close icon
page-title
Między nami żywiołami
Między nami żywiołami

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Elemental
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Walt Disney Pictures

Między nami żywiołami [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.7
3999Ocen
date2023
date1h 42m

Skomentuj

 • avatar

  WatchWizard

  |5 godziny temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  ChillFlix

  |2 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  Adek

  |13 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Film "Między nami żywiołami" to opowieść o miłości w czasach wojny, która porusza i wzrusza do głębi. Akcja osadzona jest we współczesnej Polsce, gdzie wybucha konflikt zbrojny. Główni bohaterowie, Anna i Piotr, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, jednak wojna staje na drodze ich uczucia. Piotr, jako żołnierz, musi stawić czoła niebezpieczeństwu, a Anna robi wszystko, by go odnaleźć. Film pokazuje dramatyzm wojny, ale przede wszystkim moc prawdziwej miłości, która potrafi przetrwać najtrudniejsze chwile.

Fabuła i opis filmu

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy na terenie Polski dochodzi do konfliktu zbrojnego. Piotr (Mateusz Banasiuk), młody żołnierz, zostaje wysłany na front. W drodze do koszar poznaje Annę (Magdalena Lamparska), kelnerkę z miejscowej kawiarni. Od razu czują do siebie nieodpartą sympatię i spędzają ze sobą cudowny dzień, zakochując się w sobie bez pamięci. Niestety, sielanka nie trwa długo, gdyż Piotr musi stawić się na froncie. Żegnają się ze łzami w oczach, obiecując pisać do siebie listy.

Wojna okazuje się straszliwym koszmarem, wypełnionym cierpieniem i śmiercią. Piotr traci kontakt z Anną, ponieważ jego oddział przemieszcza się w głąb kraju ogarniętego wojną. Tymczasem Anna rozpaczliwie próbuje odnaleźć ukochanego, wierząc, że przetrwał. Udaje się do różnych organizacji, prosi o pomoc. W końcu decyduje się sama udać na tereny ogarnięte wojną. Film przedstawia jej dramatyczną podróż przez zniszczony kraj i desperackie próby odnalezienia Piotra.

Reżyserowi udało się oddać horror wojny, brutalność i bezsensowność zabijania. Jednocześnie film pokazuje, że nawet w najmroczniejszych czasach miłość potrafi zwyciężyć. Siła uczuć łączących Annę i Piotra pozwala im przetrwać i odnaleźć się pomimo koszmaru wojny. Fabuła trzyma w napięciu i wzrusza widza do łez. To obraz, który na długo pozostaje w pamięci.

Główni bohaterowie i obsada

Głównymi bohaterami filmu są Anna i Piotr, zakochana para, której miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę przez okrucieństwo wojny. Anna jest grana przez Magdalenę Lamparską, młodą, utalentowaną aktorkę, dla której jest to pierwsza tak poważna rola. Aktorka wspaniale oddaje dramatyzm swojej bohaterki, jej determinację, by za wszelką cenę odnaleźć ukochanego. Widzowie doceniają jej grę i przewidują jej świetlaną przyszłość.

Piotra gra z kolei Mateusz Banasiuk, znany z ról w filmach sensacyjnych, który tym razem wcielił się w romantycznego kochanka. Aktor świetnie oddaje męstwo i honor żołnierza, ale także jego wrażliwość i miłość do Anny. Obsada jest znakomita, bardzo przekonująca w oddaniu dramatyzmu wojny. Na ekranie widać łzy, krew, pot i rozpacz.

Recenzje i opinie

Opinie krytyków

Krytycy bardzo wysoko ocenili film "Między nami żywiołami". Chwalą reżysera za odważne podjęcie trudnego tematu wojny, uniknięcie patosu i przedstawienie okrucieństwa wojny bez upiększeń. Doceniają grę aktorów, zwłaszcza Magdaleny Lamparskiej. Podkreślają, że film pokazuje siłę miłości i nadziei nawet w najmroczniejszych czasach. Niektórzy nazywają go najlepszym obrazem o wojnie od lat. Film zbiera entuzjastyczne recenzje i jest typowany do nagród.

Opinia widzów

Również widzowie są zachwyceni filmem. W mediach społecznościowych przeważają pozytywne opinie. Widzowie przyznają, że film wzruszył ich i poruszył do głębi. Chwalą grę aktorów i reżysera za przedstawienie wojny w tak przejmujący, a jednocześnie pełen nadziei sposób. Wielu podkreśla, że to najlepszy film o miłości od lat, który na długo pozostanie w pamięci. Frekwencja na seansach jest wysoka, co świadczy o tym, jak bardzo film trafił do widzów.

Ciekawostki z planu i produkcji

Lokalizacje zdjęciowe

Większość zdjęć realizowano w plenerach - twórcy unikali studia, by jak najwierniej oddać realia wojny. Film kręcono m.in. w prawdziwych, opuszczonych bunkrach z czasów II wojny światowej. Wykorzystano też zdewastowane budynki na terenach poprzemysłowych. Dzięki temu udało się uzyskać przejmujący, autentyczny obraz wojennej zawieruchy.

Praca nad efektami specjalnymi

Twórcy filmu położyli ogromny nacisk na realizm scen batalistycznych. Zespół specjalistów od efektów specjalnych pracował miesiącami, by odzwierciedlić prawdziwe skutki wybuchów czy ostrzału. Do niektórych ujęć wykorzystano profesjonalnych kaskaderów. Rezultaty ich pracy są imponujące.

Anekdoty z planu

Aktorzy wspominają, że praca nad tak emocjonalnym filmem była wyczerpująca, ale też dała im ogromną satysfakcję. Przyjacielskie relacje na planie pomagały znosić trudy zdjęć. Magdalena Lamparska wspomina, jak Mateusz Banasiuk pocieszał ją i dodawał otuchy w najbardziej dramatycznych scenach. Twórcy filmu zgodnie podkreślają, że praca nad nim była czymś więcej niż zawodowym wyzwaniem - to film, który zmienił ich życie.

6 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 3999

Udostępnij