close icon
page-title
Los bastardos
Los bastardos

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Los bastardos
 • Język oryginalny: Hiszpański
 • Kraj produkcji: Argentyna

Los bastardos [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.5
21Ocen
date2023
date1h 54m

Skomentuj

 • avatar

  PrimePics

  |12 godziny temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  ChillFlix

  |3 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |7 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  Adek

  |7 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WatchWizard

  |11 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście

Spis treści

Kultowy reżyser Quentin Tarantino powrócił w 2009 roku z mocnym uderzeniem, prezentując widzom swój nowy film "Bękarty wojny". To alternatywna wizja II wojny światowej, w której garstka żydowskich "Bękartów" poluje na nazistów, aby pomścić Holocaust. Tarantino jak zwykle nie idzie utartymi ścieżkami i proponuje kinową jazdę bez trzymanki, pełną czarnego humoru, przemocy i niespodzianek. Choć fabuła brzmi nieprawdopodobnie, to reżyserowi udało się stworzyć barwną i wciągającą opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Streszczenie fabuły

Akcja filmu osadzona jest w okupowanej przez nazistów Francji podczas II wojny światowej. Porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) formuje oddział żydowskich żołnierzy zwany "Bękartami", których zadaniem jest sianie terroru i zabijanie jak największej liczby Niemców. Metoda Bękartów jest prosta - napadają z zaskoczenia na nazistowskie patrole, po czym skalpują tych, których uda im się zabić. Tymczasem w Berlinie francuska Żydówka Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent), której rodzinę wymordowali naziści, ukrywa się pod przybraną tożsamością. Prowadzi kino, w którym ma odbyć się premiera nowego propagandowego filmu Goebbelsa z udziałem wysokich rangą oficerów III Rzeszy. Shosanna wpada na pomysł, by podpalić kino podczas premiery i zabić nazistowskich przywódców. Jej plan splata się z misją Aldo Raine'a i Bękartów, którzy również chcą dokonać zamachu na premierze filmu.

Najważniejsze postacie

Porucznik Aldo Raine (Brad Pitt)

Charyzmatyczny dowódca oddziału Bękartów, bezlitosny wobec nazistów. Postać grana z humorem i dystansem przez Pitta. Raine rekrutuje żydowskich żołnierzy, by stworzyć grupę bezwzględnych zabójców polujących na Niemców.

Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent)

Młoda francuska Żydówka, która straciła rodzinę z rąk nazistów. Ukrywa się w Paryżu pod fałszywą tożsamością i knuje zemstę na nazistowskich oficerach. Jej plan podpalenia kina stanowi jeden z kluczowych wątków filmu.

Pułkownik Hans Landa (Christoph Waltz)

Przebiegły i bezwzględny oficer SS zwany "Łowcą Żydów". Waltz stworzył jedną z najbardziej przerażających i charyzmatycznych postaci w historii kina. Landa poluje na ukrywających się Żydów, ale ma też własne interesy, które wpływają na jego działania.

Kluczowe sceny

Otwarcie filmu na farmie Perriera

Film zaczyna się od genialnej, niespiesznej sceny, w której pułkownik Landa przesłuchuje francuskiego farmera ukrywającego Żydów. Dialog Landy z rolnikiem budzi grozę, a finalna eksplozja przemocy szokuje widzów i zwiastuje klimat całego filmu.

Strzelanina w barze La Louisiane

Kolejna zapadająca w pamięć scena to spotkanie niemieckiego żołnierza Wilhelma (Gedeon Burkhard) z porucznikiem Raine'm w paryskiej knajpie. Po krótkiej i pełnej napięcia rozmowie dochodzi do gwałtownej wymiany ognia. Tarantino budzi skrajne emocje widzów - od humoru po wstrząsającą przemoc.

Polowanie w lesie

Bękarty urządzają krwawą zapadnię na nazistów w lesie. Wybuchy dynamitu mieszają się z odgłosami karabinów maszynowych, krwią i okrzykami żołnierzy. To jedna z najbardziej szalonych i dynamicznych scen akcji w reżyserskim dorobku Tarantino.

Recenzje i opinie

Krytyczny sukces i kontrowersje

"Bękarty wojny" zebrały entuzjastyczne recenzje krytyków, zachwycających się sprośnym humorem, nieszablonową fabułą i świetnymi aktorskimi kreacjami. Jednocześnie film budził kontrowersje z powodu dużej dawki brutalnej przemocy i czarnego humoru osadzonego w realiach II wojny światowej.

Porównanie z innymi dziełami Tarantino

Wielu recenzentów uznało "Bękarty" za jedno z najlepszych dokonań w karierze Tarantino, porównywalne z "Pulp Fiction". Podkreślali, że reżyserowi udało się stworzyć kino niebanalne, inteligentne i pełne czarnego humoru. Film potwierdził jego status jednego z najbardziej oryginalnych twórców w Hollywood.

Podsumowując, "Bękarty wojny" to kino, które trzeba zobaczyć, by samemu ocenić jego niepowtarzalny styl. Tarantino znów udowodnił, że potrafi wzniecać skrajne emocje, szokować i bawić publiczność w tym samym czasie. Choć film może nie przypaść do gustu każdemu, to z całą pewnością warto dać mu szansę i samodzielnie ocenić tę nietuzinkową wizję II wojny światowej.

10 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 21

Udostępnij