przestępczości zorganizowanej na przedmieściach Paryża. Głównym bohaterem jest Abdel, starszy brat, który po śmierci 13-letniego Idirisa, zastrzelonego przez policjanta, próbuje zapobiec eskalacji przemocy w swojej społeczności. Jednak młodszy brat Moktar, przywódca lokalnego gangu, chce zemsty. Czy Abdelowi uda się opanować gniew i rozpacz wśród swoich bliskich?

Reżyser pokazuje skomplikowaną sieć zależności i rodzinnych więzów wśród imigrantów mieszkających w blokowiskach. Gangsterka, przemyt narkotyków, porachunki z policją to ich codzienność. Athena ukazuje dramat ludzi uwikłanych w przestępczość, którzy jednocześnie kochają swoich bliskich i chcą dla nich jak najlepiej. Świetna, naturalna gra aktorska sprawia, że losy bohaterów wciągają i poruszają. Film pokazuje, że z pozoru proste podziały na dobro i zło niekoniecznie mają zastosowanie w tej historii. Jakie tajemnice kryją bohaterowie Atheny i co doprowadziło ich do tego miejsca w życiu?

Athena

Czy seans filmu Athena gwarantuje wciągnięcie w mroczny świat przestępczości?

Athena, najnowszy film Romaina Gavrasa, to zdecydowanie produkcja, która wciąga widza w ponury nastrój osiedli bloków pod Paryżem. Reżyser pokazuje codzienność imigrantów, w której dużą rolę odgrywają gangi i przestępczość. Bohaterowie żyją w ciągłej niepewności i strachu - zarówno przed policją, jak i porachunkami z innymi gangami. Młody, utalentowany aktor Dali Benssalah w roli Abdela wciąga nas w ten świat. Jego rozpacz, bezsilność i zagubienie stają się udziałem widza na prawie dwie godziny seansu.

Film trzyma w napięciu dzięki świetnie zarysowanym postaciom i wątkom fabularnym. Twórcy pokazują, że w blokowiskach pozornie proste podziały na dobro i zło nie zawsze mają zastosowanie. Członkowie gangu to także kochający brat, mąż, ojciec. Athena, mimo mrocznego nastroju, to nie tylko opowieść o przestępczości. To film o więzach rodzinnych, miłości i tragedii, jaka spotyka ludzi, którzy tracą nadzieję. Mocny, angażujący dramat sensacyjny, który na długo pozostaje w pamięci.

Athena - czy warto obejrzeć dramat kryminalny osadzony we Francji?

Athena to dramat sensacyjny, który opowiada o porachunkach gangów w ubogich dzielnicach pod Paryżem. Fabuła koncentruje się na losach rodzeństwa Abdela i Moktara, których życie diametralnie się zmienia, gdy w starciu z policją ginie ich młodszy brat. Choć akcja filmu rozgrywa się we Francji, to poruszane problemy mają charakter uniwersalny. Reżyser pokazuje mechanizmy przemocy i pogłębiające się podziały na tle etnicznym oraz ekonomicznym.

Mocną stroną filmu jest świetna obsada aktorska na czele z Dali Benssalah. Aktorzy grają naturalnie i przekonująco, bo część z nich ma podobne do bohaterów życiowe doświadczenia. Reżyser Romain Gavras znany jest z mocnych, angażujących produkcji, które poruszają i zapadają w pamięć. Athena to zdecydowanie taki film. Mimo klimatu beznadziei daje też nadzieję, że z tragedii może zrodzić się coś dobrego. Jeśli szukasz poruszającego, mądrego kina - Athena jest dla Ciebie.

Athena

Dlaczego Athena z mistrzowską obsadą aktorską zachwyca od pierwszej minuty?

Athena to film, który od pierwszych scen wciąga widza mocną fabułą i świetnymi aktorami. Obsada jest jednym z największych atutów tej produkcji. Dali Benssalah jako Abdel fenomenalnie oddaje rozpacz starszego brata, który próbuje chronić swoją rodzinę przed tragedią. Aktor doskonale buduje wewnętrzne napięcie i rozterkę bohatera. Równie mocne role stworzyli Sami Slimane jako młodszy gangster Moktar oraz Anthony Bajon w roli ich kuzyna Karim. Aktorzy grają tak naturalnie i przekonująco, że oglądając Athenę można poczuć się jak podglądacz dramatów rozgrywających się naprawdę.

Reżyser Romain Gavras stworzył poruszający obraz społeczności imigrantów we Francji. Pokazuje codzienność pełną strachu i agresji, ale też solidarność i lojalność. Doskonałe zdjęcia i muzyka budują niesamowity klimat. Athena wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. To film, który trzeba zobaczyć, aby zrozumieć dramat ludzi zamkniętych w gettach podmiejskich blokowisk.

Czy fabuła Atheny zaskoczy zwrotami akcji i prawdziwymi emocjami?

Athena opowiada historię pełną napięcia i emocji. Fabuła skupia się na losach dwóch braci - starszego, rozsądnego Abdela i młodszego, buntowniczego Moktara. Kiedy w starciu z policją ginie ich brat, obaj reagują zupełnie inaczej. Dla Moktara to sygnał do odwetu i eskalacji przemocy. Abdel rozpaczliwie próbuje chronić bliskich i nie dopuścić do tragedii. Romain Gavras z mistrzostwem buduje napięcie między braćmi, których poróżniła śmierć najmłodszego z rodzeństwa.

Film wciąga widza w mroczny nastrój osiedla Athena, gdzie brakuje nadziei na lepsze życie. Przemoc i agresja są tu codziennością. Jednak w tym ponurym obrazie pojawiają się też wątki miłości, przyjaźni i solidarności. Tragedia czasem potrafi zjednoczyć ludzi. Doskonała gra aktorska sprawia, że losy bohaterów Atheny poruszają i zostają w pamięci na długo. To film pełen emocji, który ma też ważne przesłanie.

Jak reżyser filmu Athena sportretował rzeczywistość blokowisk pod Paryżem?

W swoim najnowszym filmie Romain Gavras przedstawia bezkompromisowy obraz życia w ubogich dzielnicach zamieszkanych przez imigrantów. Akcja Atheny rozgrywa się w Palaiseau pod Paryżem - miejscu zaniedbanym, pozbawionym perspektyw. Codziennością są tam przemoc, handel narkotykami i niepewny byt. Mieszkańcy żyją w atmosferze ciągłego zagrożenia - bać się muszą zarówno policji, jak i porachunków z konkurencyjnymi gangami.

Reżyser pokazuje ten świat bez upiększeń, ale też z empatią dla ludzi, których do takiej egzystencji zmusiły warunki. W mrocznych blokowiskach rodzą się uczucia - miłość, przyjaźń, lojalność. Silne jest poczucie wspólnoty. Film ukazuje tragiczne losy bohaterów uwikłanych w machinę przemocy. Porusza i skłania do refleksji nad problemem wykluczenia imigrantów we Francji i innych krajach.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 680

Udostępnij