close icon
page-title
Hipnoza
Hipnoza

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Hypnotic
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Studio 8

Hipnoza [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.3
1067Ocen
date2023
date1h 33m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |8 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  UnwindViewing

  |4 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  ChillFlix

  |5 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |7 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  PrimePics

  |9 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  Bluedreams13

  |11 dni temu
  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Studio 8
 • avatar

  RetroReels

  |14 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  sidney68

  |14 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Serial "Hipnoza" to jedna z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Oparty na bestsellerowej powieści Harlana Cobena, wciąga widzów w mroczny świat tajemnic, zbrodni i hipnozy. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie, gdzie psycholog kryminalny Mateusz Polak, grany przez Piotra Głowackiego, prowadzi śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw. Aby rozwiązać zagadkę, musi sięgnąć po kontrowersyjną metodę hipnozy regresywnej. Serial zachwyca fantastyczną obsadą, świetną reżyserią i niebanalną fabułą, która wciąga od pierwszego odcinka. Jest to produkcja, którą z pewnością warto obejrzeć.

Fabuła serialu "Hipnoza"

Fabuła serialu skupia się na postaci Mateusza Polaka, psychologa kryminalnego zatrudnionego w policji. Podczas pracy nad sprawą tajemniczych morderstw, natrafia na ślad wskazujący na użycie hipnozy. Aby rozwikłać zagadkę, sam decyduje się na ryzykowną terapię hipnozą regresywną, co pozwala mu dotrzeć do traumatycznych wspomnień z przeszłości. W miarę postępu śledztwa pogrąża się w coraz mroczniejszych zakamarkach ludzkiej psychiki. Walka z czasem, niebezpieczny morderca i własne demony - to wszystko sprawia, że pomimo kontrowersji związanych z hipnozą, Mateusz jest gotów zaryzykować wszystko, by powstrzymać zbrodniarza.

Główni bohaterowie i obsada

Głównym bohaterem jest Mateusz Polak, w którego wciela się świetny Piotr Głowacki. Aktor znakomicie oddaje zmagania wewnętrzne i determinację postaci. Towarzyszą mu m.in. Kinga Preis jako komisarz Broniewska, Cezary Łukaszewicz w roli prokuratora oraz Jan Frycz jako tajemniczy hipnotyzer. Warta odnotowania jest także kreacja Mirosława Zbrojewicza w roli ojca Mateusza. Aktorzy tworzą zgrany, profesjonalny zespół.

Reżyseria i zdjęcia

Za reżyserię odpowiadają Maciej Kawulski oraz Michał Gazda. Udało im się stworzyć mroczny, tajemniczy klimat, który wciąga widza w świat przedstawiony w serialu. Zdjęcia są bardzo staranne, pełne ciemnych barw, co pasuje do mrocznej tematyki. Reżyserom udało się też wydobyć z aktorów fantastyczne kreacje.

Odbiór serialu i opinie widzów

"Hipnoza" zebrała bardzo dobre recenzje od widzów i krytyków. Chwalona jest przede wszystkim za świetnie poprowadzoną, wciągającą fabułę, profesjonalną grę aktorów i mroczny klimat. Krytycy podkreślają też odwagę twórców w sięgnięciu po kontrowersyjną tematykę hipnozy. Nie brakuje oczywiście głosów krytycznych, zwłaszcza dotyczących przedstawienia hipnozy, jednak zdecydowana większość widzów poleca serial jako świetną rozrywkę.

Ciekawostki z planu serialu "Hipnoza"

- Jak wyglądały przygotowania aktorów do scen hipnozy?

Aktorzy musieli odbyć specjalne szkolenie z hipnotyzerami, by wiarygodnie oddać stan hipnozy. Ćwiczyli zanurzanie się w trans, reagowanie na sugestie hipnotyzera. Piotr Głowacki przyznał, że było to ciekawe, choć wyczerpujące doświadczenie.

- Gdzie kręcono zdjęcia do serialu?

Zdjęcia realizowano głównie w Warszawie. Wykorzystano m.in. okolice Ronda ONZ, Pałac Kultury i Nauki, a także Ursynów. Część scen kręcono też w Krakowie i okolicach. Lokalizacje oddają klimat współczesnej, mrocznej Warszawy.

- Najtrudniejsze sceny do nakręcenia

Jak przyznają twórcy, największym wyzwaniem były sceny przedstawiające hipnozę i sekwencje halucynacji głównego bohatera. Wymagały precyzji, by oddać zamierzony efekt. Aktorzy zostali jednak świetnie przygotowani.

Hipnoza - na czym polega i jak działa

Rodzaje hipnozy

Istnieje wiele rodzajów hipnozy, m.in. hipnoza rozrywkowa, hipnoza ericksonowska, hipnoza regresyjna. Ta ostatnia polega na cofnięciu pacjenta do wcześniejszych wspomnień i doświadczeń.

Zastosowanie hipnozy

Hipnozę stosuje się m.in. w medycynie, psychoterapii, do poprawy samopoczucia i wydajności. Jest wykorzystywana także w śledztwach, choć budzi to wiele kontrowersji.

Kontrowersje wokół hipnozy

Hipnoza ma wielu przeciwników, którzy podważają jej skuteczność i etyczność. Krytykowane jest ryzyko wspomnień wszczepionych, uzależnienia od hipnozy. Stąd kontrowersje wokół jej wykorzystania w śledztwach.

Inne polskie seriale o tematyce kryminalnej

Porównanie z innymi produkcjami

"Hipnoza" wyróżnia się na tle innych polskich seriali kryminalnych. Fabuła jest oryginalna, a realizacja bardzo staranna. Można ją porównać z takimi hitami jak "Belfer" czy "Kruk".

Dlaczego "Hipnoza" zdobyła popularność?

Serial zdobył popularność dzięki ciekawej fabule, świetnej obsadzie i reżyserii oraz niebanalnej tematyce hipnozy. To sprawia, że produkcja wyróżnia się na tle innych polskich seriali kryminalnych.

Przyszłość serialu "Hipnoza"

Czy powstanie kolejny sezon?

Twórcy nie wykluczają kolejnego sezonu, jeśli serial nadal będzie cieszył się popularnością. Wiele wątków ma potencjał do rozwinięcia w kontynuacji.

Co może zaoferować widzom kontynuacja?

Kolejny sezon mógłby pogłębić wątki bohaterów, skupić się na dalszych losach Mateusza Polaka i jego walki z własnymi słabościami. Fabuła ma potencjał, by zачarować widzów także w drugim sezonie.

5 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 1067

Udostępnij