alt

Huesera : Zbieraczka kości [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating5.8
284
Ocen
calendar2023
time1h 37m
Kobieta spodziewająca się dziecka, zostaje wciągnięta w mrożący krew w żyłach świat czarnej magii.

Aktorzy

Actor Alfonso Dosal

Alfonso Dosal

Actor Sonia Couoh

Sonia Couoh

Actor Mercedes Hernández

Mercedes Hernández

Actor Martha Claudia Moreno

Martha Claudia Moreno

Actor Pablo Guisa Koestinger

Pablo Guisa Koestinger

Actor Enoc Leaño

Enoc Leaño

Actor Mayra Batalla

Mayra Batalla

Actor Natalia Solián

Natalia Solián

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Film "Huesera: Zbieraczka kości" to nowe dzieło meksykańskiej reżyserki Michelle Garcii, które od swej premiery na festiwalu w Wenecji wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm widzów na całym świecie. Jest to mroczna opowieść osadzona w realiach współczesnego Meksyku, łącząca w sobie elementy horroru z thrillerową intrygą i społecznym komentarzem. Dzięki świetnej, wielowymiarowej roli Natalii Solian, film zyskuje głębię i wciąga widza w niepokojący świat tytułowej bohaterki.

Fabuła filmu Huesera

Valeria jest młodą kobietą zamieszkującą stolicę Meksyku. Pracuje jako "huesera", czyli tradycyjna uzdrowicielka zajmująca się zbieraniem kości zmarłych. Jej spokojne życie zmienia się diametralnie, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zaczyna słyszeć dziwne dźwięki i głosy, a także doświadczać przerażających wizji. Stopniowo traci kontakt z rzeczywistością i popada w obłęd. Tymczasem w mieście zaczynają znikać młode dziewczyny, a Valeria wydaje się być jakoś powiązana z tymi tajemniczymi zdarzeniami...

Reżyserka z maestrią buduje nastrój grozy i niepokoju, tworząc wciągającą opowieść na pograniczu jawy i koszmaru sennego. Widzowie z zapartym tchem będą śledzić losy coraz bardziej traconej bohaterki oraz próbować rozwikłać zagadkę makabrycznych wydarzeń w mieście. Michelle Garcii udowadnia, że potrafi nie tylko przerażać, ale i subtelnie podejmować ważkie tematy społeczne.

Główne postacie i aktorzy

Ogromnym atutem filmu jest świetna gra aktorska, zwłaszcza Natalii Solian w roli tytułowej. Hiszpańska aktorka znakomicie oddaje rozpad osobowości i popadanie w obłęd Valerii, tworząc kreację mocną i wielowymiarową. Widzowie docenią jej zdolność do wyrażania bogactwa emocji - od strachu po szaloną furie - za pomocą samego spojrzenia. Kamera dosłownie "wpija się" w jej twarz, a my razem z bohaterką przeżywamy ten koszmar.

Partnerem Valerii na ekranie jest odtwórca roli jej męża Angela, czyli Alfonso Herrera. Znany z serialu "Sens8" aktor tworzy postać kochającego i troskliwego partnera, który usiłuje pomóc swojej żonie w walce z demonami. Ich relacja wnosi w film nutkę ciepła i solidny grunt dramaturgiczny dla rozwijającej się historii.

Tło akcji i problematyka filmu

Meksyk przedstawiony w filmie to kraj ogarnięty przemocą i where the boundary between life and death has become blurred. Obrazy ciemnych uliczek, strojnych kobiet i tajemniczych obrzędów oddają specyficzny koloryt tego miejsca. Jednocześnie reżyserka komentuje współczesne problemy społeczne jak mizoginia, przemoc i wyzysk. Bohaterki padają ofiarą otaczającego je okrutnego patriarchalnego systemu.

Garcii zręcznie łączy konwencję horroru z istotnym przesłaniem feministycznym. Widzowie docenią warstwę komentarza społecznego, ale też pysznie zadrżą ze strachu. "Huesera" to film wyreżyserowany z rozmachem i pomysłem, który na długo pozostanie w pamięci.

Odbiór i krytyka filmu Huesera

Recenzje krytyków

Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków na całym świecie. Chwalą przede wszystkim reżyserkę za stworzenie niebanalnej, wielowarstwowej opowieści i wspaniałą pracę z aktorami. Znawcy zachwycają się znakomitą, pełną napięcia atmosferą, która wciąga widza w świat przedstawiony na ekranie. Wielu uważa "Hueserę" za najlepszy film grozy od lat.

Popularność i oglądalność filmu

Dzieło Garcii podbiło serca widzów na całym świecie, o czym świadczą doskonałe wyniki frekwencji. Fani chwalą wciągającą fabułę, świetne aktorstwo i niesamowitą atmosferę. Kluczem do sukcesu jest też uniwersalność przesłania filmu i poruszanej problematyki. Każdy widz znajdzie w tej historii coś, z czym może się utożsamić.

Nagrody i wyróżnienia

"Huesera" już teraz uchodzi za jeden z faworytów nadchodzącego sezonu nagród filmowych. Obsypana pochwałami przez krytyków produkcja może liczyć na liczne nominacje i statuetki. Natalia Solian również jest typowana do najważniejszych nagród za pierwszoplanową rolę żeńską. Wielu widzi w niej kandydatkę do Oscara.

Podsumowując, "Huesera: Zbieraczka kości" to film, który koniecznie trzeba zobaczyć. Znakomita, wciągająca opowieść w konwencji horroru, ze świetnymi aktorami i istotnym przesłaniem. Dzieło, które na długo pozostanie w pamięci i którego nie można przegapić.

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 284
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Huesera : Zbieraczka kości bardzo mi sie podobał, moja ocena to 5.8
avatar

Mailosz

Huesera : Zbieraczka kości należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

dx87

Film Huesera : Zbieraczka kości to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 37m.
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 5.8. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 37m.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 37m. Gorąco polecam
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 5.8. Warto poświęcić czas na obejrzenie Huesera : Zbieraczka kości.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Huesera : Zbieraczka kości , to przyjrzyj się ocenie 5.8. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

titek

Huesera : Zbieraczka kości pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 5.8.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Huesera : Zbieraczka kości z oceną 5.8, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

DaveAmeryka

Huesera : Zbieraczka kości z oceną 5.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.