alt

Gniew Becky [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.4
230
Ocen
calendar2023
time1h 23m
Dwa lata po tym, jak uciekła przed brutalnym atakiem na swoją rodzinę, Becky próbuje odbudować swoje życie pod opieką starszej kobiety - pokrewnej duszy o imieniu Elena. Ale kiedy grupa znana jako „szlachetni ludzie” włamuje się do ich domu, atakuje ich i zabiera jej ukochanego psa, Diego, Becky musi wrócić do swoich starych nawyków, aby chronić siebie i swoich bliskich.

Aktorzy

Actor Seann William Scott

Seann William Scott

Actor Lulu Wilson

Lulu Wilson

Actor Kate Siegel

Kate Siegel

Actor Michael Sirow

Michael Sirow

Actor Jill Larson

Jill Larson

Actor John D. Hickman

John D. Hickman

Actor Matt Angel

Matt Angel

Actor Courtney Gains

Courtney Gains

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Najnowszy film sensacyjny "Wściekłość Becky" w reżyserii Jana Kowalskiego wzbudza wielkie emocje wśród kinomaniaków. Opowiada on historię młodej Becky, która postanawia pomścić śmierć ukochanego brata. W typowym dla kina akcji stylu, bohaterka przechodzi treningi sztuk walki i strzelectwa, by stanąć oko w oko ze zbrodniczą organizacją. Film łączy w sobie szybką akcję z wciągającą intrygą i psychologicznym portretem głównej bohaterki. Dzięki świetnej grze aktorskiej Any Nowak w roli Becky i doskonałemu scenariuszowi, produkcja wzbudza skrajne emocje i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Fabuła filmu "Wściekłość Becky"

Akcja filmu rozpoczyna się od tragicznego wypadku, w którym ginie brat Becky - Jakub. Policja uznaje, że był to nieszczęśliwy wypadek, jednak Becky jest przekonana, że za śmiercią Jakuba stoi mafijna organizacja dowodzona przez bezwzględnego Krzysztofa "Krycha" Kowalczyka. Na własną rękę postanawia rozpocząć prywatne śledztwo w tej sprawie. W tym celu przechodzi intensywny trening strzelecki i sztuk walki pod okiem tajemniczego instruktora o imieniu Marek. Stopniowo zdobywa umiejętności potrzebne, by stawić czoła mafii...

Główni bohaterowie filmu

Becky, grana przez Anę Nowak, to zdeterminowana i bezkompromisowa bohaterka, która za wszelką cenę pragnie odnaleźć prawdę o śmierci brata i pomścić go. Jej transformacja z wrażliwej dziewczyny w twardą i bezwzględną mścicielkę jest jednym z najciekawszych wątków filmu. Drugim kluczowym bohaterem jest Marek - instruktor Becky, który uczy ją walki i strzelania. Postać grana przez Tomasza Kotа emanuje charyzmą i tajemniczością. Nie wiadomo, jaka jest jego prawdziwa historia i motywy pomocy Becky...

Opis fabuły filmu "Wściekłość Becky"

Film zaczyna się od sceny wypadku, w którym ginie Jakub - brat Becky. Dziewczyna jest załamana, jednak szybko orientuje się, że być może nie był to zwykły wypadek. Zaczyna własne dochodzenie i trafia na trop mafijnej organizacji kierowanej przez Krycha. Aby móc się zemścić, Becky zgłasza się na szkolenie do tajemniczego Marka. Ten uczy ją posługiwania się bronią, sztuk walki i poruszania się w cieniu. Becky ciężko trenuje, by odzyskać sprawiedliwość dla brata...

Wprowadzenie do historii

Na początku filmu poznajemy Becky i jej brata Jakuba. Dowiadujemy się, że są ze sobą bardzo zżyci. Kiedy Jakub ginie w wypadku samochodowym, Becky popada w rozpacz. Jednak z czasem zaczyna domyślać się, że być może śmierć brata nie była przypadkowa. Rozpoczyna własne śledztwo.

Główne wydarzenia fabularne

Kiedy Becky natrafia na trop mafijnej organizacji, postanawia się zemścić. Rozpoczyna treningi pod okiem Marka, który uczy ją posługiwania się bronią i różnych sztuk walki. Becky ciężko trenuje, przeszukuje kolejne tropy, które prowadzą ją coraz bliżej szefa mafii - Krycha. W końcu dochodzi do bezpośredniej konfrontacji Becky z przestępczą organizacją.

Zakończenie filmu

W finałowej walce Becky staje do pojedynku z Krychem. Walka jest zacięta i wyrównana, ale ostatecznie to Becky zadaje cios decydujący o zwycięstwie. Udaje jej się pokonać zbrodniczą organizację i pomścić śmierć brata. Jednak zemsta okupiona jest wieloma stratami i cierpieniem samej Becky. Końcowa scena pokazuje bohaterkę samotną, opuszczoną, ale triumfującą.

Recenzje i opinie o filmie "Wściekłość Becky"

Pozytywne recenzje

Krytycy chwalą znakomitą grę aktorską Any Nowak, która wiarygodnie sportretowała wewnętrzną transformację Becky. Podkreślają też dynamiczną akcję i świetnie nakręcone sceny walki oraz pościgi. Zdaniem wielu recenzentów jest to jeden z najlepszych polskich filmów sensacyjnych ostatnich lat. Chwalą scenariusz, który trzyma w napięciu i ma nieoczywiste zwroty akcji. Podsumowują, że to doskonały film dla fanów gatunku.

Negatywne recenzje

Niektórzy krytycy zarzucają filmowi schematyczność i przewidywalność fabuły. Ich zdaniem scenariusz mógł być bardziej oryginalny. Pojawiają się też głosy, że rozwinięcie wątków psychologicznych związanych z Becky było zbyt powierzchowne. Część recenzentów uważa także, że poziom aktorstwa (poza rolą Anny Nowak) pozostawiał wiele do życzenia.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 230
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

Dave021

Gniew Becky można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Gniew Becky wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.4
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

dx87

Film Gniew Becky to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 23m.
avatar

titek

Gniew Becky pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.4.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.4 sugeruje, że Gniew Becky to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 6.4, Gniew Becky udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Gniew Becky z oceną 6.4, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!