alt

Avengers: Wojna bez granic [2018] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.3
28 568
Ocen
calendar2018
time2h 29m
Po ostatnich wydarzeniach jakie zaszły między Avengersami są oni podzieleni i nie tworzą dłużej jednej zgranej grupy jak za dawnych czasów. Nadciąga jednak nowe wyzwanie. Thanos (Josh Brolin) przybywa na ziemię, a jego celem jest zebranie wszystkich 6 kamieni nieskończoności, które razem dają temu kto je posiada niewyobrażalną moc. Kapitan Ameryka (Chris Evans), Iron Man (Robert Downey Jr.) i reszta superbohaterów będą musieli zjednoczyć się po raz kolejny, aby bronić swojego świata przed zagrożeniem jakiego jeszcze nie było. [opis dystrybutora dvd]

Aktorzy

Actor Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Actor Vin Diesel

Vin Diesel

Actor Tom Holland

Tom Holland

Actor Ariana Greenblatt

Ariana Greenblatt

Actor Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch

Actor Samuel L. Jackson

Samuel L. Jackson

Actor Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

Actor Bradley Cooper

Bradley Cooper

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Film Avengers: Wojna bez granic to kulminacyjny moment całej sagi o Avengersach od Marvela. Ten epicki film łączy wątki i bohaterów z wielu poprzednich produkcji, dostarczając znakomitej rozrywki i wciągającej fabuły dla fanów komiksów i kinowych superbohaterów. Przedstawia on bezprecedensowe starcie pomiędzy Avengersami a tyranicznym Thanosem, który pragnie zdobyć wszystkie Kamienie Nieskończoności, by zrównoważyć wszechświat poprzez eliminację połowy istot żywych. To fascynująca i pełna zwrotów akcji opowieść o poświęceniu, przyjaźni i heroizmie w obliczu ogromnego zagrożenia.

Fabuła filmu Avengers: Wojna bez Granic

Film zaczyna się od ataku Thanosa na statek asgardzkich uchodźców. Loki poświęca Tesserakt, aby ocalić swojego brata Thora, ale zostaje zabity przez Thanosa. Ten zdobywa Kamień Przestrzeni i dodaje go do już posiadanego Kamienia Mocy. Tymczasem na Ziemi pojawia się Hulk, wysłany przez Heimdalla, i ostrzega Avengersów przed nadciągającym zagrożeniem. Bohaterowie udają się do Wakandy, gdzie trwa bitwa z armią Thanosa. Ten pokonuje większość herosów i zdobywa Kamień Czasu od Visiona. Zbiera wszystkie sześć Kamieni Nieskończoności i dokonuje depopulacji - rozpyla połowę istot we wszechświecie.

Pięć lat później Avengersi próbują stawić czoła skutkom działań Thanosa. Odnajdują go na odległej planecie i atakują. Iron Man i Thor walczą z nim, podczas gdy Kapitan America przejmuje rękawicę z Kamieniami. Tony Stark poświęca się, by pokonać tytana i przywrócić wszystkich, których zabrał. Film kończy się pogrzebem Iron Mana, który dał życie, by pokonać Thanosa i uratować wszechświat.

Główni bohaterowie

W filmie występuje plejada uwielbianych przez fanów postaci, w tym:

 • Iron Man (Robert Downey Jr.) - geniusz, miliarder i superbohater w zbroi.
 • Kapitan America (Chris Evans) - żołnierz z supermocami.
 • Thor (Chris Hemsworth) - bóg piorunów.
 • Hulk (Mark Ruffalo) - naukowiec ze splamioną krwią.
 • Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) - agentka z tragiczną przeszłością.
 • Hawkeye (Jeremy Renner) - mistrzowski łucznik.

Po drugiej stronie stoi Thanos (Josh Brolin) - okrutny tytan pragnący unicestwić połowę życia we wszechświecie.

Najważniejsze wydarzenia

Atak Thanosa na statek Asów

Film otwiera scena, w której Thanos i jego zakon niszczą statek wiozący asgardzkich uchodźców. Loki poświęca Tesserakt, aby ocalić Thora. Jednak zostaje uduszony przez Thanosa, który zdobywa Kamień Przestrzeni. Dramatyczna śmierć Lokiego pokazuje okrucieństwo i determinację szaleńca.

Bitwa o Wakandę

Kulminacyjny moment filmu, w którym Avengersi i wojownicy Wakandy stają do walki z armią Thanosa. Mimo dzielnej obrony, Thanos pokonuje większość herosów i zdobywa ostatni Kamień Nieskończoności od Visiona. Scena bitwy jest imponująca wizualnie i emocjonująca.

Pojedynek Iron Mana z Thanosem

W finale Iron Man walczy sam na sam z Thanosem o losy wszechświata. Wykorzystuje całą swą pomysłowość i geniusz, aby pokonać przeciwnika. Ostatecznie poświęca się, aby odebrać mu Kamienie Nieskończoności i cofnąć zniszczenia. To heroiczny i poruszający moment.

Znaczenie i konsekwencje filmu

Wprowadzenie postaci Thanosa

Film w końcu daje w pełni rozwiniętą historię i motywację Thanosa. Przedstawia go jako złożoną, ale fanatyczną postać, zdolną do okrucieństwa w imię wyższego dobra.

Dramatyczne zakończenie

Szokujące zakończenie, w którym Thanos wygrywa, wprowadza ogromne konsekwencje dla dalszych losów bohaterów. Wydarzenia z filmu mocno wpływają na ich psychikę w kolejnych częściach.

Podział na dwie części

Film Avengers: Wojna bez granic stanowi emocjonującą, acz mroczną pierwszą część dwuczęściowej sagi. Jego zakończenie wymaga kontynuacji i zostawia widzów w napięciu. Dalsze losy opowieści zostały przedstawione w filmie Avengers: Koniec gry.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ben Hur
 2. Kung Fu Panda 3
 3. Cena strachu
 4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
 5. Aquaman
 6. El padrino
 7. Exodus: Bogowie i królowie
 8. Bagażnik – uwięziona
 9. Gdy zgasną światła
 10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 28568
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Avengers: Wojna bez granic bardzo mi sie podobał, moja ocena to 8.3
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Marvel Studios
avatar

MatVOD

Avengers: Wojna bez granic jest dobry i daję mu 8.3 na 28568 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

AgaMaga

Avengers: Wojna bez granic Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 29m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 29m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Avengers: Wojna bez granic , to przyjrzyj się ocenie 8.3. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Avengers: Wojna bez granic z oceną 8.3, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 8.3 sugeruje, że Avengers: Wojna bez granic to pozycja obowiązkowa dla fanów Marvel Studios.