alt

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.4
3 026
Ocen
calendar2023
time2h 14m
"Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor" przenosi bogaty świat i zabawnego ducha legendarnej gry na duży ekran w pełnej akcji przygodzie. Uroczy złodziejaszek i banda niepoprawnych poszukiwaczy przygód podejmują się epickiej kradzieży, aby odzyskać zaginiony relikt. Jednak sprawy przybierają niebezpieczny obrót, gdy wpadają w oko niewłaściwym ludziom.

Aktorzy

Actor Chloe Coleman

Chloe Coleman

Actor Chris Pine

Chris Pine

Actor Bradley Cooper

Bradley Cooper

Actor Hugh Grant

Hugh Grant

Actor Justice Smith

Justice Smith

Actor John Francis Daley

John Francis Daley

Actor Michelle Rodriguez

Michelle Rodriguez

Actor Sophia Lillis

Sophia Lillis

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Dungeons & Dragons to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie gier fabularnych. Od dekad fascynuje miliony graczy, pozwalając im wcielić się w bohaterów epickich przygód fantasy. Nic więc dziwnego, że doczekała się ekranizacji, które przenoszą widzów do tego niezwykłego świata. Najnowsza produkcja zatytułowana "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" to film, który z pewnością zadowoli zarówno fanów marki, jak i nowych widzów szukających rozrywki.

Streszczenie fabuły

"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" opowiada historię grupy niezwykłych bohaterów, każdy z unikatowymi umiejętnościami i tajemniczą przeszłością. Poznajemy Edwina, potężnego maga z tajemniczym rodowodem oraz Holgaza, wojownika obdarzonego nadludzką siłą i odwagą. Towarzyszy im Aurora - złodziejka i oszustka pragnąca zemsty na bezwzględnym władcy Damodarze. Wspólnie ruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, by powstrzymać tyrana i uratować królestwo. Czekają na nich starcia z przerażającymi potworami, pułapki, intrygi - ale także chwile triumfu i przyjaźni. Całość utrzymana jest w klimacie klasycznego high fantasy z licznymi nawiązaniami do gier fabularnych. Dynamiczna akcja, efektowne sceny walk oraz charyzmatyczni bohaterowie sprawiają, że seans dostarcza widzom wciągającej rozrywki od początku do końca.

Obsada i bohaterowie

W rolach głównych występują Chris Pine jako Edwin, Regé-Jean Page jako Holgaz oraz Michelle Rodriguez jako Aurora. Aktorzy znakomicie wcielają się w swoje postaci, wnosząc charyzmę i energię. Pine jako Edwin jawi się jako tajemniczy i pełen mądrości czarodziej, Page w roli Holgaza doskonale oddaje wojowniczy ducha i honor, a Rodriguez jako Aurora emanuje buntowniczą niezależnością. W pozostałych rolach występują Justice Smith, Sophia Lillis, Hugh Grant czy Jason Wong. Każdy aktor odgrywa kluczową dla fabuły postać w sposób charyzmatyczny i angażujący. Widz od razu utożsamia się z losami bohaterów.

Świat przedstawiony

Akcja filmu rozgrywa się w bogatym, fantasy świecie Dungeons & Dragons. Twórcy zachowali wierność kanonowi, oddając klimat gier fabularnych. Oglądając film, widzowie mogą podziwiać magiczne krainy, tajemnicze lochy i ruiny, a także spotkać całą gamę fantastycznych stworzeń. Od trolli, smoków, po orków i gobliny - każda istota została szczegółowo odwzorowana, tworząc iluzję prawdziwego świata fantasy. Dużą rolę odgrywa także motyw podróży i przygody, centralny dla D&D. Bohaterowie wyruszają w pełną zwrotów akcji wyprawę, stawiając czoła nieznanemu.

Twórcy zadbali o liczne smaczki i nawiązania dla fanów gier, jak choćby sceny rzutów kośćmi czy odniesienia do popularnych lokacji ze świata D&D. Jednocześnie historia jest na tyle uniwersalna, że pozwoli cieszyć się filmem także nowym widzom, którzy nie znają wcześniej marki. To połączenie sprawia, że "Złodziejski honor" oddaje klimat D&D, pozostając przystępnym dla każdego.

Opinie i odbiór

Recenzje

Film zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków. Chwalą dynamiczną fabułę, świetną realizację efektów specjalnych oraz aktorstwo obsady. Krytycy podkreślają, że produkcja oddaje ducha gier fabularnych, oferując znakomitą fantasy rozrywkę. W recenzjach chwali się także wciągającą historię i charyzmatycznych bohaterów. "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" okrzyknięto jedną z najlepszych ekranizacji D&D w historii.

Opinie widzów

Równie entuzjastyczne są opinie widzów wyrażane w mediach społecznościowych i na forach. Fani chwalą film za świetną zabawę jaką dostarcza od początku do końca. Podkreślają, że produkcja w pełni oddaje klimat gier fabularnych, przenosząc do świata fantasy. Chwalą także grę aktorów oraz efekty specjalne. "Złodziejski honor" okrzyknięto jedną z najlepszych ekranizacji D&D w historii.

Porównanie z innymi filmami

"Złodziejski honor" stanowi zdecydowany krok naprzód w porównaniu do wcześniejszych ekranizacji D&D. Poprzednie filmy krytykowano za słabą fabułę i efekty. Tymczasem najnowsza produkcja stawia na świetnie nakreślone postaci, wciągającą historię i aktorstwo najwyższej próby. Pod względem realizacji vizualnej "Złodziejski honor" to także nowa jakość, dzięki kinowej skali i jakości CGI. Widać, że twórcy wyciągnęli wnioski z poprzedników, tworząc film godny marki D&D.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Papá o Mamá
  3. Skal - Fight for Survival
  4. Miłość bez ostrzeżenia
  5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  6. Shrek 2
  7. Megamind vs. the Doom Syndicate
  8. Potwory i spółka
  9. Nasze magiczne Encanto
  10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 3026
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Dave021

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Dungeons & Dragons: Złodziejski honor można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

magsoe

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 14m, to angażują od początku do końca.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 14m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 14m. Gorąco polecam
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, spojrzenie na ocenę 7.4 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.4 nie przekonuje Cię do obejrzenia Dungeons & Dragons: Złodziejski honor, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.4 sugeruje, że Dungeons & Dragons: Złodziejski honor to pozycja obowiązkowa dla fanów Entertainment One.