alt

Barbie [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.1
7 601
Ocen
calendar2023
time1h 54m
Babrieland to bajkowa kraina, w której każda Barbie odnosi niesamowite sukcesy, wiodąc bajkowe życie pełne zabawy, brokatu i pięknych kreacji! Nieodłącznym elementem codzienności każdej lalki jest radość i tocząca się dookoła niej egzystencja w cukierkowym świecie pozbawionym zmartwień. Wszystko zmienia się kiedy stereotypowa Barbie doświadcza pierwszych sennych koszmarów, które stopniowo przeradzają się w egzystencjalny kryzys…

Aktorzy

Actor John Cena

John Cena

Actor Ryan Gosling

Ryan Gosling

Actor Ariana Greenblatt

Ariana Greenblatt

Actor Margot Robbie

Margot Robbie

Actor Helen Mirren

Helen Mirren

Actor Michael Cera

Michael Cera

Actor Will Ferrell

Will Ferrell

Actor Dua Lipa

Dua Lipa

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Barbie to ikoniczna lalka, która od dekad cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dziewczynek na całym świecie. Jej niezrównana uroda, charakterystyczna sylwetka i nieskończona garderoba sprawiają, że marzeniem wielu małych fanek jest zabawa własną lalką Barbie. Nic więc dziwnego, że przygody tej niezwykłej bohaterki trafiły także na duży ekran w postaci filmów i seriali animowanych. Produkcjom z udziałem Barbie nie sposób odmówić uroku - przenoszą widzów do kolorowego świata pełnego przyjaźni, marzeń i dobrej zabawy. Jeśli szukasz rozrywki dla swojej pociechy, która na pewno sprawi jej wiele radości, koniecznie sięgnij po jedną z poniższych propozycji.

Geneza i historia lalki Barbie

Barbie została stworzona w 1959 roku przez Ruth Handler - współzałożycielkę firmy zabawkarskiej Mattel. Pomysł zrodził się z obserwacji córki Ruth, która bawiąc się papierowymi lalkami ubierała je w role dorosłych kobiet. Handler postanowiła stworzyć trójwymiarową lalkę o kobiecych kształtach, która pozwoli dziewczynkom wcielać się w wymarzone role. Tak narodziła się Barbie, nazwana imieniem córki Ruth. Nowatorski jak na tamte czasy projekt okazał się strzałem w dziesiątkę - do dziś sprzedano ponad miliard egzemplarzy lalki!

Charakterystyka postaci Barbie

Barbie to postać-ikona, której charakterystyczny wygląd i osobowość ewoluowały na przestrzeni dekad, ale pewne cechy pozostały niezmienne. Blond włosy, długie nogi, wąska talia i pogodne usposobienie - tak w skrócie można scharakteryzować tę niezwykłą bohaterkę. Barbie może wcielić się w każdą rolę - od księżniczki po astronautkę - dzięki bogatej garderobie i wyobraźni małych fanek. Jest też uosobieniem niezależności, pewności siebie i dążenia do realizacji marzeń. Dla wielu dziewczynek Barbie jest inspiracją, by same stać się kim zechcą.

Filmy pełnometrażowe o Barbie

Barbie: Magia tęczy

W tej bajce Barbie wciela się w rolę Rusałki, która pragnie stać się człowiekiem. Poznajemy jej podwodne królestwo, rodzinę i przyjaciół. Kiedy zła wróżka zagraża światu Rusałek, Barbie wyrusza na ląd, by znaleźć tęczową koronę - jedyne narzędzie zdolne pokonać ciemne moce. W tej misji pomaga jej przyjaciel z dzieciństwa oraz uroczy szczeniak. Czy uda im się przywrócić spokój w podwodnym królestwie?

Barbie: Księżniczka i żebraczka

Barbie wciela się w postać księżniczki bogatego królestwa. Pewnego dnia poznaje ubogą dziewczynkę o imieniu Erika, która jest jej sobowtórem. Dziewczynki postanawiają na jakiś czas zamienić się rolami. Księżniczka poznaje twarde realia życia biedoty, a Erika zaznaje luksusów pałacowego życia. Czy ta zamiana ról na stałe odmieni ich losy?

Barbie: Mariposa i Fairy Princess

Barbie wciela się w postać Mariposy - dobrodusznej wróżki mieszkającej w magicznej krainie. Pewnego dnia jej dom zostaje zaatakowany przez złe wróżki, które porywają przyjaciół Mariposy. Dziewczynka wyrusza im na ratunek, ale po drodze dowiaduje się, że za atakiem stoi niegodziwa królowa. Czy Mariposie uda się pokonać złe moce i uratować przyjaciół?

Seriale animowane o Barbie

Barbie: Life in the Dreamhouse

W tej kreskówce poznajemy codzienne (choć niezwykłe) życie Barbie i jej sióstr w olśniewającej willi. Towarzyszymy bohaterkom w przygodach, podczas zakupów czy na imprezach. Dowiadujemy się też jak wygląda świat celebrytek widziany oczami Barbie. Serial pełen jest humoru i zabawnych sytuacji.

Barbie: Dreamtopia

Barbie wciela się w rolę mieszkanki magicznej krainy Marzeń, do której przybywa mała Chelsea. Dziewczynki przeżywają razem niesamowite przygody, poznając fantastyczne miejsca i niezwykłe postacie. Chelsea uczy się jak ważne jest podążanie za marzeniami. Serial utrzymany w bajkowej, pozytywnej konwencji.

Barbie: Dreamhouse Adventures

Akcja tego serialu rozgrywa się głównie w willi Barbie, gdzie mieszka ona z siostrami i swoimi pupilkami. Codzienne życie bohaterek nie jest jednak zwyczajne - wciąż przeżywają niesamowite przygody, które wprowadzają sporo zamieszania i humoru. Barbie jednak zawsze stara się postępować słusznie i pomagać innym.

Filmy i seriale z Barbie to gwarancja świetnej zabawy dla najmłodszych widzów. Kolorowa animacja, sympatyczni bohaterowie i wciągające historie sprawią, że dzieci z radością pochłoną każdą z tych produkcji. Dodatkowym atutem jest możliwość identyfikowania się z pozytywną bohaterką, jaką jest Barbie - dziewczynka o wielkim sercu, która zawsze podąża za marzeniami. Z pewnością taka rozrywka na długo zostanie w pamięci najmłodszych!

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Papá o Mamá
  3. Skal - Fight for Survival
  4. Miłość bez ostrzeżenia
  5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  6. Shrek 2
  7. Megamind vs. the Doom Syndicate
  8. Potwory i spółka
  9. Nasze magiczne Encanto
  10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 7601
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Barbie można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Barbie wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.1
avatar

Ms_Paulla

Barbie to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 54m, to angażują od początku do końca.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 54m. Gorąco polecam
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.1 nie wzięła się znikąd - Barbie po prostu wciąga.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.1 sugeruje, że Barbie to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Barbie, spojrzenie na ocenę 7.1 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.1, Barbie zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.1 sugeruje, że Barbie to pozycja obowiązkowa dla fanów LuckyChap Entertainment.