close icon
page-title
Mafia Mamma
Mafia Mamma

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Mafia Mamma
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Włochy
 • Wydawca: Idea(L)

Mafia Mamma [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.1
219Ocen
date2023
date1h 41m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |14 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  GrooveGazer

  |3 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  ChillFlix

  |8 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |9 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  WatchWizard

  |10 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  PrimePics

  |11 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  sidney68

  |12 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Fabuła filmu „Mafia Mamma”

Film „Mafia Mamma” opowiada historię młodej kobiety imieniem Maria, która odziedziczyła rodzinną sycylijską restaurację po śmierci swojego ojca. Nieświadoma działalności mafijnej prowadzonej przez ojca, Maria postanawia rozwinąć biznes i zrobić z lokalu najlepszą restaurację w mieście. Wkrótce okazuje się jednak, że lokalną mafią rządzi bezwzględny boss Carmine, który chce przejąć kontrolę nad restauracją Marii. Kobieta, przy wsparciu kelnera Luigi, stawia opór i odmawia sprzedaży lokalu. Rozpoczyna się gra o wysoką stawkę. Maria musi bronić dziedzictwa ojca, rodzinnej restauracji i swojego dobrego imienia. Nie cofnie się przed niczym, nawet gdy będzie musiała się zmierzyć z najpotężniejszymi ludźmi w mieście.

Film łączy w sobie elementy komedii, dramatu i thrillera gangsterskiego. Jest pełen zwrotów akcji, napięcia i czarnego humoru. Reżyserowi udało się oddać specyficzny klimat sycylijskiej mafii oraz pokazać emancypację głównej bohaterki, która mimo trudności nie rezygnuje ze swoich ideałów i marzeń. Film zachwyca lokacjami - widzowie mogą zobaczyć malownicze uliczki sycylijskich miasteczek i stylowe wnętrza włoskich restauracji. W rolę Marii wcieliła się utalentowana aktorka Sophia Scalia, zaś gangstera Carmine zagrał znakomicie Nino Frassica.

Główni bohaterowie i obsada

Sophia Scalia jako Maria - młoda, ambitna i odważna bohaterka, która mimo trudnej przeszłości rodzinnej pragnie uczciwie prowadzić restaurację i zdobyć niezależność. Scalia stworzyła postać silnej, lecz wrażliwej kobiety z ogromną determinacją.

Nino Frassica jako Carmine - przebiegły i bezwzględny boss mafijny, postrach całego miasteczka. Frassica w swojej kreacji jest przerażający i komiczny zarazem. Aktor doskonale oddaje manieryczność i nieprzewidywalność gangstera.

Alessio Lapice jako Luigi - przystojny kelner z tajemniczą przeszłością, który pomaga Marii w walce z mafią i zdobyciu niezależności. Lapice gra z urokiem i charyzmą.

W filmie występują również inni świetni włoscy aktorzy, m.in. Leo Gullotta, Donatella Finocchiaro, Antonio Catania i Fabrizio Ferracane.

Recenzje i opinie

Oceny krytyków

Krytycy bardzo ciepło przyjęli film „Mafia Mamma”. Chwalą reżysera za zręczne połączenie konwencji komediowej i sensacyjnej. Doceniają też grę aktorską, zwłaszcza Sophii Scalii w roli głównej bohaterki. Krytyk Andrea Morandi napisał: „Scalia błyszczy w roli młodej, odważnej Marii. Jej kreacja emanuje siłą i wrażliwością". Wielu recenzentów zwraca uwagę na doskonałe oddanie klimatu sycylijskiej prowincji.

Opinie widzów

Widzowie chwalą film za wciągającą fabułę, humor i znakomitą obsadę aktorską. Doceniają kreację Sophii Scalii, charyzmę Nino Frassici i chemie między bohaterami. Wielu podkreśla, że seans dostarczył im świetnej rozrywki i pozytywnych emocji. Niektórzy widzowie przyznają, że film idealnie łączy wątki dramatyczne z komediowymi. Ogólna ocena filmu wśród widzów jest bardzo wysoka.

Ciekawostki o filmie

Geneza pomysłu i scenariusza

Pomysł na film zrodził się u scenarzysty Marco Pontecorvo podczas wakacji na Sycylii. Zachwyciły go malownicze uliczki nadmorskich miasteczek i tajemniczy klimat prowincji. Postanowił napisać historię emancypacji młodej kobiety osadzoną w realiach współczesnej sycylijskiej mafii. Scenariusz powstawał przez 5 lat. Aby oddać realia, Pontecorvo przeprowadził dogłębne badania obyczajowe.

Lokacje zdjęciowe

Film kręcono w malowniczych plenerach Sycylii, m.in. w Palermo, Cefalù, Monreale i Trapani. Realizacja zdjęć zajęła aż 4 miesiące. Reżyserowi udało się uchwycić magiczny klimat włoskiej prowincji i pokazać piękno sycylijskiej architektury.

Nawiązania do prawdziwych wydarzeń

Choć "Mafia Mamma" to fabuła, wiele wątków nawiązuje do prawdziwych historii sycylijskiej mafii. Postać Carmine wzorowana jest na bossie Toto Riina, a losy bohaterki Marii przypominają sytuację córek mafiosów, które po śmierci ojców odziedziczyły ich "biznesy". Film pokazuje też autentyczne realia walki państwa włoskiego z zorganizowaną przestępczością.

8 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 219

Udostępnij