close icon
page-title
Jak pokochałam gangstera
Jak pokochałam gangstera

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Jak pokochałam gangstera
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Open Mind Production

Jak pokochałam gangstera [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.7
186Ocen
date2022
date3h 05m

Skomentuj

 • avatar

  vXtraordinaryXpert

  |4 godziny temu
  fakt że to film dla dzieci 💀💀
 • avatar

  sidney68

  |6 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  QuestQueen

  |6 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach, potem beznadziejny
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |7 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  DigitalDrama

  |8 dni temu
  oglądamy właśnie z dziewczyną
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |14 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)

Spis treści

Jak pokochałam gangstera - gdzie legalnie obejrzeć online?

Film „Jak pokochałam gangstera” to najnowsza polska produkcja na podstawie prawdziwej historii Nikodema „Nikoś” Skotarczaka oraz jego żony Haliny. Obraz miał swoją premierę w polskich kinach 5 stycznia 2022 roku i zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków, jak i widzów. Gdzie więc można obejrzeć ten hit online?

Na ten moment film dostępny jest na platformach vod: Rakuten, Cineman, Chili Cinema oraz Play Now. Koszt wypożyczenia wynosi zazwyczaj około 15 zł za 48 godzin. Ponadto od 30 stycznia produkcja będzie dostępna w Canal+ online. Jeśli więc szukasz legalnej możliwości obejrzenia „Jak pokochałam gangstera” online, wymienione serwisy vod są dobrym rozwiązaniem.

Jak pokochałam gangstera

Dlaczego warto obejrzeć film Jak pokochałam gangstera?

„Jak pokochałam gangstera” to nie tylko kolejny film gangsterski w polskim kinie. To przede wszystkim wciągająca historia miłosna osadzona w mrocznym świecie przestępczym. Warto zobaczyć ten obraz z kilku powodów:

 • Świetne aktorstwo - w rolach głównych błyszczą Antoni Królikowski i Agnieszka Więdłocha, którzy stworzyli bardzo przekonujące i wiarygodne postacie.
 • Ciekawa fabuła - film opowiada prawdziwą historię miłości gangstera i miss, która wciąga i trzyma w napięciu od początku do końca.
 • Mroczny klimat - zdjęcia i muzyka budują niepokojącą, gangsterską atmosferę, co jest dużym atutem produkcji.
 • Odważne sceny - twórcy nie bali się pokazać brutalnych momentów, przemocy i seksu, dzięki czemu film jest bardzo autentyczny.

Jeśli więc szukasz mocnych wrażeń i lubisz kino sensacyjne w klimacie lat 90., „Jak pokochałam gangstera” to film, który koniecznie musisz zobaczyć.

Aktorzy w filmie Jak pokochałam gangstera - obsada

W rolach głównych w filmie „Jak pokochałam gangstera” występują znakomici polscy aktorzy:

 • Antoni Królikowski jako Nikodem „Nikoś” Skotarczak - charyzmatyczny i niebezpieczny gangster, tytułowy bohater filmu.
 • Agnieszka Więdłocha jako Halina Siwińska / Skotarczak - miss Polonia, która zakochuje się w przestępcy.
 • Maciej Stuhr jako policjant Adam - uparty stróż prawa ścigający Skotarczaka.
 • Andrzej Grabowski jako ojciec Haliny - surowy i tradycyjny ojciec głównej bohaterki.

W pozostałych rolach występują: Piotr Adamczyk, Michał Czernecki, Michał Meyer, Jan Frycz, Agnieszka Grochowska i wielu innych znakomitych aktorów. Obsada na najwyższym poziomie jest jedną z największych zalet filmu.

Jak pokochałam gangstera

Najlepsze cytaty z filmu Jak pokochałam gangstera

Film „Jak pokochałam gangstera” dostarcza wielu zapadających w pamięć cytatów. Oto kilka z najlepszych:

 • „Z więzienia nikt nie ucieknie. Można wyjść tylko jedną drogą.” - mroczna wypowiedź Nikodema pokazująca bezwzględność głównego bohatera.
 • „Wiesz co jest najgorsze w moim zawodzie? To, że nigdy nie można przestać.” - słowa policjanta Adama o trudach życia stróża prawa.
 • „Będziesz moją kobietą. Tylko moją. Na zawsze.” - demonstracja zaborczości i kontroli Nikodema wobec Haliny.
 • „Nie będziesz mi mówić, gdzie mam spać. Bo spać będę, gdzie ja zechcę.” - bunt Haliny przeciw narzucanym jej zasadom.

W filmie nie brakuje ostrych, dosadnych i celnych dialogów, które dobrze oddają charaktery bohaterów i gangsterski styl produkcji.

Fabuła filmu Jak pokochałam gangstera - o czym opowiada?

Akcja filmu rozpoczyna się w 1993 roku, kiedy ambitna dziewczyna z ubogiej rodziny - Halina (Agnieszka Więdłocha) - zostaje Miss Polski. Dziewczyna poznaje przystojnego i bogatego Nikodema „Nikoś” Skotarczaka (Antoni Królikowski), który szybko okazuje się groźnym przestępcą. Halina początkowo chce uciec od niebezpiecznego mężczyzny, jednak jego urok, bogactwo i styl bycia coraz bardziej ją oczarowują.

Nikodem robi wszystko, by Halina była jego - zamyka ją, kontroluje i odciąga od bliskich. Dziewczyna jest rozdarta między miłością a pragnieniem wolności. TymczasemNikodem kontynuuje gangsterską działalność, wchodząc w konflikt z coraz większą liczbą wpływowych osób. Ścigają go też uparcie policja z Adamem (Maciej Stuhr) na czele. W końcu Halina i Nikodem muszą zdecydować, do czego są zdolni, by ratować swoją miłość.

Recenzje filmu Jak pokochałam gangstera - co mówią krytycy?

Film „Jak pokochałam gangstera” zebrał generalnie bardzo dobre recenzje od krytyków. Chwalą oni przede wszystkim:

 • Kreacje aktorskie Antoniego Królikowskiego i Agnieszki Więdłochy.
 • Reżyserię Macieja Kawulskiego, który zgrabnie balansuje między gangsterskim kinem a melodramatem.
 • Zdjęcia i muzykę, które świetnie oddają klimat epoki.
 • Tempo i rytm filmu - produkcja ani na moment nie nudzi.

Krytycy doceniają, że jest to gangsterski film z pazurem, który unika banału i schematyczności. Dostrzegają też wady, jak chaotyczna druga połowa filmu i niedopracowane postaci drugoplanowe. Niemniej jednak „Jak pokochałam gangstera” zbiera same pozytywne opinie.

Zwiastun filmu Jak pokochałam gangstera - zapowiedź produkcji

Zwiastun filmu „Jak pokochałam gangstera” zapowiada emocjonującą i pełną akcji historię Nikodema i Haliny. Widzimy dynamicznie zmontowane sceny pościgów, strzelanin i bójek gangsterów. Słyszymy też głos z offu Haliny mówiącej „Musiałam go pokochać. Nie miałam wyjścia”. W tle leci dynamiczna muzyka oddająca klimat epoki.

Zapowiedź pokazuje Nikodema jako charyzmatycznego i niebezpiecznego gangstera oraz Halinę - jego ukochaną, która pragnie wolności. Całość jest utrzymana w mrocznym, sensacyjnym klimacie. Zwiastun doskonale zachęca do obejrzenia tej pełnej zwrotów akcji i silnych emocji historii miłosnej z kryminalnym tłem.

Główny bohater w filmie Jak pokochałam gangstera - kim jest?

Głównym bohaterem filmu jest Nikodem „Nikoś” Skotarczak grany przez Antoniego Królikowskiego. Jest on charyzmatycznym i bardzo niebezpiecznym gangsterem, który wszedł na przestępczą drogę już jako nastolatek. Dzięki sprytowi, inteligencji i bezwzględności szybko przebił się na szczyt przestępczego półświatka.

Nikodem jest postacią bardzo złożoną. Z jednej strony kontroluje, zastrasza i znęca się nad Haliną. Z drugiej kocha ją obsesyjnie i nie wyobraża sobie życia bez niej. Jest więc zarówno brutalnym oprawcą, jak i człowiekiem, który pragnie bliskości i akceptacji. Świetna, wielowymiarowa kreacja Antoniego Królikowskiego sprawia, że Nikodem to jeden z najciekawszych gangsterów w polskim kinie.

Produkcja filmu Jak pokochałam gangstera - kulisy powstawania

Film „Jak pokochałam gangstera” został wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego na podstawie książki Nikodema Skotarczaka pod tym samym tytułem. Obraz kręcono w Warszawie, Łodzi i okolicach w 2021 roku. Aktorzy mieli okazję wcielić się w postacie z innej epoki, bo akcja rozgrywa się w latach 90. XX wieku.

Największym wyzwaniem dla twórców było odtworzenie realiów tamtych czasów. Dlatego zwrócono szczególną uwagę na charakteryzację, kostiumy, scenografię i rekwizyty. Dużo pracy wymagały dynamiczne sceny akcji z udziałem broni i pojazdów z epoki. Twórcy odtworzyli jednak klimat lat 90. w sposób wiarygodny i autentyczny.

Scenariusz do filmu Jak pokochałam gangstera - kto napisał?

Scenariusz do filmu „Jak pokochałam gangstera” powstał na podstawie książki Nikodema Skotarczaka pod tym samym tytułem, która opowiada jego prawdziwe losy. Książkę wydało wydawnictwo Znak w 2007 roku.

Za adaptację książki na potrzeby filmu odpowiadał duet scenarzystów: Maciej Karpiński („Glina”, „Jesteś Bogiem”) i Krzysztof Tyszowiecki („Powidoki”, „Pod powierzchnią”). To właśnie oni przenieśli historię Nikodema i Haliny ze stron książki na kinowy ekran. Dynamiczna fabuła i dialogi to zasługa ich znakomitej pracy.

Film trzyma się wiernie literackiego pierwowzoru, choć wprowadza pewne zmiany, m.in. dodatkową postać policjanta Adama ścigającego Nikodema. Jest to jednak nieznaczna ingerencja, która nie zaburza ducha książki.

10 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 186

Udostępnij