alt

Las Leyendas: El Origen [2021] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.2
238
Ocen
calendar2021
time1h 30m

Aktorzy

Actor Bruno Bichir

Bruno Bichir

Actor Eduardo España

Eduardo España

Actor Yolanda Ventura

Yolanda Ventura

Actor Annie Rojas

Annie Rojas

Actor Liliana Barba Meinecke

Liliana Barba Meinecke

Actor Daniela Ibáñez

Daniela Ibáñez

empty-image

Oliver Díaz Barba

Actor Pedro D'Aguillón

Pedro D'Aguillón

Obejrzyj także

Jakie tajemnice kryje początek Las Leyendas?

Film animowany „Las Leyendas: El Origen” to hiszpańskojęzyczna produkcja na podstawie popularnej serii książek o tym samym tytule. Obraz przedstawia początki znanych bohaterów oraz tajemnice ich pochodzenia. Fabuła zabiera widzów do XIX-wiecznego Meksyku, gdzie poznają młode wersje legendarnych postaci - chłopca zwanego Leyendą, małej czarownicy Teodory, syna kowboja Tomasa oraz tajemniczą La Lloronę. Razem przeżywają niesamowite przygody i stają twarzą w twarz z licznymi niebezpieczeństwami. Ich losy są ze sobą splątane, a wspólna misja doprowadzi ich do odkrycia prawdy na temat własnego pochodzenia. Jakie tajemnice i niespodzianki kryją się w ich przeszłości? Jak narodziła się ich legenda i skąd wzięły się ich niezwykłe zdolności? Odpowiedzi na te pytania przyniesie seans filmu „Las Leyendas: El Origen”.

Las Leyendas: El Origen

Gdzie legalnie obejrzeć hiszpańskojęzyczny film animowany Las Leyendas: El Origen z napisami lub lektorem?

Film animowany „Las Leyendas: El Origen” został wyprodukowany w Hiszpanii, dlatego oryginalna ścieżka dźwiękowa jest w języku hiszpańskim. Na szczęście istnieje możliwość obejrzenia tej produkcji z polskim lektorem lub napisami. Film można znaleźć na platformach streamingowych Netflix oraz CDA Premium. Dzięki temu każdy widz, nawet nie znający hiszpańskiego, może bez problemu śledzić losy bohaterów i zrozumieć fabułę. Legalny dostęp do filmu za pośrednictwem wymienionych serwisów to dobra opcja dla osób, które nie chcą szukać nieoficjalnych źródeł w internecie. Platformy streamingowe gwarantują wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz komfort oglądania produkcji z dowolnego urządzenia.

Fabuła i najciekawsze wątki w filmie Las Leyendas: El Origen na podstawie popularnej serii książek

Film „Las Leyendas: El Origen” opowiada historię, która rozgrywa się na długo przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części dobrze znanej widzom serii. Poznamy początki przyjaźni bohaterów, którzy w przyszłości staną się prawdziwymi legendami. Głównymi postaciami są młody chłopiec zwany Leyendą, mała czarownica Teodora, syn kowboja Tomas oraz tajemnicza La Llorona. Los splata ich ścieżki podczas niebezpiecznej przygody, której stawką jest odnalezienie skradzionego magicznego kryształu. Nie obywa się bez zwrotów akcji, walki z przeciwnościami i odkrywania własnych mocy. Najciekawsze wątki to poszukiwanie wskazówek na temat pochodzenia bohaterów, walka dobra ze złem oraz rodząca się przyjaźń i zaufanie między postaciami. Film zawiera sporo akcji, humoru i wzruszających momentów.

Las Leyendas: El Origen

Kto odpowiada za reżyserię i produkcję hiszpańskiego filmu animowanego Las Leyendas: El Origen?

Za reżyserię filmu animowanego „Las Leyendas: El Origen” odpowiada duet Alberto Rodríguez i Ricardo Ramirez, którzy wcześniej pracowali przy innych częściach popularnej serii. Film został wyprodukowany w 2021 roku przez hiszpańskie studio animacji Ánima Estudios, które ma na koncie takie tytuły jak „Klaus”, „Wszystkie psy idą do nieba” czy „Magos y Gigantes”. Hiszpańscy twórcy w bardzo kreatywny sposób podchodzą do animacji, czego dowodem jest wysoka jakość i stylizacja obrazu w tym filmie. Dzięki doświadczeniu ekipy produkcyjnej, „Las Leyendas: El Origen” to film, który zachwyca oprawą wizualną i ciekawą fabułą osadzoną w realiach Meksyku.

Czy warto obejrzeć film animowany Las Leyendas: El Origen? Recenzje i opinie widzów

Film „Las Leyendas: El Origen” zebrał przeważnie pozytywne recenzje od krytyków i widzów. Chwalony jest za barwną animację, udany humor i wciągającą fabułę. Recenzenci podkreślają, że jest to produkcja, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Zwracają uwagę na ciekawe połączenie elementów przygodowych, fantasy i westernu. W opinii wielu osób jest to jedna z lepszych animacji wyprodukowanych w ostatnich latach w Hiszpanii. Nie brakuje też głosów, że domknięcie genezy znanych bohaterów wyszło twórcom bardzo dobrze. Ogólny konsensus jest taki, że „Las Leyendas: El Origen” to film, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Bohaterowie i najlepsze cytaty z filmu animowanego Las Leyendas: El Origen na podstawie książek

W filmie „Las Leyendas: El Origen” poznajemy młodsze wersje znanych bohaterów:

 • Leyenda - odważny chłopiec o złotym sercu, który jako dziecko trafił do sierocińca
 • Teodora - mała czarownica obdarzona magicznymi mocami
 • Tomas - syn kowboja marzący o przygodach
 • La Llorona - tajemnicza postać z mocą kontrolowania wody

Najlepsze cytaty:

 • "Nie możesz uciec przed przeznaczeniem, ono i tak cię dopadnie"
 • "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"
 • "Nawet największe ciemności da się rozjaśnić"

Barwne postaci i ich relacje są mocną stroną filmu. Produkcja zachęca, aby poznać początki legendy bohaterów znanych z poprzednich części serii.

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 238
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

MatVOD

Las Leyendas: El Origen jest dobry i daję mu 8.2 na 238 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 30m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Latrki2

Las Leyendas: El Origen to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 8.2. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 8.2, Las Leyendas: El Origen to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Gajdek12

Ocena 8.2 potwierdza, że Las Leyendas: El Origen to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Las Leyendas: El Origen z oceną 8.2, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

Las Leyendas: El Origen ze średnią ocen 8.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.