alt

Kot w butach: Ostatnie życzenie [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.3
7 056
Ocen
calendar2022
time1h 43m
Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć.

Aktorzy

Actor Florence Pugh

Florence Pugh

Actor Antonio Banderas

Antonio Banderas

Actor Salma Hayek Pinault

Salma Hayek Pinault

Actor Olivia Colman

Olivia Colman

Actor Wagner Moura

Wagner Moura

Actor Ray Winstone

Ray Winstone

Actor Da'Vine Joy Randolph

Da'Vine Joy Randolph

Actor John Mulaney

John Mulaney

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Kot w butach powraca w najnowszej odsłonie przygód uwielbianego przez widzów kocura z akcji. W filmie Kot w butach: Ostatnie życzenie na ekranach zagości ponownie charyzmatyczny i pełen wdzięku kot, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z trudnym zadaniem - odzyskaniem utraconych 8 ostatnich życzeń. Ta wciągająca animacja z pewnością zachwyci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Fabuła filmu Kot w butach: Ostatnie życzenie

Fabuła najnowszej części przygód Kota w butach skupia się wokół tytułowego bohatera, który prowadzi wygodne i dostatnie życie wraz ze swoim panem. Pewnego dnia ich spokój zostaje zakłócony, kiedy Kot dowiaduje się, że wyczerpał się limit jego 9 żyć. By odzyskać utracone życia, musi wyruszyć w podróż do Lasu Życzeń i odnaleźć zaginiony klejnot Ostatniego Życzenia. Towarzyszy mu wierna psia przyjaciółka Psikuta oraz nowo poznany lis Rix. Razem przemierzają fantastyczne krainy i napotykają na swojej drodze wiele niebezpieczeństw. Nie obywa się bez walki z przerażającymi bestiami i pojedynków na miecze. Kot musi wykazać się sprytem i odwagą, by pokonać czyhające zagrożenia. Czy uda mu się uratować swoje ostatnie życie i bezpiecznie wrócić do domu? O tym przekonają się kinomani.

Film Kot w butach: Ostatnie życzenie to pełna humoru i zwrotów akcji animacja, która z pewnością zapewni świetną rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i starszym widzom. Barwne postacie, wciągająca fabuła i dynamiczna akcja sprawią, że seans upłynie przyjemnie i szybko. Doskonała animacja komputerowa sprawia, że świat przedstawiony w filmie wydaje się niezwykle realistyczny i szczegółowy. To produkcja, którą warto zobaczyć na dużym ekranie, by w pełni poczuć klimat tej bajkowej przygody.

Główne postacie

W filmie Kot w butach: Ostatnie życzenie występuje cała plejada barwnych i charyzmatycznych postaci. Głównym bohaterem jest oczywiście Kot - dowcipny, pełen uroku i zaradności kocur, gotów na wszystko, by odzyskać swoje życia. Towarzyszy mu wierna Psikuta, pies o wielkim sercu i sile, zawsze gotowa nieść pomoc przyjaciołom. Nową postacią jest sprytny lis Rix, mistrz oszustw i kuglarstwa, który dołącza do drużyny w poszukiwaniu magicznego klejnotu. Nie zabraknie też czarnego charakteru - tajemniczej i przebiegłej Lisicy, pragnącej zdobyć artefakt dla siebie. W filmie występują również Goldi - żona Kota, oraz ich syn - Kiciuś, tęskniący za swoim ojcem. Każda z postaci wnosi do filmu swoją wyrazistą osobowość i temperament.

Ciekawostki na temat filmu

Data premiery

Polska premiera filmu Kot w butach: Ostatnie życzenie miała miejsce 21 września 2022 roku. Film wszedł na ekrany kin na całym świecie, zbierając bardzo pozytywne recenzje od krytyków i widzów.

Obsada głosowa

W polskiej wersji językowej głosu Kotowi użyczył Michał Meyer, znany polski aktor, który podkładał również głos w poprzedniej części przygód kocura. Psikucie głosu użyczyła Paulina Sacharczuk, aktorka teatralna i filmowa. Głos Rixowi podkłada z kolei Tomasz Borkowski, aktor dubbingowy i lektor.

Nawiązania do poprzedniej części

Choć Kot w butach: Ostatnie życzenie to samodzielna historia, zawiera wiele smaczków i nawiązań do poprzedniej części z 2011 roku. Możemy liczyć na powrót ulubionych bohaterów, jak Kot, Psikuta czy Goldi. Pojawiają się również nawiązania do przeszłych przygód oraz charakterystyczne żarty i gag sytuacyjne, które fani dobrze znają z pierwszej części.

Recenzje i oceny filmu

Opinie krytyków

Kot w butach: Ostatnie życzenie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród krytyków. Chwalą oni barwną animację, dowcipny scenariusz i energiczną akcję. Krytycy podkreślają też, że jest to produkcja, która zadowoli zarówno dorosłych, jak i najmłodszych widzów. Doceniają również charakterystyczne poczucie humoru, nawiązania do popkultury i parodię konwencji baśniowych.

Odbiór przez widzów

Również widzowie bardzo entuzjastycznie przyjęli najnowszą część przygód Kota w butach. W serwisach z recenzjami filmy od internautów można znaleźć wiele pozytywnych opinii, chwalących wciągającą fabułę, świetny humor i klimat bajki. Wielu widzów uważa ten film za jedną z najlepszych animacji ostatnich lat. Doceniają zwroty akcji, wdzięk bohaterów i wzruszające momenty.

Porównanie z poprzednią częścią

Większość recenzentów i widzów uważa, że Kot w butach: Ostatnie życzenie godnie kontynuuje historię zapoczątkowaną w filmie z 2011 roku. Podkreślają, że twórcom udało się zachować charakter i urok pierwowzoru, rozwijając go o nowe wątki i postacie. Film z 2022 roku zachwyca podobnym humorem, świetną animacją i barwnymi bohaterami. Fani uwielbiają nawiązania do pierwszej części. Choć fabuła jest inna, to duch przygód Kota w butach pozostał bez zmian.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 7056
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od DreamWorks Animation
avatar

Dave021

Kot w butach: Ostatnie życzenie można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Kot w butach: Ostatnie życzenie wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 8.3
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

dx87

Film Kot w butach: Ostatnie życzenie to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 43m.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 43m, to angażują od początku do końca.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8.3. Warto poświęcić czas na obejrzenie Kot w butach: Ostatnie życzenie.
avatar

DaveAmeryka

Kot w butach: Ostatnie życzenie z oceną 8.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.