close icon
page-title
Bartkowiak
Bartkowiak

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Bartkowiak
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Lightcraft

Bartkowiak [2021] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.1
148Ocen
date2021
date1h 31m

Skomentuj

 • avatar

  WatchWizard

  |7 godziny temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  Adek

  |2 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  RetroReels

  |3 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  sidney68

  |5 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  UnwindViewing

  |6 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  PrimePics

  |12 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  ChillFlix

  |13 dni temu
  I should call her... xd

Spis treści

Bartkowiak

Bartkowiak to jeden z najgłośniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich lat. Produkcja ta zebrała znakomite recenzje, zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Film opowiada historię emerytowanego zawodowego boksera Waldemara "Waldi" Bartkowiaka, który po latach powraca do Warszawy, aby pomóc choremu przyjacielowi. Na miejscu okazuje się jednak, że jego pomoc może być potrzebna w zupełnie innej sprawie.

Obsada i bohaterowie

W roli głównego bohatera Waldemara Bartkowiaka wystąpił znakomity Daniel Olbrychski. To aktor z bardzo bogatym dorobkiem filmowym, który stworzył kreację barwnego i niejednoznacznego bohatera. U jego boku zobaczymy plejadę świetnych aktorów młodego pokolenia, między innymi Antoniego Królikowskiego jako gangstera o pseudonimie "Młody" i Tomasza Schuchardta w roli ambitnego policjanta rozpracowującego miejscowe grupy przestępcze. Oprócz wątku sensacyjnego, film pokazuje także relacje Waldemara z córką Kasią, w którą wcieliła się debiutująca na dużym ekranie Wiktoria Gąsiewska. Aktorzy stworzyli barwne, wiarygodne postacie, z którymi widz może się utożsamić.

Recenzje filmu

Bartkowiak zebrał bardzo dobre recenzje zarówno wśród krytyków filmowych, jak i wśród widzów. Krytycy chwalą przede wszystkim świetną rolę Daniela Olbrychskiego, reżyserię Daniela Markowicza utrzymującą napięcie i równowagę między wątkiem sensacyjnym a obyczajowym oraz znakomitą, realistyczną scenografię oddającą klimat warszawskiego półświatka. Widzów urzekła historia pełna zwrotów akcji, wciągająca fabuła i barwne postacie bohaterów. Film zebrał wiele pozytywnych opinii podkreślających jego walory rozrywkowe, ale także głębsze przesłanie na temat relacji międzyludzkich i poszukiwania odkupienia za błędy przeszłości.

Sukces frekwencyjny i nagrody

Bartkowiak okazał się wielkim sukcesem kasowym, przyciągając do kin ponad milion widzów. Tym samym stał się jednym z najchętniej oglądanych polskich filmów w ostatnich latach. Produkcja otrzymała również szereg nagród na festiwalach filmowych, między innymi Złote Lwy za najlepszy film na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz za montaż dźwięku na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Pokazuje to, że Bartkowiak zachwycił zarówno krytyków, jak i szeroką publiczność.

Reżyser Daniel Markowicz

Reżyserem Bartkowiaka jest Daniel Markowicz, który na swoim koncie ma już kilka cenionych filmów sensacyjnych i kryminalnych, między innymi Psy, Volta i Chce się żyć. Jego styl cechuje dynamiczna akcja, mocny, realistyczny klimat i wiarygodne dialogi. Reżyser lubi także pokazywać mroczne zakamarki ludzkiej natury. W swoich filmach porusza problemy współczesności, obnażając patologie i absurdy otaczającej rzeczywistości. Bartkowiak wpisuje się znakomicie w dorobek i tematykę twórczości Markowicza.

Plan filmowy Warszawy

Bartkowiak kręcony był w Warszawie, która sama w sobie stanowi niezwykle ważną postać tego filmu. Reżyser i scenografowie z wielką dbałością o szczegóły odtworzyli na planie filmowym specyficzny klimat i topografię stolicy, jej podziemnych klubów i podejrzanych dzielnic. Widzowie podziwiają przede wszystkim autentyczne sceny nagrywane w warszawskiej dzielnicy Kabaty, która idealnie oddaje nastrój miejskiego pogranicza świata przestępczego i zwykłych ludzi. Film pokazuje także inne, mniej znane oblicza Warszawy.

Muzyka i soundtrack

Istotną rolę w filmie odgrywa muzyka, zarówno rockowe i rapowe utwory z offowej ścieżki dźwiękowej, jak i instrumentalny soundtrack. Kompozytorami muzyki są Jan Dürigen i Atanas Valkov, którzy stworzyli nastrój idealnie współgrający z akcją i klimatem filmu. Słychać w niej echa rocka, bluesa, a nawet muzyki bałkańskiej. Znakomicie buduje napięcie i podkreśla emocje bohaterów. Warto też zwrócić uwagę na świetnie dobrane utwory znanych polskich wykonawców rockowych i hip-hopowych, które pomagają oddać klimat półświatka i tętniącego życiem miasta.

Promocja i dystrybucja

Twórcy Bartkowiaka zadbali o szeroko zakrojoną kampanię promocyjną filmu, by przyciągnąć do kin jak najwięcej widzów. Film był intensywnie promowany zarówno w mediach tradycyjnych, jak i internetowych. Duże zainteresowanie wzbudzały spoty i trailery ukazujące zapowiedź intrygującej fabuły i walki pokoleń gangsterów. Bartkowiak trafił do kin w całej Polsce, a także był pokazywany na wielu zagranicznych festiwalach, między innymi w Cannes czy Toronto. Dzięki temu zdobył popularność i uznanie zarówno polskich, jak i zagranicznych widzów.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 148

Udostępnij