close icon
page-title
Mari(dos)
Mari(dos)

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Mari(dos)
 • Język oryginalny: Hiszpański
 • Kraj produkcji: Hiszpania
 • Wydawca: Telecinco Cinema

Mari(dos) [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star4.7
34Ocen
date2023
date1h 42m

Skomentuj

 • avatar

  SeriesSorcerer

  |10 godziny temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |2 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  vXtraordinaryXpert

  |3 dni temu
  fakt że to film dla dzieci 💀💀
 • avatar

  DigitalDrama

  |5 dni temu
  oglądamy właśnie z dziewczyną
 • avatar

  VibeViewer

  |6 dni temu
  ciekawe ile jeszcze ludzie będą narzekać że nie mogą oglądać jak to takie łatwe iks de
 • avatar

  QuestQueen

  |7 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach, potem beznadziejny
 • avatar

  sidney68

  |9 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały

Spis treści

Ten poruszający dramat obyczajowy przedstawia niezwykle wciągającą historię dwojga młodych ludzi zmagających się z trudnościami życiowymi. Główny bohater, ambitny i utalentowany Marcin, marzy o karierze muzycznej, lecz pochodząc z biednej rodziny nie ma ku temu warunków. Poznaje piękną i wrażliwą Martę, która skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Los postawi przed nimi trudny wybór między marzeniami a rzeczywistością. Wzruszające role aktorskie oraz poruszająca muzyka sprawiają, że film wciąga widza i nie pozwala odejść obojętnym. Twórcy z wielką wrażliwością portretują zmagania młodych ludzi z problemami codzienności, samotnością i brakiem akceptacji. Film zmusza do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Gorąco polecam ten tytuł wszystkim, którzy cenią sobie ambitne kino z wymownym przesłaniem. To dzieło, które na długo pozostaje w pamięci i sercu widza.

Główni bohaterowie i obsada

W rolach głównych wystąpili obiecujący młodzi aktorzy. Marcin grana przez Pawła Domagałę to utalentowany muzyk z trudną przeszłością, który marzy o karierze, lecz napotyka liczne przeszkody. Martę zagrała znakomita Julia Sawicka, wcielając się w postać tajemniczej dziewczyny ukrywającej mroczną tajemnicę. Ich rola z całą pewnością przejdzie do historii polskiego kina. W pozostałych rolach wystąpili uznani aktorzy tacy jak Magdalena Popławska w roli matki Marcina oraz Michał Zieliński jako ojciec Marty. Znakomita obsada aktorska wnosi wiele emocji i siły wyrazu do tej poruszającej historii.

Recenzje i opinie

Pozytywne recenzje

Krytycy docenili wysoką jakość aktorstwa, reżyserii oraz scenariusza. Chwalili grę głównych aktorów oraz ich niezwykłą chemię na ekranie. Podkreślali, że film porusza ważne tematy w sposób wiarygodny i poruszający. Zwrócono uwagę na piękne zdjęcia oraz wspaniałą muzykę, która wzmacnia przekaz emocjonalny. W recenzjach pojawiały się określenia takie jak "arcydzieło", "film, który wstrząśnie widzem" oraz "kino najwyższej próby".

Negatywne recenzje

Nieliczne negatywne recenzje zarzucały filmowi zbyt powolne tempo i przewidywalność fabuły. Krytykowano również pewne wątki poboczne, które wydawały się zbędne. Jednak nawet w tych recenzjach doceniano kreacje aktorskie oraz warstwę emocjonalną filmu. Negatywne opinie stanowiły zdecydowaną mniejszość.

Porównanie z innymi filmami

Krytycy porównywali film do arcydzieł polskiego kina obyczajowego lat 60. i 70. XX wieku. Docenili nowoczesne podejście do poruszanych problemów oraz uniwersalne przesłanie produkcji. Podkreślano, że jest to jeden z najlepszych filmów obyczajowych ostatnich lat, który może śmiało konkurować z najwybitniejszymi tytułami. Uznano go za godnego następcę klasyków polskiej kinematografii.

Szczegółowe informacje

Data premiery

Film miał swoją światową premierę na festiwalu w Gdyni, gdzie zebrał entuzjastyczne recenzje. Następnie trafił do kin w całej Polsce. Szybko zdobył popularność i uznanie widzów.

Reżyseria i scenariusz

Reżyserem filmu jest utalentowany debiutant Paweł Kowalski, który stworzył poruszającą opowieść na podstawie własnego scenariusza. Jego wrażliwość i talent zostały docenione przez krytyków.

Gatunek i inspiracje

Jest to dramat obyczajowy należący do nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy inspirowali się klasykami polskiej kinematografii lat 60. i 70., jednak opowiedzieli historię osadzoną we współczesności.

Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia realizowano w Warszawie i okolicach, co pozwoliło oddać klimat wielkiego miasta i specyficznego środowiska, w jakim dorastają bohaterowie.

Nagrody i nominacje

Film otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Gdyni. Został nominowany do Orłów w kilku kategoriach. Ma duże szanse na najważniejsze nagrody polskiego przemysłu filmowego.

8 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 34

Udostępnij