alt

Mizantrop [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.9
799
Ocen
calendar2023
time1h 59m
Nieuchwytny seryjny morderca od lat zbiera krwawe żniwa, a motywacja jego działania pozostaje nieodgadniona. Szef FBI (Ben Mendelsohn) postanawia zwerbować młodą, utalentowaną policjantkę (Shailene Woodley), której problemy osobiste zdają się być kluczem do pokrętnej psychiki mordercy. Wspólnymi siłami zaglądają w głąb ludzkiej natury szukając zależności między przemocą, a miłością.

Aktorzy

Actor Ralph Ineson

Ralph Ineson

Actor Shailene Woodley

Shailene Woodley

Actor Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

Actor Rosemary Dunsmore

Rosemary Dunsmore

Actor Darcy Laurie

Darcy Laurie

Actor Richard Zeman

Richard Zeman

Actor Jason Cavalier

Jason Cavalier

Actor Michael Cram

Michael Cram

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Mizantrop to nowy, wyczekiwany serial obyczajowy, który już od pierwszych odcinków przykuł uwagę widzów i krytyków. Akcja osadzona jest we współczesnym, wielkim mieście, a fabuła skupia się wokół losów głównego bohatera - cynicznego i zgorzkniałego mężczyzny, który stracił wiarę w ludzi. Jego postawa i decyzje prowadzą do wielu dramatycznych wydarzeń i zwrotów akcji. Siłą serialu jest przede wszystkim psychologiczne ujęcie tematu, odważne podejście do kontrowersyjnych kwestii oraz świetna, wielowymiarowa kreacja aktorska głównej roli. Twórcy poruszają w Mizantropie wiele problemów współczesnego świata - samotności, obojętności, braku empatii i pogoni za sukcesem. Robią to jednak bez prostego moralizowania i schematyzmu. Dzięki temu opowieść wciąga i skłania do refleksji. Mizantrop to zdecydowanie serial, który warto obejrzeć i który na długo pozostanie w pamięci. Jeśli lubisz mocne, psychologiczne historie osadzone w ponurej rzeczywistości, to ta produkcja jest dla Ciebie.

Główne postacie serialu Mizantrop

Bohaterowie serialu

Najważniejszą postacią serialu jest bez wątpienia główny bohater, którego losy stanowią centrum opowieści. Jest nim doświadczony przez życie, samotny mężczyzna po czterdziestce o imieniu Tomasz. Po stracie bliskich i wielu rozczarowaniach stał się cyniczny, zgorzkniały i bezwzględny. Nie ufa ludziom i unika kontaktów z nimi. Ma także obsesję na punkcie porządku, dążenia do perfekcji i kontrolowania wszystkiego. Wyjątkowo mocną postacią jest także Tajna, wrażliwa i pełna empatii kobieta, która próbuje dotrzeć do Tomasza. Poznajemy też rodzinę i przyjaciół głównego bohatera, którzy mają z nim skomplikowane relacje.

Główni aktorzy

W roli głównego bohatera, Tomasza, występuje uznany i ceniony aktor Piotr Grabowski, który stworzył tu kreację życia. Jego niezwykle przekonująca, pełna emocji gra sprawia, że postać wciąga i wzbudza sprzeczne uczucia. Tajnę zagrała utalentowana, młoda aktorka Zuzanna Kwiatkowska, dla której rola w Mizantropie jest przełomem w karierze. W pozostałych ważnych rolach oglądamy także plejadę znanych nazwisk polskiego kina i telewizji.

Fabuła serialu Mizantrop

Opis fabuły i jej zwroty akcji

Akcja serialu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Poznajemy Tomasza, utalentowanego architekta, który po osobistych tragediach izoluje się od ludzi. Skupia się wyłącznie na pracy i dążeniu do perfekcji. Pewnego dnia poznaje Tajnę, kelnerkę z sąsiedniej kawiarni. Dziewczyna próbuje przebić się przez emocjonalny mur, jaki zbudował wokół siebie mężczyzna. Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie, co prowadzi do dynamicznych zwrotów akcji. Tomasz musi zmierzyć się ze swoją traumą, a Tajna dowiaduje się mrocznych tajemnic z jego przeszłości. Tymczasem w firmie architekta zaczyna dziać się coś dziwnego.

Główne wątki i motywy

Jednym z głównych wątków serialu jest transformacja głównego bohatera z cynicznego mizantropa w człowieka zdolnego do głębokich uczuć. Ważnym motywem jest też poszukiwanie sensu życia i prawdziwych wartości pośród pozorów współczesnego świata. Twórcy poruszają problem samotności, braku empatii, poświęcania życia prywatnego dla kariery. Bohaterowie muszą zmierzyć się z cieniami przeszłości, żeby odzyskać wiarę w miłość i ludzi. Dużą rolę odgrywa motyw tajemnicy - każda postać ma sekrety, które stopniowo wychodzą na jaw.

Recenzje i opinie o serialu Mizantrop

Opinie krytyków i widzów

Mizantrop zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalą przede wszystkim świetną rolę Piotra Grabowskiego, niebanalną fabułę i odważne podejście do trudnych tematów. Podkreślają mroczny klimat serialu i jego wysoką jakość produkcyjną. Widzowie również entuzjastycznie przyjęli serial, angażując się w dyskusje o motywacjach i postawie głównego bohatera. Mizantropa chwalą za wciągającą, mądrą opowieść, która skłania do refleksji. Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych i najciekawszych tegorocznych premier serialowych.

Porównanie z innymi podobnymi produkcjami

Krytycy porównują Mizantropa do takich seriali jak House czy Detektyw, gdzie również mamy do czynienia z trudnym, zamkniętym w sobie bohaterem. Podkreślają jednak, że polski serial wnosi do gatunku dużo świeżości i jest mniej schematyczny. Chwalony jest sposób kreacji postaci i realizmu psychologicznego. Fani wskazują też na pewne podobieństwa do Breaking Bad czy Mad Men jeśli chodzi o studium człowieka, zmagającego się z wewnętrznymi demonami. Mizantrop według widzów nie ustępuje hollywoodzkim produkcjom pod względem jakości.

10 Podobnych Filmów:

  1. Puchatek: Krew i miód 2
  2. Skal - Fight for Survival
  3. Weekend Warriors
  4. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One
  5. Piła X
  6. Łowca Głów
  7. Bez litości 3. Ostatni rozdział
  8. Dobry piesek!
  9. Niezniszczalni 4
  10. Palido: W imię zemsty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 799
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od FilmNation Entertainment
avatar

LukiAnon

Mizantrop to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 59m .
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Mizantrop wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.9
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.9. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 59m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Mizantrop
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Mizantrop, spojrzenie na ocenę 6.9 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Mizantrop z oceną 6.9.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.9 nie przekonuje Cię do obejrzenia Mizantrop, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Mizantrop z oceną 6.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.