alt

Moja wina [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.9
2 315
Ocen
calendar2023
time1h 57m
Noah musi zostawić miasto, chłopaka oraz przyjaciół i zamieszkać w posiadłości nowego męża mamy. Poznaje tam swego przyrodniego brata, Nicka i od razu dochodzi między nimi do konfliktu osobowości. Jednak wzajemny pociąg zaowocuje zakazaną relacją, w której buntownicze i udręczone temperamenty bohaterów wywrócą ich świat do góry nogami, doprowadzając do szaleńczej miłości.

Aktorzy

Actor Gabriel Guevara

Gabriel Guevara

Actor Nicole Wallace

Nicole Wallace

Actor Iván Massagué

Iván Massagué

Actor Marta Hazas

Marta Hazas

Actor Anastasia Russo

Anastasia Russo

Actor Jaime Ordóñez

Jaime Ordóñez

Actor Mariano Venancio

Mariano Venancio

Actor Eva Ruiz

Eva Ruiz

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Moja wina to najnowszy polski dramat obyczajowy, który już od premiery wzbudza ogromne emocje i zachwyca krytyków filmowych jak i widzów. Film opowiada poruszającą i wciągającą historię młodej kobiety imieniem Maria, której życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W role głównej bohaterki wciela się utalentowana polska aktorka Anna Popławska, dla której jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych ról w dotychczasowej karierze. Co więcej, na ekranie partneruje jej plejada znakomitych polskich aktorów, którzy swoją grą aktorską wzbogacają i pogłębiają dramaturgię filmu. Fabuła produkcji skupia się przede wszystkim na losach młodej projektantki mody Marii, która wydaje się mieć wszystko czego potrzeba do szczęścia - dobrą pracę, kochającego narzeczonego i oddanych przyjaciół. Jednak pewnego dnia jej uporządkowane życie zostaje gwałtownie zburzone, kiedy na jaw wychodzi mroczna tajemnica z przeszłości. Okazuje się, że Maria jako nastolatka brała udział w tragicznym wypadku samochodowym, w którym zginęła jej najlepsza przyjaciółka. Do tej pory Maria skutecznie wyparła tamte wydarzenia ze swojej świadomości. Jednak teraz przeszłość wraca z podwójną siłą. Rozpoczyna się trudna walka Marii o prawdę, wybaczenie i oczyszczenie sumienia. Jednak czy jest w stanie spojrzeć prawdzie w oczy i stawić czoła konsekwencjom tamtych decyzji? Jak poradzi sobie z poczuciem winy i czy jej relacje z bliskimi przetrwają tę próbę? Tego dowiemy się oglądając poruszającą opowieść Moja wina.

Obsada i bohaterowie

Krótki opis głównych bohaterów

Maria to główna bohaterka, utalentowana projektantka mody mająca wspaniałe życie u boku narzeczonego Adama i oddanych przyjaciół. Jednak pewne wydarzenie z przeszłości kompletnie jej życie zmienia. Anna Popławska w tej roli pokazuje pełne spectrum uczuć - od szczęścia po rozpacz i poczucie winy. Adam to narzeczony Marii, który stoi u jej boku mimo trudnych chwil. Jest jej oparciem pomimo kłopotów. Rola wymagająca dużej wrażliwości. Natalia to najlepsza przyjaciółka Marii, która zginęła w wypadku samochodowym z ich młodości. Postać pojawia się we wspomnieniach.

Występujące gwiazdy

W rolach głównych występują znani polscy aktorzy: - Anna Popławska jako Maria - Piotr Grabowski jako Adam - Magdalena Popławska jako Joanna - Janusz Chabior jako Michał Film wyreżyserował ceniony reżyser Maciej Kowalski, znany z takich produkcji jak "Miasto Gniewu" czy "Bez Powrotu". Za zdjęcia odpowiadał utalentowany operator Piotr Idziak.

Fabuła i akcja filmu

Streszczenie fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się ukazaniem beztroskiego i szczęśliwego życia głównej bohaterki Marii. Jest utalentowaną projektantką mody, ma oddanych przyjaciół i kochającego narzeczonego Adama. Wszystko układa się pomyślnie. Jednak pewnego dnia Maria otrzymuje list od Michała, ojca jej zmarłej przyjaciółki Natalii. Mężczyzna informuje ją, że chce ponownie otworzyć sprawę wypadku, w którym zginęła jego córka. Maria przeżywa szok. Okazuje się, że przed laty brała udział w wypadku samochodowym, w którym zginęła Natalia. Do tej pory Maria skutecznie wyparła tamte wydarzenia. Teraz musi zmierzyć się z przeszłością i wyrzutami sumienia. Jej relacje z narzeczonym i przyjaciółmi zostają wystawione na próbę. Czy uda jej się stawić czoła prawdzie i znaleźć wybaczenie?

Kluczowe wydarzenia i momenty zwrotne

- Maria dowiaduje się o liście od Michała i ponownym otwarciu sprawy wypadku z przeszłości
- Zaczyna przypominać sobie szczegóły tamtych tragicznych wydarzeń i swoją rolę w nich
- Przyznaje się narzeczonemu Adamowi do udziału w wypadku i śmierci przyjaciółki
- Poszukuje kontaktu z Michałem, aby wyjaśnić mu prawdę o śmierci córki
- Ma poważną kłótnię z Joanną, która była świadkiem wypadku, ale zataiła prawdę
- Decyduje się na konfrontację z przeszłością i zeznania na policji
- Ostatecznie znajduje w sobie siłę, by przeprosić Michała i zacząć nowe życie z oczyszczonym sumieniem

Recenzje i opinie

Opinie krytyków

Krytycy chwalą film za poruszenie trudnego tematu poczucia winy i wybaczenia. Doceniają aktorstwo Anny Popławskiej i innych aktorów. Podkreślają, że fabuła wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Niektórzy zastrzegają, że momentami film jest zbyt melancholijny i sentymentalny. Jednak ogólny odbiór jest bardzo pozytywny.

Oceny i recenzje widzów

Widzowie w recenzjach chwalą poruszającą historię, która skłania do refleksji. Doceniają grę aktorską i reżyserię. Niektórzy piszą, że momentami łezka się w oku kręciła. Inni, że fabuła mogła być bardziej dynamiczna. Jednak ogólne oceny widzów są wysokie, a wielu poleca obejrzenie Mojej winy z uwagi na ważny i uniwersalny przekaz.

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 2315
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

LukiAnon

Moja wina to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 57m .
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Ms_Paulla

Moja wina to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 57m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 57m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Moja wina, spojrzenie na ocenę 7.9 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Moja wina z oceną 7.9, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

Moja wina ze średnią ocen 7.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Moja wina z oceną 7.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.