close icon
page-title
Gorzko, gorzko!
Gorzko, gorzko!

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Gorzko, gorzko!
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Lightcraft

Gorzko, gorzko! [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star5.7
32Ocen
date2023
date0h 00m

Skomentuj

 • avatar

  sidney68

  |15 godziny temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillFlix

  |7 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |8 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  UnwindViewing

  |9 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  RetroReels

  |10 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  Adek

  |13 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  PrimePics

  |14 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10

Spis treści

Kiedy miłość przestaje być słodka i zamienia się w gorycz, związek staje przed poważną próbą. Tak właśnie jest w przypadku młodego małżeństwa, którego losy śledzimy w poruszającym filmie "Gorzko, gorzko!". Reżyserowi udało się stworzyć niezwykle wiarygodny obraz zmagań dwojga ludzi z kryzysem uczuć, dając widzom szansę wczucia się w ich dramatyczną sytuację. Jaka przyszłość czeka bohaterów? Czy zdołają uratować swój związek przed rozpadem? Odpowiedzi na te pytania odnajdziemy w tej wzruszającej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji produkcji.

Fabuła filmu

Opowieść rozpoczyna się od ślubu młodej pary - Ani i Piotra. Wydawać by się mogło, że czeka ich sielanka i beztroskie życie we dwoje. Niestety, już wkrótce pojawiają się pierwsze trudności. Codzienne kłótnie, brak zrozumienia i wsparcia sprawiają, że między małżonkami zaczyna tworzyć się przepaść. Piotr znajduje ukojenie w pracy i romansie z atrakcyjną koleżanką, zaniedbując żonę. Ana czuje się coraz bardziej samotna i rozczarowana małżeństwem. W końcu podejmuje decyzję o rozstaniu, co prowadzi do dramatycznego finału...

Początek związku pełen nadziei

Film rozpoczyna się od uroczystości zaślubin Ani i Piotra. Młodzi wyglądają na szczęśliwych i zakochanych. Ślub w gronie najbliższych, wesele pełne radości - wydawać by się mogło, że te chwile zapowiadają długie i udane pożycie małżeńskie.

Narastające problemy i konflikty

Jednak z biegiem czasu w związku zaczynają pojawiać się trudności. Małżonkowie coraz częściej się kłócą, nie potrafią się porozumieć, brakuje im czasu dla siebie. Piotr zanurza się w pracy, zaniedbując żonę, Ana czuje się niezrozumiana i osamotniona. Między małżonkami rodzi się coraz większy dystans.

Decyzja o rozstaniu i dramatyczny finał

W końcu Ana dochodzi do wniosku, że ich małżeństwo to porażka. Podejmuje decyzję o rozstaniu, na co Piotr reaguje agresją i groźbami. Dochodzi do dramatycznej sceny, po której losy obojga zawisną na włosku. Czy uda im się uratować swój związek i odzyskać utracone szczęście?

Główni bohaterowie

Piotr - męski protagonista

Piotr to przystojny, ambitny mężczyzna u progu trzydziestki. Początkowo zakochany w swojej żonie i oddany jej bez reszty. Jednak po ślubie zaczyna popadać w rutynę i coraz bardziej angażować się w pracę. Zaniedbuje Anę, spędza z nią coraz mniej czasu. W końcu wdaje się w romans z atrakcyjną koleżanką z biura. Traktuje żonę coraz chłodniej, nie okazuje jej uczuć ani wsparcia. Gdy Ana chce odejść, wpada w szał i grozi jej - zwieńczeniem czego jest dramatyczna scena, która zaważy na ich dalszym losie.

Ana - żeńska protagonista

Ana to piękna, młoda kobieta, która z ogromną nadzieją i miłością wkracza w związek małżeński z Piotrem. Jest mu oddana i pragnie stworzyć z nim szczęśliwą rodzinę. Jednak z biegiem czasu czuje się coraz bardziej zaniedbywana i niezrozumiana. Próbuje zwrócić uwagę męża na ich problemy, lecz bezskutecznie. W końcu, rozczarowana małżeństwem, decyduje się odejść. Dramatyczna reakcja Piotra prowadzi do szokującego finału, który na zawsze odmieni jej życie.

Realizacja filmu

Reżyseria i scenariusz

Film został zrealizowany w kameralnej konwencji, skupiając się na losach dwojga głównych bohaterów. Reżyser z wielką wrażliwością ukazuje dramatyzm ich sytuacji, nie stroniąc od mocnych, poruszających scen. Scenariusz pełen jest zwrotów akcji, które trzymają w napięciu aż do ostatnich minut produkcji. Dialogi są bardzo naturalne i realistyczne.

Obsada aktorska

W rolach głównych wystąpili utalentowani aktorzy, których gra urzeka szczerością i autentycznością. Widzowie mają okazję wczuć się w emocje ich bohaterów i przeżyć ten dramat razem z nimi. Aktorzy świetnie oddali całą gamę uczuć - od sielskiej radości, przez rozczarowanie, aż po dramat rozpaczy.

Zdjęcia i muzyka

Zdjęcia odznaczają się klimatycznym, poetyckim nastrojem. Muzyka stanowi ważny element dramaturgii - podkreśla i buduje emocje bohaterów. Od romantycznych dźwięków w scenach szczęścia, po mroczne tony w momentach rozpaczy. Całość tworzy spójną, angażującą opowieść.

Odbiór filmu

Pozytywne reakcje

Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez widzów i krytyków. Chwalony jest za wiarygodne ukazanie problemów małżeńskich, poruszenie ważnych, uniwersalnych tematów i stworzenie autentycznych, wyrazistych postaci. Wielu widzów przyznaje, że produkcja głęboko ich poruszyła.

Nagrody

Obraz zdobył już szereg nominacji i nagród na festiwalach filmowych, m.in. za reżyserię, scenariusz i role aktorskie. Pokazuje to, że jest to produkcja na wysokim poziomie artystycznym, która rezonuje z odbiorcami.

Wpływ na kulturę

Dzięki poruszeniu ważnych problemów i stworzeniu wiarygodnych postaci, film stał się ważnym głosem w dyskusji na temat współczesnych małżeństw i relacji. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci widzów i zachęci do refleksji nad tym, czym jest miłość i jak ją pielęgnować.

6 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 32

Udostępnij