close icon
page-title
Mustang z Dzikiej Doliny
Mustang z Dzikiej Doliny

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Spirit: Stallion of the Cimarron
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: DreamWorks Animation

Mustang z Dzikiej Doliny [2002] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.7
4402Ocen
date2002
date1h 23m

Skomentuj

 • avatar

  GrooveGazer

  |9 godziny temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  sidney68

  |7 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WatchWizard

  |8 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  Adek

  |10 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  RetroReels

  |13 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |14 dni temu
  I should call her... xd

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie obejrzeć Mustang z Dzikiej Doliny cały film bez limitu?

Mustang z Dzikiej Doliny to western animowany z 2002 roku, który z pewnością warto obejrzeć. Niestety, nie jest on dostępny legalnie za darmo w polskich serwisach streamingowych. Jednak istnieje kilka opcji, aby obejrzeć ten film online bez limitów:

 • Wypożyczenie filmu na jednej z platform VOD - iTunes, Rakuten czy Google Play. Często mają oni promocje i obniżki, więc można znaleźć Mustanga w dobrej cenie.
 • Skorzystanie z usług telewizji internetowej, gdzie film może pojawić się w bibliotece na krótki czas.
 • Obejrzenie nielegalnych streamów, choć zaleca się raczej wspierać twórców i szukać legalnych źródeł.

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest cierpliwe czekanie na emisję Mustanga w telewizji lub na platformie takiej jak Netflix, gdzie można obejrzeć go w ramach standardowego abonamentu bez dodatkowych opłat.

Mustang z Dzikiej Doliny

Czy warto obejrzeć Mustang z Dzikiej Doliny z lektorem PL?

Zdecydowanie tak! Polski lektor znakomicie oddaje klimat westernowej opowieści i pozwala w pełni zanurzyć się w historii dzikiego mustanga. Lektor czytany przez Zbigniewa Suszyńskiego doskonale pasuje do animowanego bohatera. Dodatkowo, lektor ułatwia odbiór filmu młodszym widzom, którzy za sprawą polskiego dubbingu mogą łatwiej zrozumieć dialogi i fabułę.

Bez limitu i za darmo - gdzie oglądać Mustang z Dzikiej Doliny online?

Niestety Mustang z Dzikiej Doliny nie jest obecnie dostępny legalnie za darmo w żadnym z polskich serwisów streamingowych. Jeśli chcemy obejrzeć ten film animowany online, musimy liczyć się z poniesieniem kosztów wypożyczenia filmu na platformach takich jak iTunes, Rakuten czy Google Play. Czasem można upolować promocje z obniżonymi cenami. Innym rozwiązaniem jest cierpliwe czekanie na emisję Mustanga w telewizji lub w serwisach premium takich jak Netflix czy HBO GO w ramach standardowego abonamentu.

Mustang z Dzikiej Doliny

Recenzje filmu Mustang z Dzikiej Doliny - co warto wiedzieć przed seansem?

Recenzenci docenili wysoką jakość animacji w Mustangu z Dzikiej Doliny, która zachwyca realizmem i dynamiką. Film został pozytywnie oceniony za oddanie ducha Dzikiego Zachodu i nieskrępowanej wolności głównego bohatera - dzikiego mustanga. Krytycy chwalą także ścieżkę dźwiękową, na której znalazły się piosenki wykonane przez Bryana Adamsa. Nieliczne głosy krytyczne dotyczyły dość przewidywalnej fabuły i niezbyt wyrazistych ludzkich postaci. Jednak ogólny odbiór filmu jest bardzo pozytywny i zdecydowanie zachęca do obejrzenia tej nieco zapomnianej animowanej perełki dla całej rodziny.

Aktorzy w filmie Mustang z Dzikiej Doliny - obsada i role

Co ciekawe, w anglojęzycznej wersji Mustanga głosu głównemu bohaterowi -Mustangowi użyczył...Matt Damon. W polskiej obsadzie dubbingowej rolę tę zagrał Zbigniew Suszyński. Inne głosy to: Jerzy Stuhr jako Słońce, Cezary Pazura jako Mały Włóczykij, Dorota Zięciowska jako Złoty Pyłek, Krzysztof Tyniec jako Kruczy Koń. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i oddali charakter postaci, przez co seans filmu jest jeszcze bardziej wciągający.

Najlepsze cytaty z filmu Mustang z Dzikiej Doliny - co zapamiętać?

Mustang z Dzikiej Doliny dostarcza wielu zapaśnych cytatów, które na długo pozostają w pamięci. Oto kilka z nich:

 • "Wolność jest moim domem"
 • "Pęd wiatru we krwi, oto mój los"
 • "Muszę dotrzeć do mojego stada, inaczej na zawsze pozostanę samotny"

Te mądre i refleksyjne cytaty doskonale oddają ducha Mustanga - nieustraszonego i pragnącego przede wszystkim być wolnym.

Fabuła Mustang z Dzikiej Doliny - o czym jest ten western?

Akcja filmu rozgrywa się na Dzikim Zachodzie w połowie XIX wieku i przedstawia historię dzikiego mustanga, który zostaje schwytany przez okrutnych łowców koni. Trafia do fortu należącego do armii USA, gdzie próbują go oswoić i wytresować. Mustang jednak nie godzi się z niewolą i pragnie za wszelką cenę odzyskać wolność oraz wrócić do swojego stada. Pewnego dnia udaje mu się uciec z fortu i rozpoczyna się jego emocjonująca przygoda oraz walka o przetrwanie na Dzikim Zachodzie pełnym niebezpieczeństw. To poruszająca opowieść o tęsknocie za wolnością i pięknej, dzikiej naturze Ameryki.

Bohaterowie Mustang z Dzikiej Doliny - kto jest głównym bohaterem?

Bez wątpienia głównym bohaterem jest tytułowy Mustang - młody, dziki koń, który zostaje schwytany przez okrutnych łowców. Jest nieustraszony, odważny i za wszelką cenę pragnie odzyskać wolność. Nie godzi się z życiem w niewoli. Drugim ważnym bohaterem jest Mały Włóczykij - indiański chłopiec, który zaprzyjaźnia się z Mustangiem. Bardzo porusza go los zwierzęcia i stara mu się pomóc w ucieczce. Oprócz tego w filmie pojawia się wiele barwnych postaci typowych dla westernów - żołnierze, osadnicy, złodzieje koni.

Dlaczego warto obejrzeć Mustang z Dzikiej Doliny?

Przede wszystkim jest to niezwykle ciepła i mądra opowieść o marzeniu o wolności, która może poruszyć ludzkie serca w każdym wieku. Ponadto film zachwyca fantastyczną animacją - zarówno pejzaże Dzikiego Zachodu, jak i konie zostały niezwykle realistycznie odwzorowane. Dodatkowo świetna, westernowa ścieżka dźwiękowa wprowadza w klimat epoki. Bardzo inspirująca jest także przyjaźń między Mustangiem i Małym Włóczykijem. To odświeżająca produkcja, która udowadnia, że w animacjach mogą pojawiać się ważkie, filozoficzne tematy. Zdecydowanie warto nadrobić ten film.

Scenariusz filmu Mustang z Dzikiej Doliny - kto jest autorem?

Autorem scenariusza do filmu jest John Fusco - amerykański pisarz i scenarzysta, który w swojej karierze stworzył fabuły do takich znanych westernów jak Młody Strzelec czy ZWYKŁY Joe. Fusco specjalizuje się właśnie w historiach osadzonych na Dzikim Zachodzie. Scenariusz do Mustang z Dzikiej Doliny powstał na podstawie jego słynnego opowiadania o tym samym tytule. To właśnie talent Fusco do pisania poruszających historii z westernowym klimatem stoi za sukcesem tej animacji.

Produkcja westernu Mustang z Dzikiej Doliny - jak powstawał film?

Film wyprodukowany został przez wytwórnię DreamWorks Animation, a za reżyserię odpowiadała Lorna Cook. Produkcją filmu zajmowano się przez 5 lat. Twórcy i animatorzy bardzo mocno skupili się na jak najbardziej realistycznym odwzorowaniu koni, ich ruchów, mięśni i zachowań. Dla lepszego oddania galopu i cwału koni, animatorzy brali nawet lekcje jazdy konnej. Efekt ich ciężkiej pracy był zachwycający - konie wyglądają niezwykle naturalnie. Film zebrał bardzo dobre recenzje i odniósł sukces komercyjny.

Zwiastun Mustang z Dzikiej Doliny - zachęca do obejrzenia filmu?

Zdecydowanie tak! Trailer ukazuje zapierające dech w piersiach zmagania Mustanga o odzyskanie upragnionej wolności. Widzimy sceny ucieczki z fortu, pędu przez dzikie prerie i kaniony oraz walkę z wrogo nastawionymi kojotami. Słyszymy dynamiczną ścieżkę dźwiękową. Całość wygląda niezwykle efektownie i obiecuje nam ekscytującą przygodę w westernowym klimacie. Zwiastun znakomicie zachęca do obejrzenia filmu i poznania losów odważnego mustanga. To zdecydowanie produkcja, którą warto nadrobić.

6 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 4402

Udostępnij