close icon
page-title
Mów do mnie!
Mów do mnie!

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Talk to Me
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Australia, Wielka Brytania
 • Wydawca: Causeway Films

Mów do mnie! [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.2
2546Ocen
date2023
date1h 35m

Skomentuj

 • avatar

  VibeViewer

  |7 godziny temu
  ciekawe ile jeszcze ludzie będą narzekać że nie mogą oglądać jak to takie łatwe iks de
 • avatar

  DigitalDrama

  |2 dni temu
  oglądamy właśnie z dziewczyną
 • avatar

  QuestQueen

  |3 dni temu
  Kiepsko zrobiony ten film, poza fajnymi zdjęciami podwodnymi w pierwszych minutach, potem beznadziejny
 • avatar

  sidney68

  |5 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  HighDefinitionHero

  |8 dni temu
  i ten wysyp "krytyków filmowych bez gustu i wyczucia" Jak się wam coś nie podoba to zapraszam oglądać pierwszą miłość albo dlaczego ja. To wasz poziom :)
 • avatar

  vXtraordinaryXpert

  |10 dni temu
  fakt że to film dla dzieci 💀💀
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |14 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Serial „Mów do mnie!” z miejsca podbił serca polskich widzów. Produkcja TVN porusza ważne społeczne tematy i prezentuje barwną galerię nietuzinkowych postaci. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie - od wzruszających dramatów po zabawne perypetie bohaterów. Fenomenalna obsada aktorska, świetny scenariusz i rewelacyjna reżyseria sprawiają, że jest to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

Ogólne informacje o serialu "Mów do mnie!"

Serial „Mów do mnie!” jest polską produkcją telewizyjną wyemitowaną po raz pierwszy w 2017 roku na antenie TVN. Za jego stworzenie odpowiadają znani twórcy - scenarzysta Maciej Karpiński oraz reżyserka Anna Kazejak. Fabuła serialu skupia się na losach grupy przyjaciół mieszkających we współczesnej Warszawie. Każdy odcinek przedstawia inną historię z życia bohaterów, poruszając przy tym ważne problemy i dylematy współczesności. Duży nacisk położono na psychologiczny portret postaci, ich motywacje i relacje międzyludzkie. Serial odniósł ogromy sukces, zdobywając uznanie krytyków i miłość widzów. Doceniono go za świetnie napisane dialogi, doskonałe aktorstwo i uniwersalne przesłanie.

Fabuła i bohaterowie serialu

Akcja serialu rozgrywa się we współczesnej Warszawie i skupia się na losach grupy przyjaciół. Głównymi bohaterami są: Adam (Mateusz Banasiuk) - przystojny i inteligentny architekt, jego dziewczyna Basia (Magdalena Różczka) - ambitna dziennikarka śledcza, Kama (Magdalena Popławska) - wrażliwa nauczycielka z zamiłowaniem do sztuki, jej chłopak Kuba (Piotr Głowacki) - utalentowany pisarz zmagający się z nałogiem alkoholowym oraz Mati (Mikołaj Roznerski) - lekkoduch i kobieciarz. Ich codzienne życie pełne jest zarówno wzruszających, jak i zabawnych momentów. Nie brakuje też dramatycznych wydarzeń, które wystawiają przyjaźń bohaterów na próbę. Każda postać zmaga się z własnymi problemami i dylematami.Serial pokazuje w sposób bardzo realistyczny złożone relacje międzyludzkie i ich wpływ na życie codzienne.

Odbiór i popularność serialu

Serial „Mów do mnie!” odniósł ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Recenzenci chwalą świetną obsadę aktorską, reżyserię i scenariusz. Podkreślają, że produkcja doskonale łączy wątki obyczajowe z elementami komedii, nie unikając przy tym trudnych tematów. Widzowie doceniają bardzo realistyczne podejście do przedstawianych problemów oraz wciągającą fabułę. Serial osiągnął bardzo wysoką oglądalność, a każdy kolejny odcinek przyciąga przed ekrany miliony widzów. Również w mediach społecznościowych produkcja spotyka się z entuzjastycznym odzewem. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najchętniej oglądanych seriali ostatnich lat.

Opinie krytyków i widzów na temat serialu

Krytycy podkreślają, że „Mów do mnie!” to produkcja, która wyróżnia się na tle innych polskich seriali obyczajowych. Chwalą scenariusz za trafne oddanie realiów współczesnego życia, doskonałe dialogi i wiarygodne postaci. Recenzenci zachwycają się grą aktorów, którzy stworzyli barwną galerię bohaterów. Widzowie również entuzjastycznie wyrażają się o serialu, doceniając jego lekkość i humor. Podkreślają, że produkcja doskonale łączy rozrywkę z przekazem ważnych treści.

Oglądalność i wyniki ratingów

Serial od pierwszego odcinka przyciągał przed ekrany miliony widzów. Premierowy epizod obejrzało aż 2,5 miliona osób. Kolejne odcinki również notowały bardzo wysoką oglądalność, przewyższającą średnie wyniki stacji TVN. Produkcja regularnie wygrywała w rankingu oglądalności, pokonując konkurencyjne stacje. Serial pojawiał się także w czołówkach najchętniej oglądanych produkcji w serwisach VOD. Nie ulega wątpliwości, że pod względem popularności jest to prawdziwy hit.

Ciekawostki na temat produkcji serialu

Za kulisami serialu „Mów do mnie!” również działo się sporo ciekawych rzeczy. Poznaj najciekawsze fakty na temat tej niezwykłej produkcji!

Obsada aktorska i reżyserzy serialu

W serialu wystąpili znakomici polscy aktorzy, którzy stworzyli barwne portrety bohaterów. Oprócz utalentowanej obsady, za sukces produkcji stoją również świetni twórcy. Głównymi reżyserami serialu byli Anna Kazejak, znana z takich produkcji jak „Belfer” czy „Na dobre i na złe” oraz Maciej Sobieszczański, który pracował przy serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Kontrowersje związane z serialem

Mimo ogromnej popularności, serial nie uniknął kontrowersji. Część widzów krytykowała produkcję za zbyt swobodne podejście do kwestii obyczajowych i języka. Pojawiły się również zarzuty o promowanie negatywnych wzorców. Twórcy tłumaczyli jednak, że ich celem jest ukazanie współczesnego świata bez cenzury.

Nagrody i nominacje

Serial zebrał również wiele prestiżowych nagród i nominacji. Był nominowany do Telekamer „Tele Tygodnia” w aż 4 kategoriach, ostatecznie zdobywając statuetkę dla najlepszego serialu obyczajowego. Doceniono także aktorów – Mateusz Banasiuk otrzymał Telekamerę dla najlepszego aktora, a Magdalena Różczka nominację w kategorii najlepsza aktorka. Serial był również nominowany do Orłów – nagród Polskiej Akademii Filmowej.

6 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 2546

Udostępnij