alt

Baby Face [1933] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.3
111
Ocen
calendar1933
time1h 16m

Aktorzy

Actor John Wayne

John Wayne

Actor Barbara Stanwyck

Barbara Stanwyck

Actor George Brent

George Brent

Actor Douglass Dumbrille

Douglass Dumbrille

Actor Margaret Lindsay

Margaret Lindsay

Actor Sailor Vincent

Sailor Vincent

Actor Theresa Harris

Theresa Harris

Actor Toby Wing

Toby Wing

Oficjalny zwiastun

Gdzie obejrzeć film Baby Face bez limitu i z polskim lektorem?

Klasyczny dramat kryminalny Baby Face z 1933 roku z Barbarą Stanwyck w roli głównej to obowiązkowa pozycja dla miłośników kina z tamtych lat. Film opowiada historię młodej kobiety imieniem Lily, która pracuje w podejrzanym nocnym klubie prowadzonym przez jej ojca. Pewnego dnia, zmęczona tym życiem, postanawia wykorzystać swoje wdzięki, by wspiąć się po drabinie społecznej i osiągnąć sukces. Przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie zaczyna uwodzić bogatych, wpływowych mężczyzn, wykorzystując ich, by zdobyć pieniądze i władzę. Jednak jej bezwzględne dążenie do celu pociąga za sobą wiele ofiar.

Film Baby Face zachwyca nie tylko intrygującą fabułą osadzoną w realiach Wielkiego Kryzysu, ale także świetną grą aktorską Barbary Stanwyck. Jej kreacja wyemancypowanej i zdeterminowanej Lily, gotowej na wszystko by osiągnąć swój cel, zapada w pamięć. Dodatkowym atutem produkcji jest reżyseria Alfreda E. Greena, który znakomicie oddał klimat epoki.

Jeśli szukasz gdzie obejrzeć ten kultowy dramat online z polskim lektorem, masz kilka opcji. Film Baby Face można znaleźć na takich platformach VOD jak iTunes, Rakuten czy Google Play. Obejrzeć go można również na YouTube, gdzie jest dostępny za darmo, choć w nieco gorszej jakości. Warto jednak poświęcić czas, by zobaczyć tę produkcję - dla fanów kina z lat 30. to prawdziwy skarb.

Baby Face

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Baby Face z 1933 roku?

Film Baby Face z 1933 roku przeszedł do historii kina nie tylko dzięki kontrowersyjnej fabule i świetnej grze Barbary Stanwyck, ale także dzięki niezwykle przenikliwym i ponadczasowym cytatom. Oto kilka najlepszych kwestii z tego klasycznego dramatu sensacyjnego:

 • "Wykorzystaj to, co masz, by dostać to, czego chcesz!" - jedna z najsłynniejszych kwestii filmu, którą ojciec Lily wypowiada na początku produkcji, zachęcając ją do uwodzenia bogatych mężczyzn dla własnych korzyści.
 • "Pieniądze to siła... Nigdy tego nie zapomnij." - Lily przyswaja sobie mądrość ojca i stosuje ją w praktyce, bezwzględnie manipulując wpływowymi mężczyznami dla własnego zysku.
 • "Wolę diamenciki i futra od miłości czy cnoty." - słynne wyznanie Lily, które pokazuje jej cyniczne podejście do życia.
 • "Z Ciebie może być wielka dama, jeśli tylko zechcesz." - prorocze słowa starszego pana, który dostrzega w Lily ogromny, choć nie do końca uświadomiony potencjał.
 • Cytaty z Baby Face doskonale oddają ducha epoki Wielkiego Kryzysu, kiedy dla wielu liczyły się przede wszystkim pieniądze i władza. Film pokazuje też mechanizmy rządzące światem show-biznesu, które w gruncie rzeczy nie zmieniły się tak bardzo do dziś. Gorzka i przenikliwa analiza ludzkich słabości - to wszystko sprawia, że cytaty z Baby Face są ponadczasowe.

  Czy warto obejrzeć klasyczny film Baby Face z Barbarą Stanwyck?

  Baby Face to sensacyjny dramat kryminalny z 1933 roku z udziałem Barbary Stanwyck, który do dziś uchodzi za jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów swoich czasów. Czy ponad 80 lat po premierze wciąż warto poświęcić czas, by obejrzeć ten klasyk kina?

  Zdecydowanie tak! Film Baby Face to prawdziwa perełka, która na stałe zapisała się w historii kinematografii. Barbara Stanwyck stworzyła tu jedną ze swoich najlepszych kreacji w karierze, wcielając się w postać wyemancypowanej i zdeterminowanej Lily Powers. Jej bohaterka bezwzględnie manipuluje bogatymi mężczyznami, by osiągnąć społeczny awans i władzę. Gra aktorska Stanwyck, jej charyzma i seksapil sprawiają, że nie sposób oderwać od niej oczu.

  Film świetnie oddaje klimat lat 30. i realia Wielkiego Kryzysu, ukazując mechanizmy rządzące światem finansów i show-biznesu. Lily jest postacią bardzo kontrowersyjną jak na owe czasy, co sprawiło, że Baby Face miał problemy z cenzurą. Dziś produkcja ta uchodzi za klasykę, którą warto znać.

  Baby Face

  Fabuła i recenzje filmu Baby Face - sensacyjny dramat z 1933 roku

  Baby Face to amerykański dramat sensacyjny z 1933 roku w reżyserii Alfreda E. Greena. Film opowiada historię młodej Lily Powers (Barbara Stanwyck), która dorasta w ubogiej dzielnicy wypełnionej dymami stalowni. Pracuje w podejrzanym klubie nocnym swojego ojca. Pewnego dnia, zmęczona tym życiem, postanawia wykorzystać swoje wdzięki, by za pomocą wpływowych mężczyzn wspiąć się na szczyt nowojorskiej elity.

  Fabuła filmu koncentruje się na bezwzględnej walce Lily o władzę i pieniądze. Bohaterka cynicznie manipuluje bogatymi adoratorami, nie zważając na ofiary po drodze. Jest postacią bardzo kontrowersyjną, zwłaszcza jak na konwenanse tamtych czasów. Film świetnie oddaje klimat lat 30. i realia Wielkiego Kryzysu. Ukazuje mechanizmy władzy i pieniądza rządzące światem finansów i show-biznesu.

  Krytycy bardzo pozytywnie przyjęli Baby Face, chwaląc reżyserię Greena i kreację Barbary Stanwyck. Film zebrał dobre recenzje za świetne oddanie ducha epoki, odważną fabułę i ponadczasowe przesłanie. Do historii przeszła rola Stanwyck, uznana za jedną z jej najlepszych. Baby Face to klasyk kina, który warto znać.

  Aktorzy grający w filmie Baby Face i kim jest główny bohater?

  W rolę głównej bohaterki, ambitnej i zdeterminowanej Lily Powers, wcieliła się Barbara Stanwyck. Była to jedna z jej najbardziej pamiętnych ról i kreacja, za którą zebrała bardzo dobre recenzje. Stanwyck znakomicie oddała wewnętrzną siłę i upór tej postaci.

  Partnerem Lily na ekranie był George Brent, który zagrał młodego i przystojnego Courtlanda Trenhorna. Ich uczucie stanie jednak na drodze bezwzględnej walki Lily o awans społeczny.

  W rolę ojca głównej bohaterki wcielił się Robert Barrat. Był właścicielem klubu nocnego, gdzie pracowała Lily. To on zaszczepił w niej przekonanie, że liczą się tylko pieniądze i władza.

  W obsadzie znaleźli się także tacy aktorzy jak: Douglas Dumbrille jako sprośny dyrektor banku, Henry Kolker jako bogaty magnat stali, Alphonse Ethier jako zdesperowany bezrobotny czy Margaret Lindsay jako sekretarka.

  Znakomita obsada aktorska w niebanalnej, kontrowersyjnej fabule - tak w największym skrócie można opisać film Baby Face z 1933 roku. Rola Lily Powers przeszła do historii kina jako jedna z najlepszych kreacji Barbary Stanwyck.

  Dlaczego warto obejrzeć film Baby Face? Fascynujący scenariusz i produkcja

  Baby Face to obowiązkowa pozycja dla miłośników kina, szczególnie z lat 30. XX wieku. Film zachwyca pod wieloma względami i z całą pewnością warto poświęcić czas, by go obejrzeć.

  Po pierwsze, fascynujący scenariusz z niestandardową jak na tamte czasy bohaterką. Lily Powers swoją walką o pieniądze i władzę szokuje, ale i intryguje. Po drugie, świetna, niepowtarzalna kreacja Barbary Stanwyck w roli głównej. Aktorka stworzyła jedną ze swoich najbardziej kultowych postaci.

  Ogromnym atutem filmu jest też doskonałe oddanie realiów lat 30. i klimatu Wielkiego Kryzysu. Twórcy pokazują mechanizmy władzy i fałszywy blichtr show-biznesu. Całość dopełniają znakomite zdjęcia i reżyseria Greena, który stworzył intrygujący obraz społeczeństwa tamtych czasów.

  Baby Face to produkcja, którą można oglądać wielokrotnie, dostrzegając za każdym razem nowe niuanse. Gorzki i momentami kontrowersyjny, ale jakże ponadczasowy w swoim przesłaniu. Film zdecydowanie wart obejrzenia dla każdego fana dobrego, angażującego kina.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 111
  Udostępnij serial
  Robert Kwiatkowski

  Robert Kwiatkowski

  Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

  10 Komentarzy

  avatar

  Bluedreams13

  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Warner Bros. Pictures
  avatar

  TonnyMonntana

  Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
  avatar

  WorldEXC12

  Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 16m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
  avatar

  YElov

  Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 16m. Znakomita robota twórców tego filmy.
  avatar

  Bacha

  Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 16m. Gorąco polecam
  avatar

  Latrki2

  Baby Face to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.3. Gorąco polecam!
  avatar

  Matek

  Mocna ocena 7.3 sugeruje, że Baby Face to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
  avatar

  Gajdek12

  Ocena 7.3 potwierdza, że Baby Face to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
  avatar

  Cent50

  Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Baby Face z oceną 7.3, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
  avatar

  KaiFilman12

  Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Baby Face z oceną 7.3.