alt

Boże Ciało [2019] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.7
506
Ocen
calendar2019
time1h 56m
Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii.

Aktorzy

Actor Leszek Lichota

Leszek Lichota

Actor Eliza Rycembel

Eliza Rycembel

Actor Tomasz Zietek

Tomasz Zietek

Actor Łukasz Simlat

Łukasz Simlat

Actor Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia

Actor Barbara Jonak

Barbara Jonak

Actor Juliusz Chrząstowski

Juliusz Chrząstowski

Actor Aleksandra Konieczna

Aleksandra Konieczna

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Wstrząsający dramat sensacji i emocji - tak w kilku słowach można opisać film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. Obraz opowiada historię 20-letniego Daniela, który po wyjściu z poprawczaka postanawia rozpocząć nowe życie. Podając się za księdza trafia do małego miasteczka, gdzie stopniowo angażuje się w pełnienie posługi kapłańskiej. Jednak jego mroczna przeszłość cały czas rzuca cień na teraźniejszość.

Kryminalna przeszłość głównego bohatera

Pobyt w poprawczaku za napad i zabójstwo

Daniel (w tej roli Bartosz Bielenia) jako nastolatek trafił do poprawczaka za udział w napadzie, w trakcie którego doszło do tragicznego zabójstwa. Młody chłopak musiał spędzić kilka lat w zakładzie, gdzie próbowano go zresocjalizować. Jednak ta traumatyczna przeszłość na zawsze naznaczyła jego psychikę. Daniel nosi w sobie poczucie winy i pragnienie pokuty. Po wyjściu na wolność chce zacząć wszystko od nowa, lecz szybko okazuje się, że nie jest to takie proste.

Próba resocjalizacji i powrotu do normalnego życia

Kiedy Daniel opuszcza mury poprawczaka, podejmuje próbę powrotu do społeczeństwa i normalnego życia. Niestety jego przeszłość cały czas daje o sobie znać. Nie może znaleźć zatrudnienia ani miejsca dla siebie. W końcu trafia do małego miasteczka, gdzie przypadkowo zostaje wzięty za księdza. I choć początkowo jest to kłamstwo, stopniowo coraz bardziej angażuje się w pełnienie posługi.

Udawanie księdza w małym miasteczku

Oszustwo na proboszczu i parafianach

W nowym miejscu Daniel zostaje wzięty za młodego, nowego księdza. Początkowo traktuje to jako żart i próbuje wykorzystać sytuację, by ukryć się przed problemami. Stopniowo jednak, obserwując prawdziwego proboszcza, zaczyna naśladować jego zachowanie i styl bycia. Oszustwo się powiększa, a młody chłopak nie potrafi już z niego zrezygnować.

Początkowe kłamstwo i późniejsze zaangażowanie w rolę

Z początku Daniel tylko udawał kapłana, aby ukryć się przed własną przeszłością. Jednak z czasem, obserwując życie parafii i angażując się w rozwiązywanie problemów mieszkańców, sam zaczyna wierzyć w swoją nową tożsamość. Prowadzi msze, wysłuchuje spowiedzi, udziela rad. Coraz bardziej wciela się w rolę księdza i zapomina o tym, kim tak naprawdę jest. A ludzie pokładają w nim coraz większą wiarę.

Walka z przeszłością i własnymi demonami

Konfrontacja z rodziną ofiary

W małej społeczności Daniel musi zmierzyć się ze swoją traumatyczną przeszłością. Okazuje się bowiem, że w tym samym miasteczku mieszka rodzina jego ofiary sprzed lat. Daniel stara się jakoś zadośćuczynić za swój czyn i prosić o przebaczenie. Jest to dla niego ogromnie trudne doświadczenie, które zmusza do rozliczenia się z demonami przeszłości.

Próba odkupienia win i zadośćuczynienia

Spotkanie z bliskimi zamordowanego jest dla Daniela próbą odkupienia dawnych win. Stara się jakoś wynagrodzić cierpienie, które kiedyś wyrządził. Modli się z rodziną ofiary, prosi o przebaczenie i podejmuje akty pokutne. Stopniowo zyskuje akceptację i stara się na nowo odnaleźć siebie w tej trudnej sytuacji. To bolesny, ale konieczny proces.

Ostateczne rozliczenie z prawem i sumieniem

Aresztowanie i proces sądowy za fałszywe kapłaństwo

Oszustwo Daniela w końcu się wydaje. Zostaje aresztowany i postawiony przed sądem za podszywanie się pod księdza. Mimo że jego intencje były szczere, a pomoc ludziom autentyczna, musi ponieść konsekwencje swoich czynów. Przechodzi ciężką próbę, a jego losy ważą się w rękach wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok i kara, jednak także nadzieja i przebaczenie

Sąd skazuje Daniela na karę pozbawienia wolności. Jednak mimo wszystko, jego historia pokazuje, że zawsze jest nadzieja na przemianę i przebaczenie. Choć popełnił błędy, szczerze starał się je naprawić i zadośćuczynić. Dlatego nawet w najciemniejszych momentach nie traci wiary w siebie i ludzi. A to pozwala mu iść dalej i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 506
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Aurum Film
avatar

Dave021

Boże Ciało można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Boże Ciało można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Ms_Paulla

Boże Ciało to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Boże Ciało
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 56m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 56m. Gorąco polecam
avatar

Latrki2

Boże Ciało to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.7. Gorąco polecam!
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.7 nie wzięła się znikąd - Boże Ciało po prostu wciąga.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.7 sugeruje, że Boże Ciało to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!