alt

Garfield [2004] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating5.7
3 767
Ocen
calendar2004
time1h 20m
Życie Garfielda jest wspaniałe. Tylko je, śpi, i to wszystko. Jego właściciel, Jon Arbuckle, pewnego dnia kupuję szczeniaka wabiącego się Odie, i tym samym życie Garfielda wymyka się spod jego kontroli. Od tej chwili pragnie tylko jednego: wykurzyć Odiego z domu i tym samym ze swojego życia. Jednej nocy szczeniak zostaje porwany, a Garfield, chyba po raz pierwszy w życiu, czuję się choć trochę odpowiedzialny za to co się stało

Aktorzy

Actor Bill Murray

Bill Murray

Actor Jennifer Love Hewitt

Jennifer Love Hewitt

Actor Brad Garrett

Brad Garrett

Actor Alan Cumming

Alan Cumming

Actor David Eigenberg

David Eigenberg

Actor Richard Kind

Richard Kind

Actor Breckin Meyer

Breckin Meyer

Actor Debra Messing

Debra Messing

Obejrzyj także

Kocur, który podbił serca widzów na całym świecie

Kto z nas nie zna Garfielda - pomarańczowego, leniwego i zabawnego kota, który stał się bohaterem komiksu, a później także popularnej serii filmów animowanych? Ten sympatyczny futrzak od lat bawi i rozśmiesza zarówno dzieci, jak i dorosłych swoim specyficznym, trochę ironicznym podejściem do życia. Filmy o Garfieldzie to doskonała rozrywka dla całej rodziny, która spodoba się każdemu, kto lubi dynamiczną akcję, humor sytuacyjny i barwne postacie. Przygody kota, który woli ze wszystkich zajęć drzemkę na kanapie, z pewnością rozbawią każdego widza do łez. Już sam wizerunek puszystego bohatera na plakacie przyciąga uwagę i obiecuje świetną zabawę. Nie można przejść obok Garfielda obojętnie!

Fabuła i postacie z filmu/serialu „Garfield”

Akcja filmów animowanych o Garfieldzie rozgrywa się we współczesnym świecie, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem i prowadzą w pewnym sensie ludzkie życie. Głównym bohaterem jest tytułowy Garfield - pomarańczowy, leniwy i lubiący jeść kot. Mieszka on razem ze swoim właścicielem Jonem oraz psem Odie'm. Garfield uwielbia lasagne, telewizję i drzemki, nie znosi poniedziałków i chętnie płata figle Odiemu. Jego ulubioną rozrywką jest zjadamanie ogromnych ilości jedzenia. Jon to trochę niezdarny, samotny mężczyzna, który stara się opiekować swoimi zwierzakami. Odie to niezwykle energiczny, radosny pies, który mimo psikusów ze strony Garfielda darzy go szczerą przyjaźnią. Te trzy barwne postacie przeżywają w filmach wiele zabawnych przygód.

Historia powstania komiksu o Garfieldzie

Garfield jako postać został stworzony przez amerykańskiego rysownika Jima Davisa. Po raz pierwszy kot pojawił się w komiksie opublikowanym 19 czerwca 1978 roku. Od samego początku Garfield zdobył ogromną popularność swoim specyficznym, trochę złośliwym i ironicznym humorem oraz niechęcią do aktywności fizycznej. Komiks o nim jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych na świecie. Po sukcesie pasków komiksowych, postanowiono stworzyć o Garfieldzie także seriale animowane. Pierwszy z nich wyemitowano w 1982 roku. Od tego czasu powstało wiele sezonów przedstawiających perypetie pomarańczowego kota.

Filmowi bohaterowie „Garfield” i „Garfield 2”

Sukces animacji telewizyjnych sprawił, że powstały także pełnometrażowe filmy o Garfieldzie. Pierwszy z nich, zatytułowany po prostu „Garfield”, miał premierę w 2004 roku. Głosu tytułowemu bohaterowi użyczył znany amerykański aktor Bill Murray. W sequelu z 2006 roku pt. „Garfield 2” główny bohater mówił już głosem innego aktora - Breckina Meyera. Zmiana aktora dubbingowego spotkała się z mieszanymi reakcjami widzów, jednak oba filmy zdobyły popularność na całym świecie.

Choć fabuła obu filmów jest dość podobna do przygód znanych z serialu, to jednak wprowadzono pewne zmiany. Przede wszystkim, filmy łączą animację z grą aktorów w rolach drugoplanowych postaci. Poza tym, historia została rozbudowana o nowe wątki i postacie. Mimo to, esencja opowieści pozostaje bez zmian - jest to zabawna i pełna humoru opowieść o przygodach leniwego kota Garfielda.

Odbiór serii filmowej przez widzów i krytyków

Filmy animowane o Garfieldzie spotkały się z dobrym odbiorem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Fani z entuzjazmem przyjęli ulubionego bohatera w nowej odsłonie. Docenili oni humor sytuacyjny, doskonałą animację i grę aktorów drugoplanowych. Widzowie podkreślali, że seanse dostarczyły im świetnej zabawy, a filmy można oglądać wielokrotnie, za każdym razem odnajdując w nich nowe smaczki. Również krytycy docenili filmy jako doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Chwalili oni barwne postacie, żywiołową akcję i uniwersalny humor.

Dzięki ciepłemu przyjęciu ze strony publiczności, filmy o Garfieldzie na stałe wpisały się do kanonu animacji dla dzieci i dorosłych. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy szukają zwariowanej, pełnej humoru rozrywki, która rozbawi do łez i pozwoli choć na chwilę powrócić do beztroskiego dzieciństwa.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 3767
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

MatVOD

Garfield jest dobry i daję mu 5.7 na 3767 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

Dave021

Garfield można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

LukiAnon

Garfield to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 20m .
avatar

Ms_Paulla

Garfield to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Garfield
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 20m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 20m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 5.7, Garfield musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 5.7 nie przekonuje Cię do obejrzenia Garfield, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.