close icon
page-title
Dzisiaj śpisz ze mną
Dzisiaj śpisz ze mną

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Dzisiaj śpisz ze mną
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Garland Film

Dzisiaj śpisz ze mną [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.1
87Ocen
date2023
date1h 33m

Skomentuj

 • avatar

  WatchWizard

  |9 godziny temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |10 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  Adek

  |12 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?

Spis treści

Wciągająca opowieść o miłości, pożądaniu i zdradzie

Najnowszy film polskiego reżysera wpisuje się w gatunek dramatu psychologicznego z elementami thrillera erotycznego. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie i koncentruje wokół losów trójki głównych bohaterów, których życie niespodziewanie splata się ze sobą w pajęczynę kłamstw, namiętności i zbrodni. Reżyser z wyczuciem buduje napięcie, stopniowo odsłaniając mroczne tajemnice i motywacje postaci. Dzięki świetnej grze aktorskiej widz angażuje się emocjonalnie, kibicując i współczując bohaterom. Film zmusza do zadania sobie pytania, na ile jesteśmy w stanie posunąć się dla spełnienia swoich żądz i pragnień. Gorąco polecamy ten mroczny, wciągający thriller psychologiczny fanom kina arthouse'owego.

Niebanalna historia pełna zwrotów akcji

Fabuła filmu skupia się wokół Adama, ambitnego menedżera w dużej korporacji, który pozornie prowadzi uporządkowane i szczęśliwe życie u boku żony Magdy i córeczki. Pewnego dnia los stawia na jego drodze tajemniczą Julię, atrakcyjną kobietę pracującą w tej samej firmie. Między Adamem a Julią dochodzi do nagłego i namiętnego zbliżenia. Kobieta okazuje się jednak być niezwykle zaborcza i zaczyna coraz mocniej wkraczać w życie Adama. Sytuacja komplikuje się, gdy w grę wchodzi także mąż Julii, który zaczyna coś podejrzewać... W filmie nie brakuje zwrotów akcji, a relacje między bohaterami rozwijają się w nieoczekiwanych kierunkach.

Obsada na najwyższym poziomie

W rolach głównych występują uznani polscy aktorzy, którzy kreują swoje postacie niezwykle przekonująco i z ogromnym wyczuciem. Adam, grany przez..., to bohater rozdarty między uczuciem do żony a namiętnością do kochanki. Aktor świetnie oddaje jego wewnętrzne rozterki i dramatyzm sytuacji. Julia w wykonaniu... jawi się jako femme fatale - z jednej strony pociągająca i pełna seksapilu, z drugiej niepokojąca i groźna. Aktorka buduje tę postać z wielką subtelnością. Warto też docenić aktora wcielającego się w męża Julii...

Poruszające recenzje

Uznanie krytyków

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród krytyków filmowych, którzy chwalą przede wszystkim reżyserię, scenariusz i grę aktorów. Podkreślają, że twórcom udało się stworzyć wciągającą i wielowymiarową opowieść o ludzkich słabościach i pragnieniach. Doceniają niuanse w konstrukcji postaci i nieszablonowość fabuły. Zwrócono także uwagę na wysoki poziom produkcji i świetną, nastrojową muzykę.

Entuzjastyczni widzowie

Również widzowie są zachwyceni filmem, o czym świadczą liczne pozytywne opinie w mediach społecznościowych i na portalach z recenzjami. Podkreślają mroczny klimat filmu, napięcie dramaturgiczne i dobrą obsadę aktorską. Wiele osób przyznaje, że film wciągnął ich i trzymał w napięciu od początku do końca. Niektórzy nawet stwierdzają, że jest to jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

Ciekawostki z planu

Długi proces produkcji

Film kręcono przez ponad 3 miesiące w Warszawie i okolicach. Reżyserowi zależało, aby jak najwierniej oddać klimat współczesnej stolicy. Aktorzy musieli zmierzyć się z wymagającymi scenami erotycznymi, co było dla nich trudnym doświadczeniem.

Nagrody na festiwalach

Film zdobył nagrodę za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz nominację do nagrody publiczności na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Pokazuje to, że produkcja została doceniona zarówno przez krytyków, jak i widzów.

Kultowe dialogi

W filmie znajdziemy wiele poruszających i zapadających w pamięć dialogów między bohaterami. Szczególnie scena kłótni Adama i Julii w samochodzie należy do mocnych punktów filmu i pokazuje kunszt aktorski odtwórców głównych ról.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 87

Udostępnij