close icon
page-title
Mała syrenka
Mała syrenka

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Little Mermaid
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Walt Disney Pictures

Mała syrenka [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.4
2723Ocen
date2023
date2h 15m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |9 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  GrooveGazer

  |2 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  sidney68

  |12 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WatchWizard

  |12 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  RetroReels

  |13 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |14 dni temu
  I should call her... xd

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Któż z nas nie zna tej baśniowej historii o syrence, która dla miłości poświęca swój cudowny głos? Opowieść o Małej Syrence od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż na nowo porywa wyobraźnię kolejnych pokoleń. Tym razem przeniesiona na wielki ekran w oszałamiającej animacji od Disneya. Magiczny świat głębin morskich ożywa w tej produkcji jak nigdy dotąd. Zadziwiająca wręcz dbałość o detale, niesamowite efekty wizualne i wciągająca fabuła sprawiają, że seans staje się prawdziwą ucztą dla oczu. Ale Mała Syrenka to nie tylko bajkowa opowieść. To przede wszystkim wzruszająca historia o sile marzeń, determinacji w dążeniu do celu i pokonywaniu przeciwności. W tytułowej roli usłyszymy utalentowaną piosenkarkę, której głos idealnie oddaje wrażliwość i zdeterminowanie bohaterki. Aktorzy podkładający głos postaciom stworzyli niezapomniane kreacje, a ich chemia na ekranie działa magnesowo. Muzyka oscarowego kompozytora wprowadza w nastrój baśniowej bajki, a chwytliwe piosenki na długo zostają w pamięci. Nie sposób oderwać oczu od ekranu, kiedy poznajemy fascynujący, morski świat. Zadziwia precyzja oddania najdrobniejszych detali, kolorystyka wywołująca zachwyt i płynne animacje, które sprawiają, że całość nabiera niesamowitego realizmu. To musi zobaczyć każdy miłośnik animacji!

Streszczenie fabuły Małej Syrenki

Syrenka Ariel od zawsze fascynowała się światem ludzi. Pewnego dnia ratuje tonącego księcia Eryka i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Pragnie za wszelką cenę zostać człowiekiem, by móc spotkać ukochanego. Zawiera pakt z czarownicą morską Urszulą i w zamian za swój cudowny głos otrzymuje ludzką postać. Musi jednak sprawić, by książę pokochał ją i pocałował, zanim minie trzy dni. Inaczej zamieni się w pieniążków morskich. Z pomocą swoich nowych przyjaciół próbuje zdobyć serce księcia. Jednak na przeszkodzie staje zła Urszula, która knuje intrygę, by udaremnić miłość Ariel i Eryka.

Główni bohaterowie i obsada

Ariel - utalentowana piosenkarka znana z chwytliwych ballad podkłada głos tytułowej bohaterce. Jej wykonanie iconicznej piosenki z filmu zapiera dech w piersiach i idealnie oddaje uczucia zakochanej syrenki.

Książę Eryk - młody, przystojny władca królestwa ludzi. Aktor znany z romantycznych komedii wprowadza lekkość i urok w tę postać.

Urszula - złowroga czarownica morska, której charyzmatyczny głos podkłada laureatka Oscarów. Aktorka z mistrzowskim talentem kreuje jedną z najbardziej ikonicznych antagonistek Disneya.

Ciekawostki o produkcji Małej Syrenki

Geneza powstania filmu animowanego

Studio Disneya od dawna nosiło się z zamiarem ekranizacji baśni Hansa Christiana Andersena. Jednak dopiero postęp technologiczny pozwolił oddać podwodny świat z należytą dbałością o detale. Reżyserzy i animatorzy odwiedzili oceanaria i nurkowali, by jak najlepiej oddać ruchy syren.

Proces produkcji animacji

Nad filmem pracowało ponad 300 artystów-grafików. Tworzenie pojedynczej sceny zajmowało nawet kilka miesięcy. Aby uzyskać realistyczne efekty podwodnego świata, zespół badał zachowanie światła w wodzie i ruch roślin pod wpływem prądów.

Oryginalna muzyka i piosenki

Ścieżkę dźwiękową skomponował zdobywca Oscara. W musicalowych piosenkach usłyszymy gwiazdy popu. Tytułowa ballada w wykonaniu Ariel z miejsca podbiła listy przebojów i bije rekordy popularności.

Recepcja filmu Mała Syrenka

Opinie krytyków

Krytycy są zachwyceni. Chwalą bajkową historię, która wciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Doceniają imponującą animację i kunszt aktorów podkładających głosy. Mała Syrenka okrzyknięta została arcydziełem Disneya.

Popularność i wpływ na kulturę masową

Film podbił serca widzów na całym świecie, bijąc rekordy popularności. Piosenki z musicalu grzmią z każdego radia, a stroje Ariel naśladują fanki. Mała Syrenka na trwale wpisała się do kanonu klasyków animacji.

Nagrody i wyróżnienia

Produkcja zebrała liczne nominacje do nagród filmowych, w tym Oscara. Jest typowana jako faworyt w kategorii najlepszy film animowany. Aktorzy nagradzani są za wybitne kreacje głosowe. Mała Syrenka uważana jest za murowanego kandydata do prestiżowych wyróżnień.

9 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 2723

Udostępnij