close icon
page-title
Meg 2: Głębia
Meg 2: Głębia

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Meg 2: The Trench
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Chiny, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Apelles Entertainment

Meg 2: Głębia [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.6
3098Ocen
date2023
date1h 56m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |10 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  sidney68

  |3 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  PrimePics

  |4 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  ChillFlix

  |5 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  UnwindViewing

  |10 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  WatchWizard

  |11 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  GrooveGazer

  |12 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  RetroReels

  |13 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Szczęka rekina z poprzedniej części sprawiła, że widzowie z zapartym tchem śledzili losy nurka Jonasa Taylora. Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę tej fascynującej opowieści. Nowy film obiecuje jeszcze większe emocje i zaskakujące zwroty akcji. Tym razem ekipa musi zmierzyć się z czymś o wiele groźniejszym niż pojedynczy, prehistoryczny rekin. Przygotujcie się na wyprawę w niezbadane głębiny oceanu, gdzie kryje się pradawne zło. Zanurzcie się w mrok razem z odważnymi bohaterami, którzy za wszelką cenę chcą uratować świat przed zagładą.

Fabuła filmu

Miejsce i czas akcji filmu

Akcja filmu rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Tym razem ekipa badawcza wyrusza w rejon Rowu Mariańskiego na Pacyfiku, gdzie dokonują przerażającego odkrycia. Okazuje się, że na dnie oceanu ukrywa się cała populacja prehistorycznych megalodonów. Groźne stworzenia przez lata pozostawały uśpione, ale teraz budzą się ze snu, zagrażając całej ludzkości.

Główni bohaterowie i aktorzy

W roli głównej ponownie zobaczymy Jonasa Taylora (Jason Statham) - doświadczonego nurka, specjalistę od rekinów. Tym razem do walki z gigantycznymi megalodonami stanie u boku nowych sojuszników. W ekipie badawczej znajdą się m.in. oceanolog Dr. Minway Zhang (Cliff Curtis) oraz doświadczona biolog morska Jess (Tawny Newsome). Nie zabraknie też starej ekipy Jonasa z pierwszej części, w tym jego byłej żony Lori (Jessica McNamee).

Opis głównego zagrożenia i konfliktu

Tym razem Jonas i jego ekipa przypadkowo uwalniają całe stado śpiących megalodonów. Okazuje się, że na dnie oceanu istnieje system jaskiń i tuneli, w których przez miliony lat przebywały te prehistoryczne bestie. Kiedy budzą się ze snu, stają się ogromnym zagrożeniem nie tylko dla załogi statku badawczego, ale potencjalnie dla całego świata. Jonas i jego przyjaciele muszą znaleźć sposób, aby powstrzymać wściekłe megalodony przed dotarciem do wybrzeży i siejąc tam spustoszenie. Walka z żywiołem okaże się niezwykle trudna.

Recenzje i opinie

Oceny krytyków filmowych

Krytycy doceniają wciągającą fabułę i świetne efekty specjalne. Chwalą realizm i przerażający wygląd animowanych komputerowo megalodonów. Niektórzy zarzucają scenariuszowi pewne niedociągnięcia, jednak ogólna ocena filmu jest pozytywna. Krytycy podkreślają, że jest to świetna propozycja dla fanów kinowych przygód i thrillerów z wodnym klimatem.

Opinie widzów o filmie

Fani pierwszej części chwalą kontynuację za jeszcze większe emocje i zaskakujące momenty. Widzów zachwycają zapierające dech w piersiach sceny pościgów i walk z megalodonami. Doceniają starannie odwzorowaną faunę i florę dna morskiego. Podkreślają również świetną grę aktorów, zwłaszcza Jasona Stathama w roli Jonas Taylor. Ogólny odbiór filmu przez fanów jest bardzo entuzjastyczny.

Szczegóły produkcji

Twórcy filmu i ekipa filmowa

Za kamerą powrócił Ben Wheatley, reżyser pierwszej części Meg. Scenariusz napisał Dean Georgaris. W ekipie filmowej znaleźli się tacy specjaliści jak operator zdjęć podwodnych Pete Zuccarini oraz jeden z najlepszych projektantów efektów specjalnych Tom Woodruff Jr.

Budżet i zyski z filmu

Budżet sequela szacuje się na 130-150 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę ogromną popularność pierwszej części, która zarobiła prawie 550 milionów dolarów, twórcy liczą na podobny sukces kasowy.

Ciekawostki z planu filmowego

Aktorzy musieli przejść intensywne szkolenia nurkowania, aby poradzić sobie z kręceniem podwodnych scen. Część zdjęć nakręcono w specjalnie zbudowanym gigantycznym zbiorniku z wodą. Do odegrania ról megalodonów zaangażowano pływających w płetwach aktorów oraz animację CGI.

Oczekiwania co do kontynuacji

Potencjalne sequele

Końcówka drugiej części zostawia otwartą furtkę do kontynuacji historii. Fani z niecierpliwością czekają na news o kolejnej części przygód z megalodonami. Wydaje się, że twórcy mają w zanadrzu scenariusz na przynajmniej jeszcze jeden sequel.

Główne wątki, które mogą zostać rozwinięte

Kolejna część mogłaby skupić się na badaniu tajemniczych jaskiń megalodonów i docieraniu do sedna ich pochodzenia. Możliwe jest też przeniesienie akcji bliżej wybrzeży i walka o powstrzymanie rekinów przed dotarciem do ludzi. Jedno jest pewne - twórcy zaskoczą nas kolejnymi zwrotami akcji i jeszcze potężniejszymi przeciwnikami.

9 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 3098

Udostępnij