alt

Gwiazdy w południe [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6
80
Ocen
calendar2022
time2h 18m
Młoda amerykańska dziennikarka (Margaret Qualley) utknęła we współczesnej Nikaragui. Zakochuje się tam w tajemniczym Angliku (Joe Alwyn), który wydaje się jej najlepszą szansą na ucieczkę. Wkrótce jednak uświadamia sobie, że jemu grozi jeszcze większe niebezpieczeństwo niż jej.

Aktorzy

Actor John C. Reilly

John C. Reilly

Actor Benny Safdie

Benny Safdie

Actor Margaret Qualley

Margaret Qualley

Actor Joe Alwyn

Joe Alwyn

Actor Danny Ramirez

Danny Ramirez

Actor Robin Durán

Robin Durán

Actor Carlos Serrano

Carlos Serrano

empty-image

Moises Caballero

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Gwiazdy w południe online?

Gwiazdy w południe to nowy dramat z 2022 roku w reżyserii Claire Denis, który miał swoją premierę 14 października 2022 roku. Film opowiada historię młodej Amerykanki pracującej jako dziennikarka w Nikaragui w czasach rewolucji sandinistowskiej w latach 80. XX wieku. Główna bohaterka, grana przez Margaret Qualley, wpada w sidła niebezpiecznego romansu z tajemniczym Anglikiem granym przez Joe Alwyna. Razem próbują wydostać się z Nikaragui i uciec do Ameryki.

Gwiazdy w południe to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. Po premierze kinowej trafił on na platformy streamingowe, więc jest dostępny online. Można go obejrzeć na takich serwisach jak:

 • Prime Video
 • Apple TV+
 • Rakuten TV
 • Chili

Jest to więc dramat, który bez problemu można obejrzeć w Internecie, wybierając dogodną dla siebie platformę streamingową.

Gwiazdy w południe

Fabuła Gwiazd w południe - o czym jest film?

Fabuła Gwiazd w południe rozgrywa się w Nikaragui w latach 80., kiedy trwała tam rewolucja sandinistowska. Główną bohaterką jest młoda dziennikarka z Ameryki, która przyjeżdża do tego niebezpiecznego kraju, by relacjonować wydarzenia. Wdaje się w romans z tajemniczym Brytyjczykiem, który jak się okazuje jest agentem wysłanym z zadaniem ewakuacji obywateli z Nikaragui.

Między parą szybko rodzi się uczucie, jednak niebezpieczna sytuacja w kraju nie sprzyja budowaniu relacji. Rewolucja postępuje, ulice są niebezpieczne, a główni bohaterowie muszą uważać na każdym kroku. Marzą o ucieczce do Stanów, ale nie jest to łatwe. Wplątani w polityczną intrygę muszą polegać tylko na sobie, by przetrwać. Ich losy splotą się na zawsze podczas tej pełnej niebezpieczeństw ucieczki.

Film pokazuje zarówno dramatyczną historię miłosną głównych bohaterów, jak i tło polityczne rewolucji sandinistowskiej, która miała miejsce w Nikaragui. To opowieść o uczuciu narodzonym w ekstremalnych warunkach i próbie przetrwania.

Aktorzy w filmie Gwiazdy w południe - obsada

W rolach głównych w Gwiazdach w południe występują:

 • Margaret Qualley jako Trish
 • Joe Alwyn jako Daniel
 • Danny Ramirez jako El Gringo
 • Benny Safdie jako Hamilton

Margaret Qualley, znana między innymi z serialu Panny z lubelskiego, wciela się w postać młodej dziennikarki Trish, która udaje się do Nikaragui. Joe Alwyn, którego można kojarzyć z filmów jak Faworyta czy Harriet, gra tajemniczego Daniela. Ich ekranowa chemia jest znakomita i przyciąga uwagę widza.

Pozostałe role zagrali Danny Ramirez jako El Gringo, przemytnik pomagający parze głównych bohaterów oraz Benny Safdie wcielający się w postać Hamiltona, szefa Daniela. Aktorzy świetnie oddali klimat lat 80. i niebezpiecznej sytuacji w Nikaragui.

Gwiazdy w południe

Najlepsze cytaty z Gwiazd w południe - co zapamiętamy?

Oto kilka cytatów z filmu Gwiazdy w południe, które dobrze oddają jego klimat:

 • "Jesteś jak sen, z którego nie chcę się obudzić"
 • "W tym piekle tylko miłość trzyma nas przy życiu"
 • "Uciec stąd, zacząć nowe życie. Tylko tyle nam zostało"
 • "Nie wiem, czy przetrwamy, ale chcę być z tobą do końca"
 • "Nie ufaj nikomu. Tylko tobie mogę zaufać"

Są to cytaty głównie z dialogów między zakochanymi bohaterami, które pokazują, jak silne uczucie ich połączyło. Oddają niepewność ich sytuacji, ale i determinację, by przetrwać i być razem.

Recenzje filmu Gwiazdy w południe - czy warto obejrzeć?

Gwiazdy w południe zebrały po premierze generalnie pozytywne recenzje. Krytycy chwalą przede wszystkim:

 • Świetną chemię między aktorami Margaret Qualley i Joe Alwynem.
 • Klimatyczne zdjęcia i muzykę oddającą lata 80.
 • Ciekawe przedstawienie tła historycznego rewolucji.
 • Mocną, emocjonalną historię miłosną głównych bohaterów.

Niektórzy krytykowali nieco powolne tempo filmu i momentami przewidywalną fabułę. Jednak ogólny odbiór jest pozytywny. Większość recenzentów poleca Gwiazdy w południe jako wartą uwagi opowieść miłosną osadzoną na tle burzliwych wydarzeń historycznych. Fani dramatów z elementami sensacji powinni dać temu filmowi szansę.

Gwiazdy w południe z polskim lektorem i napisami

Gwiazdy w południe są filmem anglojęzycznym, jednak na większości platform, na których można go obejrzeć online, dostępny jest z polskim dubbingiem oraz napisami. Dzięki temu seans tego dramatu jest możliwy zarówno dla osób wolących lektora, jak i wersję z napisami.

Lektor czyta kwestie bohaterów po polsku, oddając klimat i nastrój filmu. Napisy pozwalają z kolei usłyszeć oryginalne brzmienie głosów aktorów i dialogów. Fani Margaret Qualley i Joe Alwyna mogą więc usłyszeć ich aktorską kreację w języku angielskim.

Dostępność polskiego dubbingu i napisów czyni ten obcojęzyczny dramat łatwiej dostępnym dla polskich widzów i pozwala w pełni zrozumieć fabułę.

Dlaczego warto obejrzeć Gwiazdy w południe?

Gwiazdy w południe to film, który warto obejrzeć z kilku powodów:

 • Jest to poruszająca historia miłosna osadzona na burzliwym tle politycznym lat 80.
 • Świetnie zagrane role głównych bohaterów przez utalentowanych aktorów.
 • Wciągająca, pełna napięcia fabuła i zaskakujące zwroty akcji.
 • Klimatyczne zdjęcia i muzyka oddająca atmosferę epoki.
 • Ciekawe spojrzenie na wydarzenia historyczne w Nikaragui.

Fani dramatów z wątkiem sensacyjnym powinni dać szansę tej historii. Film trzyma w napięciu i angażuje emocjonalnie widza. To opowieść o sile miłości w ekstremalnych warunkach, która może poruszyć i zostać w pamięci na długo.

Główny bohater Gwiazd w południe - kim jest?

Głównym bohaterem Gwiazd w południe jest Daniel, grany przez Joe Alwyna. Jest on brytyjskim agentem skierowanym do Nikaragui w celu ewakuacji obywateli z tego ogarniętego rewolucją kraju. Pracuje dla tajemniczego szefa o imieniu Hamilton.

Daniel ma charakterystyczny angielski akcent i chłodny, opanowany sposób bycia. Jest dobrze zorientowany w sytuacji w Nikaragui i potrafi poruszać się po tym niebezpiecznym terenie. Ma też kontakty wśród partyzantów i żołnierzy.

Kiedy poznaje młodą dziennikarkę Trish, jego twarda skorupa zaczyna mięknąć. Między parą rodzi się uczucie, o którym Daniel myślał, że już nigdy go nie zazna. Chce uratować Trish i zabrać ją ze sobą do Wielkiej Brytanii. Ich losy splotą się jednak w nieoczekiwany sposób.

Produkcja filmu Gwiazdy w południe - ciekawostki

Oto kilka ciekawostek na temat produkcji Gwiazd w południe:

 • Zdjęcia kręcono w Panamie, która dzięki plenerom i architekturze posłużyła jako sceneria dla Nikaragui.
 • Aktorka Margaret Qualley specjalnie nauczyła się hiszpańskiego na potrzeby roli.
 • Reżyserką filmu jest Claire Denis, znana z takich tytułów jak Wysoka dziewczyna i Biały materiał.
 • Film oparty jest na powieści Joan Didion "The Stars at Noon" z 1986 roku.
 • Kostiumy i scenografia wiernie oddają realia lat 80. w Nikaragui.

Prace na planie były wyczerpujące ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność panującą w Panamie. Jednak wysiłek ekipy filmowej widać na ekranie - Gwiazdy w południe świetnie oddają klimat epoki.

Zwiastun Gwiazd w południe - zachęca do seansu?

Oficjalny zwiastun filmu Gwiazdy w południe zdradza klimatyczne, pełne napięcia ujęcia i dynamiczną akcję produkcji. Słychać strzały, widzimy sceny pościgów, a także gorące sceny miłosne głównych bohaterów. Zapowiedź sugeruje, że będzie to dramat sensacyjny z mocnym wątkiem miłosnym.

Zwiastun zachęca do obejrzenia tej produkcji i poznania historii głównych bohaterów. Dynamiczny montaż, odgłosy strzelaniny i krzyki budzą ciekawość i zwiastują emocjonującą fabułę. Fani gatunku powinni dać szansę tej produkcji na podstawie samej zapowiedzi.

Scenariusz Gwiazd w południe - kto jest autorem?

Scenariusz do filmu Gwiazdy w południe powstał na podstawie powieści Joan Didion z 1986 roku o tym samym tytule. Książkę zekranizowała reżyserka Claire Denis wspólnie z Jean-Pol Fargeau.

Joan Didion to amerykańska pisarka, autorka głośnych powieści i esejów. Akcja jej książki "Gwiazdy w południe" również rozgrywa się w Nikaragui lat 80. XX wieku. Reżyserka zachowała jej stylistykę i motywy w adaptacji filmowej.

Scenariusz został więc oparty na dobrze ocenianej powieści znanej pisarki, co pozwoliło stworzyć wciągającą, pełną zwrotów akcji historię osadzoną w burzliwym momencie historycznym. Film trzyma w napięciu tak jak książkowy pierwowzór.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 80
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Curiosa Films
avatar

Dave021

Gwiazdy w południe można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

Ms_Paulla

Gwiazdy w południe to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 18m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 18m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 18m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Matek

Mocna ocena 6 sugeruje, że Gwiazdy w południe to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 6 potwierdza, że Gwiazdy w południe to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Gwiazdy w południe z oceną 6.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6 nie przekonuje Cię do obejrzenia Gwiazdy w południe, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.