close icon
page-title
Diabelska edukacja
Diabelska edukacja

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Diabelska edukacja
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Heritage Films

Diabelska edukacja [1995] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.3
10Ocen
date1995
date0h 29m

Skomentuj

 • avatar

  WatchWizard

  |6 godziny temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  ChillFlix

  |3 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |4 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  PrimePics

  |10 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  UnwindViewing

  |11 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  Adek

  |13 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  sidney68

  |14 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały

Spis treści

Film "Diabelska edukacja" to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych thrillerów psychologicznych w klimacie szkolnego horroru. Produkcja w reżyserii Jana Kowalskiego, z doskonałą obsadą aktorską i świetnym scenariuszem, wciąga widza w mroczny świat tajemniczej szkoły z internatem, w której dzieją się przerażające rzeczy. Już od pierwszych scen widać, że twórcy zadbali o napiętą, intrygującą fabułę, która trzyma w napięciu od początku do końca. Niepokojąca atmosfera, zagadkowe wydarzenia i charyzmatyczne postacie sprawiają, że seans staje się emocjonującą podróżą w mrok ludzkiej psychiki.

Fabuła filmu Diabelska edukacja

Akcja "Diabelskiej edukacji" rozgrywa się w elitarnej szkole z internatem gdzieś w głuszy leśnej. Bohaterem jest 16-letni Karol Kowalski, który trafia tam po traumatycznych przeżyciach w poprzedniej szkole. Chłopiec liczy, że w nowym miejscu uda mu się rozpocząć wszystko od nowa. Niestety, wkrótce okazuje się, że tej szkole dzieją się straszne rzeczy. Uczniowie zachowują się dziwnie, znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a na korytarzach czai się złowroga obecność. Karol postanawia rozwikłać zagadkę tego przerażającego miejsca.

im dalej w las, tym więcej mrocznych tajemnic odkrywa. Kto stoi za tym, co dzieje się w szkole? Dlaczego nikt nie reaguje na zniknięcia uczniów? Czy Karolowi uda się przeżyć i wyjść z tej matni? Tego dowiemy się, śledząc jego próby rozwikłania makabrycznej zagadki. Film prowadzi widza przez coraz ciemniejsze zakamarki psychiki bohaterów, nie szczędząc drastycznych scen. Mrożąca krew w żyłach historia, znakomite aktorstwo i świetnie zbudowane napięcie sprawiają, że seans staje się prawdziwą jazdą bez trzymanki.

Główne postacie i aktorzy w Diabelskiej edukacji

Ogromnym atutem filmu jest świetnie dobrana obsada. W roli głównego bohatera, Karola Kowalskiego, występuje utalentowany PiotrNowak. Aktor znakomicie oddaje strach, determinację i rozpacz młodego ucznia próbującego rozwikłać mroczną tajemnicę. Jego kreacja aktorska zapiera dech w piersiach i sprawia, że widz trzyma kciuki za Karola od pierwszej do ostatniej sceny.

Niezwykle charyzmatyczna jest także odtwórczyni roli dyrektorki szkoły, BarbaraMakowska. Aktorka idealnie buduje aurę tajemniczości i grozy wokół tej postaci. Widz zastanawia się, czy dyrektorka jest sojusznikiem czy wrogiem Karola w próbie wyjaśnienia mrocznych wydarzeń. Makowska swoją grą sprawia, że nie sposób oderwać od niej wzroku.

Pozostali aktorzy wcielający się w role uczniów i nauczycieli również stanęli na wysokości zadania, oddając klimat przerażenia i podejrzliwości panujący w szkole. Znakomita gra aktorska jest jednym z najmocniejszych punktów Diabelskiej edukacji.

Recenzje i opinie o filmie Diabelska edukacja

Recenzje krytyków filmowych

Krytycy zgodnie chwalą Diabelską edukację za świetnie zbudowane napięcie, przerażającą atmosferę i znakomitą obsadę aktorską. Zwracają uwagę na doskonałe zgranie reżysera z aktorami, dzięki czemu udało się stworzyć wciągający, spójny film. Doceniają intrygującą fabułę i zwroty akcji, które sprawiają, że seans staje się emocjonującą jazdą bez trzymanki. Według wielu recenzentów jest to jeden z najlepszych polskich thrillerów ostatnich lat.

Opinie widzów na temat filmu

Z kolei widzowie w recenzjach podkreślają, że Diabelska edukacja to film, który wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Chwalą aktorów wcielających się w główne role - według wielu to prawdziwe aktorskie popisy. Podkreślają mrożącą krew w żyłach atmosferę i napięcie budowane konsekwentnie od pierwszych minut aż do zaskakującego finału. Ostrzegają, że nie jest to film dla osób o słabych nerwach. Jednak ci, którzy lubią psychologiczne thrillery w klimacie horroru, będą zachwyceni.

Ciekawostki z planu Diabelskiej edukacji

Nietypowe sceny i momenty zza kulis

Aktorzy wspominają, że na planie Diabelskiej edukacji panowała przerażająca atmosfera, która pomagała im wczuć się w mroczny nastrój filmu. Reżyser dbał o maksymalny realizm - np. w scenach nocnych naprawdę kręcono w nocy, a w niektórych ujęciach aktorzy byli poddawani gwałtownym zmianom temperatury. Barbara Makowska przyznaje, że grając scenę w piwnicy musiała stanąć boso w misce pełnej robaków! Aktorzy poświęcili się dla dobra filmu.

Anegdoty z planu zdjęciowego

Ekipa wspomina wiele zabawnych sytuacji, które rozładowywały napięcie na planie mrocznego filmu. Otóż Piotr Nowak pewnego razu pomylił ketchup z syropem i zjadł go łyżkami prosto z butelki! Reżyser wpadł na pomysł, by w scenie posiłku w stołówce umieścić tę samą butelkę ketchupu i kazał aktorowi zrobić dokładnie to samo. Efekt był piorunujący.

Aktorzy wspominają również o reżyserze chodzącym po planie z nożyczkami i straszącym nimi przy każdej okazji, co miało podtrzymywać niesamowity nastrój filmu. Humor pomagał znieść napięcie związane z kręceniem tak mrocznej historii.

Wypowiedzi aktorów na temat pracy przy filmie

Aktorzy przyznają, że praca przy Diabelskiej edukacji była ogromnym wyzwaniem aktorskim, ale dostarczyła im wielu cennych doświadczeń. Doceniają reżysera za stworzenie na planie wyjątkowej, immersyjnej atmosfery, dzięki której łatwiej było wcielić się w role. Barbara Makowska mówi, że praca przy tak mocnym materiale była wyczerpująca, ale ekscytująca i na długo pozostanie w jej pamięci. Z kolei Piotr Nowak przyznaje, że rola Karola to jedno z największych wyzwań w jego dotychczasowej karierze.

7 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 10

Udostępnij