close icon
page-title
Demeter: Przebudzenie zła
Demeter: Przebudzenie zła

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Last Voyage of the Demeter
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Niemcy, Indie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Phoenix Pictures

Demeter: Przebudzenie zła [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.9
1320Ocen
date2023
date1h 59m

Skomentuj

 • avatar

  ChillFlix

  |8 godziny temu
  I should call her... xd
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WatchWizard

  |7 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  Adek

  |9 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  sidney68

  |13 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  RetroReels

  |14 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Demeter: Przebudzenie zła - nowy horror grozy w kinach

Demeter: Przebudzenie zła to najnowszy film grozy, który już wzbudza spore emocje wśród fanów gatunku. Produkcja opowiada mroczną historię załogi statku widmo płynącego do Czarnego Morza w XIX wieku. Na pokładzie dochodzi do serii niewyjaśnionych i przerażających zdarzeń, a marynarze muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu. W warstwie wizualnej Demeter: Przebudzenie zła łączy klimaty klasycznych horrorów z nowoczesnymi efektami specjalnymi. Czy twórcom udało się stworzyć angażującą i straszną historię? Sprawdźmy, jak ocenili film krytycy i widzowie.

Fabuła utrzymuje w napięciu i straszy

Statek widmo pełen grozy

Fabuła Demeter: Przebudzenie zła skupia się na losach tytułowego statku w drodze z Rumunii do USA. Od samego początku na pokładzie dochodzi do dziwnych zdarzeń, a załoga musi walczyć z niewidzialnym złem. Reżyser buduje mroczną i ponurą atmosferę, utrzymując widza w ciągłym napięciu. Statek staje się prawdziwym domem grozy. Dziwne odgłosy, tajemnicze postacie i krwawe sceny sprawiają, że seans przyprawia o gęsią skórkę. Mamy tu klimat klasycznego horroru z niesamowitymi wydarzeniami i jump scare'ami.

Walka o przetrwanie

Szybko okazuje się, że na statku zadomowiła się mroczna, nadprzyrodzona siła. Nieubłagalnie poluje ona na członków załogi, zagrażając ich życiu. Ludzie są bezradni w obliczu tego zła. Walka o przetrwanie staje się głównym motywem fabuły. Twórcy serwują kilka efektownych i krwawych scen, w których giną kolejni marynarze. Atmosfera grozy gęstnieje, a widz trzyma kciuki za ocalałych. Choć fabuła nie zaskakuje oryginalnością, to całość wciąga i skutecznie straszy.

Niewyjaśnione zagadki

Film nie zdradza pełnej natury atakującego zła. Pozostawia wiele niewyjaśnionych zagadek, budując tym samym klimat tajemnicy. Nie do końca wiemy, skąd przybyła nadprzyrodzona siła i jakie są jej zamiary. Ta aura niepewności sprawia, że Demeter staje się prawdziwą zmorą. Nie wszystkie wątki znajdują rozwinięcie, co może frustrować, ale też pozostawia pole do interpretacji i dyskusji po seansie.

Aktorzy walczą z grozą na ekranie

Kapitan i załoga statku

W obsadzie Demeter: Przebudzenie zła znaleźli się znani aktorzy horrorów. W roli kapitana wystąpił doskonały Stephen Bogaert, znany z serialu Penny Dreadful. Wcielił się w postać przejmującą odpowiedzialność za losy załogi i statku. Reszta obsady także stanęła na wysokości zadania, grając przerażonych marynarzy. Aktorzy z powodzeniem oddają na ekranie uczucie grozy i bezradności. Widz angażuje się w ich losy i kibicuje w walce z nadprzyrodzonym złem.

Niezwykle realistyczny potwór

Choć główny antagonista filmu pozostaje niewidoczny, to udało się go świetnie oddać za pomocą efektów specjalnych. Dźwięki, zniekształcone głosy i poszarpane cienie sprawiają, że obecność zła jest przerażająco realna. Aktorzy reagują wiarygodnie na ataki niewidzialnej siły, a ich przerażenie udziela się widzowi. Walka z nieznanym wrogiem nabiera dzięki temu jeszcze większej intensywności.

Klimat grozy przenika ekran

Aktorom udało się oddać na ekranie nastrój grozy i zwątpienia. Ich twarze, gesty i reakcje budują przekonujący obraz historii rozgrywającej się na nawiedzonym statku. Widz czuje się tak, jakby sam znajdował się w koszmarnej sytuacji. Dobra gra aktorska pozwala wczuć się w losy bohaterów i przeżywać razem z nimi ten horror. To sprawia, że seans staje się jeszcze bardziej angażujący.

Recenzje i opinie

Krytycy chwalą klimat grozy

Demeter: Przebudzenie zła spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków. Chwalą oni przede wszystkim klimatyczną stronę filmu i umiejętne budowanie napięcia. Doceniają mroczną atmosferę na nawiedzonym statku oraz efektowne sceny ataku nadprzyrodzonego zła. Zdaniem recenzentów twórcom udało się oddać ducha klasycznych horrorów. Choć fabuła nie jest oryginalna, to rekompensuje to świetna realizacja i chwytliwe scenariuszowe zwroty akcji. Demeter przyprawia o gęsią skórkę!

Widzowie chwalą grozę i efekty

Również widzowie doceniają walory rozrywkowe nowego horroru. Podkreślają, że jest to film, który potrafi naprawdę przestraszyć. Chwalą straszne sceny na nawiedzonym statku i znakomite efekty specjalne oddające niewidzialnego wroga. Widzowie przyznają, że Demeter skutecznie straszy i trzyma w napięciu od początku do końca. To rzadkość wśród współczesnych horrorów. Fani gatunku powinni dać szansę tej produkcji.

Kasowy sukces horroru

Demeter: Przebudzenie zła okazał się sporym sukcesem komercyjnym, przyciągając rzesze miłośników horrorów do kin. Film zarobił znacznie powyżej budżetu, wpisując się w czołówkę najbardziej kasowych produkcji grozy ostatnich miesięcy. Pokazuje to, że widzowie nadal chętnie sięgają po klimatyczne historie z dreszczykiem. Dobrze przyjęty film może doczekać się kontynuacji lub sequeli osadzonych w tym ponurym świecie.

Podsumowanie

Przerażający horror z klimatem

Podsumowując, Demeter: Przebudzenie zła to świetnie zrealizowany horror grozy z mocnym klimatem. Reżyserowi udało się stworzyć mroczną atmosferę, budując napięcie wokół opętanego statku widma. Aktorzy świetnie wcielają się w przerażone ofiary niezwykle realistycznego, nadprzyrodzonego zła. Film ma swoje wady, jak schematyczna fabuła, ale rekompensują je straszne sceny, efekty i klimat. To produkcja obowiązkowa dla fanów gatunku. Jeśli kochasz horrory z prawdziwego zdarzenia, koniecznie wybrać się do kina na Demeter: Przebudzenie zła.

8 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1320

Udostępnij