alt

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.1
5 977
Ocen
calendar2022
time2h 42m
Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M'Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje, walczą, aby chronić swój naród przed interwencją światowych potęg po śmierci króla T'Challa. Gdy Wakandczycy starają się zaakceptowany kolejny rozdział ich historii, bohaterowie muszą połączyć siły z pomocą Nakii (Lupita Nyong’o) oraz Everetta Rossa (Martin Freeman) i wytyczyć nową ścieżkę dla królestwa Wakandy.

Aktorzy

Actor Michael B. Jordan

Michael B. Jordan

Actor Angela Bassett

Angela Bassett

Actor Martin Freeman

Martin Freeman

Actor Danai Gurira

Danai Gurira

Actor Letitia Wright

Letitia Wright

Actor Julia Louis-Dreyfus

Julia Louis-Dreyfus

Actor Lupita Nyong'o

Lupita Nyong'o

Actor Richard Schiff

Richard Schiff

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Wciągająca fabuła i emocjonująca akcja w kontynuacji przygód Czarnej Pantery

Wakanda na nowo staje przed zagrożeniem w oczekiwanej kontynuacji filmu Czarna Pantera z 2018 roku. Tym razem po śmierci króla T’Challi, granego przez nieżyjącego już Chadwicka Bosemana, losy kraju spoczywają w rękach jego siostry Shuri. Energiczna księżniczka i genialna wynalazczyni musi stawić czoła nowym wyzwaniom oraz wrogom czyhającym na bogactwa i technologie Wakandy.

Już od pierwszych scen nowa Czarna Pantera porwie widzów zawrotnym tempem akcji i efektami specjalnymi. Twórcy zadbali o dynamiczne sceny walk oraz pościgi, które nie pozwolą oderwać oczu od ekranu. Akcja przenosi się zarówno na ulice wielkich miast, jak i do ukrytych zakątków afrykańskiej dżungli. Z pewnością zachwyci wizualna strona produkcji z imponującymi plenerami i strojami bohaterów.

Gwiazdorska obsada i barwni bohaterowie

Fani MCU z radością powitają na ekranie dobrze znane postacie, w tym Shuri w wykonaniu Letitii Wright, królową Ramondę graną przez Angelę Bassett oraz Okoye wcielającą się w wojowniczkę Dora Milaje. Nie zabraknie również Riri Williams, genialnej wynalazczyni granej przez debiutującą w uniwersum Dominique Thorne.

Nowością będzie postać króla Namora z podwodnego królestwa Talokan. Charyzmatycznego władcę zagra Tenoch Huerta. Namor okaże się nieoczekiwanym sojusznikiem, ale także zagrożeniem dla przyszłości Wakandy. Niezwykłą chemię na ekranie zapewnią Lupita Nyong’o jako Agentka Nakia i Winston Duke jako M’Baku. Obaj wezmą udział w emocjonującym wyścigu o tytuł nowej Czarnej Pantery.

Śmierć T’Challi i walka o tron

Film rozpocznie się od wzruszającego hołdu dla zmarłego króla T’Challi, który przez lata budował potęgę i dumę Wakandy. Po jego śmierci kraj pogrąża się w chaosie, a pretensje do tronu zgłaszają kolejni krewni królewskiej rodziny. Walka o władzę zaostrzy jeszcze konflikty między plemionami i zagrozi stabilności państwa. Czy Shuri sprosta wyzwaniu, by zjednoczyć naród?

Królestwo Talokan i nowy Czarna Pantera

Kluczowym wątkiem będzie pojawienie się tajemniczego podwodnego królestwa Talokan. Jego władca, król Namor, początkowo wydaje się sprzymierzeńcem Wakandy, jednak szybko okaże się, że kryje niebezpieczne sekrety. Czy Shuri dogada się z nowym królem i powstrzyma zagrożenie dla obu narodów? Tymczasem w tle toczy się rywalizacja o tytuł nowej Czarnej Pantery. Kto ostatecznie przejmie dziedzictwo T’Challi i zdobędzie mityczne moce?

Entuzjastyczne recenzje widzów

Zachwyceni krytycy

Recenzenci chwalą kontynuację Czarnej Pantery za wciągającą fabułę, efektowne sceny akcji i wątki polityczne nawiązujące do problemów współczesnego świata. Krytycy doceniają grę aktorską obsady i charyzmę nowych bohaterów. Podkreślają też, że twórcom udało się z powodzeniem kontynuować spuściznę Chadwicka Bosemana.

Porównanie z pierwszą częścią

Większość widzów uważa, że kontynuacja dorównuje poziomem pierwszej Czarnej Panterze, a nawet ją przewyższa. Chwalą dynamiczną akcję, efekty specjalne i wątki science fiction. Doceniają mocniejsze wyeksponowanie postaci Shuri i ciekawe rozwinięcie mitologii Wakandy. Film zadowoli zarówno nowych widzów, jak i fanów MCU.

Ulubione sceny i bohaterowie

Największe wrażenie robią sceny koronacji nowej Czarnej Pantery oraz finałowa bitwa z udziałem armii Talokanu. Widzów zachwycają stroje i choreografia walk inspirowana afrykańskimi sztukami walki. Ulubieńcami publiczności są Shuri jako świetna kandydatka na następczynię T’Challi oraz charyzmatyczny Namor. Fani czekają też na więcej przygód Riri Williams oraz powrót ulubionych bohaterów.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to emocjonująca kontynuacja, która zadowoli zarówno fanów MCU, jak i nowych widzów. Z pewnością warto wybrać się do kina, by przeżyć kolejną kinową przygodę w afrykańskim królestwie Wakandy.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 5977
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.1
avatar

Mailosz

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
avatar

magsoe

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 7.1. Warto poświęcić czas na obejrzenie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z oceną 7.1, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.1 nie przekonuje Cię do obejrzenia Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu z oceną 7.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.