close icon
page-title
Fanfik
Fanfik

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Fanfik
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Orphan Studio

Fanfik [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7
72Ocen
date2023
date1h 35m

Skomentuj

 • avatar

  PrimePics

  |15 godziny temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  Adek

  |5 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  ChillFlix

  |7 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  sidney68

  |7 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |11 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WatchWizard

  |12 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  RetroReels

  |13 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Spis treści

Opis fabuły serialu Fanfik

Serial Fanfik opowiada historię grupy przyjaciół, którzy poznali się dzięki wspólnej pasji do pisania internetowych opowiadań zwanych fanfikami. Głównymi bohaterami są: Julia, ambitna studentka psychologii marząca o karierze pisarki, Kamil - utalentowany, choć nieco chaotyczny twórca science fiction, Martyna - pełna energii i pomysłów autorka romansów, oraz Staś, nieśmiały outsider z zamiłowaniem do poezji. Choć na co dzień prowadzą zupełnie różne życia, łączy ich fascynacja fikcją i potrzeba tworzenia. Razem przeżywają wzloty i upadki, zakochują się, kłócą i godzą, a przede wszystkim dzielą się swoją pasją do pisania. Serial pokazuje codzienne życie młodych ludzi próbujących odnaleźć swoje miejsce w świecie. Ukazuje radości i problemy związane z hobby jakim jest tworzenie fanfików - tekstów bazujących na popularnych serialach, książkach czy filmach. Porusza kwestie tolerancji, akceptacji własnej tożsamości i poszukiwania swojej drogi. Jest pełen ciepłego humoru i wzruszających chwil. Choć akcja serialu rozgrywa się online, dotyka uniwersalnych tematów bliskich każdemu.

Postacie i aktorzy

Julia to ambitna, wrażliwa dziewczyna, która zmaga się z nieśmiałością i brakiem pewności siebie. Marzy, by zostać uznaną powieściopisarką. W jej wykonaniu błyszczy młoda aktorka Zofia Domalik, dla której jest to pierwsza główna rola. Kamil, grany przez Tomasza Kot, to utalentowany pisarz-amator zafascynowany fantastyką naukową. Jego teksty odznaczają się rozmachem i nieskrępowaną wyobraźnią. Martyna, w którą wciela się Paulina Gałązka, tryska energią i optymizmem. Uwielbia pisać wzruszające historie miłosne. Staś grana przez debiutującego na ekranie Jakuba Sasina to tajemniczy, nieśmiały chłopak ukrywający swój literacki talent. Aktorzy świetnie oddają charakter swoich postaci i chemia między nimi uwidacznia się od pierwszych scen. Oglądając ich losy, mamy wrażenie, że to prawdziwi przyjaciele. Serialowe alter ego znakomicie uzupełniają się na ekranie.

Popularność i odbiór

Opinie krytyków i widzów

Serial Fanfik zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno krytyków, jak i widzów. Chwalony jest przede wszystkim za ciepły, nostalgiczny klimat i świetne oddanie realiów życia młodych pasjonatów internetowej twórczości. Krytycy podkreślają naturalność młodej obsady i wiarygodność przedstawionych postaci. Widzowie doceniają humor serialu i doskonałe oddanie emocji towarzyszących dzieleniu się swoją twórczością online - od nieśmiałości i wstydu, przez dumę, po radość z bycia częścią inspirującej społeczności.

Nagrody i nominacje

Serial został nagrodzony na festiwalu seriali "Seriale" w kategorii "najlepszy serial obyczajowy". Zofia Domalik otrzymała nagrodę dla odkrycia aktorskiego roku. Serial był również nominowany do Konkursu Głównego na Festiwalu Polskich Seriali w Krakowie.

Fanfik 2.0 - drugi sezon

Zapowiedź kontynuacji

Twórcy serialu zapowiedzieli kontynuację losów bohaterów w drugim sezonie zatytułowanym Fanfik 2.0. Akcja rozgrywać się będzie kilka lat po tym, jak poznaliśmy bohaterów. Śledzić będziemy ich dalsze życiowe i artystyczne wybory.

Nowe wątki i postacie

W nowych odcinkach pojawią się nowi bohaterowie, m.in. tajemniczy pisarz mrocznych kryminałów. Ważnym wątkiem będzie publikacja książki jednego z głównych bohaterów i próba zaistnienia w mainstreamowym obiegu literackim. Nie zabraknie też wątków miłosnych.

Data premiery

Premiera drugiego sezonu planowana jest na wiosnę 2023 roku. Twórcy obiecują jeszcze więcej humoru, wzruszeń i fascynujących historii. Zapowiada się kolejna porcja świetnej rozrywki dla fanów serialu.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 72

Udostępnij