alt

Narodziny mistrza [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.3
164
Ocen
calendar2022
time1h 46m
Prizefighter przedstawia prawdziwą historię najmłodszego mistrza świata w boksie w historii. W 1800 roku Jem Belcher osiągnął to miano, wygrywając walki dzięki swojej szybkości, umiejętnościom i inteligencji. Po wypadku, który mógł na zawsze zakończyć jego karierę, rozpoczyna długą, wyczerpującą drogę do zdrowia, która w końcu doprowadza go do walki na śmierć i życie.

Aktorzy

Actor Russell Crowe

Russell Crowe

Actor Ray Winstone

Ray Winstone

Actor Steven Berkoff

Steven Berkoff

Actor Marton Csokas

Marton Csokas

Actor Jodhi May

Jodhi May

Actor Julian Glover

Julian Glover

Actor Lucy Martin

Lucy Martin

Actor Joe Egan

Joe Egan

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Narodziny Mistrza online bez limitu?

Film Narodziny Mistrza to oscarowa produkcja z 2022 roku opowiadająca o losach młodego boksera, który pragnie zostać mistrzem świata. Wielu widzów zastanawia się, gdzie można obejrzeć ten obsypany nagrodami obraz online i bez limitów. Oto kilka opcji:

 • Serwis HBO Max - tutaj znajdziemy Narodziny Mistrza w bibliotece bez dodatkowych opłat dla subskrybentów.
 • Platforma Player - film dostępny jest na tej polskiej platformie streamingowej w modelu VOD.
 • iTunes - możliwość wypożyczenia lub zakupu produkcji.
 • Rakuten TV - kolejna platforma oferująca obraz na życzenie w rozdzielczości 4K.

Oprócz legalnych źródeł, Narodziny Mistrza można znaleźć niestety również na nieoficjalnych stronach streamingowych. Warto jednak pamiętać, że korzystanie z takich serwisów niesie ze sobą ryzyko i nie wspiera twórców.

Narodziny mistrza

Recenzje Narodziny Mistrza - co warto wiedzieć przed seansem?

Zanim zdecydujemy się na seans Narodziny Mistrza, warto zapoznać się z recenzjami, by wiedzieć czego możemy się spodziewać. Film zebrał bardzo pozytywne opinie krytyków i widzów.

Krytycy chwalą przede wszystkim kreację aktorską odtwórcy głównej roli oraz reżyserię, która w ciągu 2 godzin zabiera widza w emocjonującą podróż życia młodego sportowca. Podkreślają, że jest to produkcja, która wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Widzowie również zachwycają się grą aktorską oraz scenariuszem, który balansuje pomiędzy dramatycznymi momentami z życia bohatera a scenami boxingowych pojedynków. Doceniają też walory produkcyjne filmu - świetną charakteryzację, scenografię oraz montaż.

Narodziny Mistrza to zdecydowanie film, który warto zobaczyć. Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń, dramatycznej opowieści i wciągającego klimatu - z pewnością nie będzie zawiedziony.

Aktorzy w filmie Narodziny Mistrza - obsada produkcji

Jednym z najmocniejszych punktów Narodziny Mistrza jest świetna gra aktorska. W roli głównego bohatera, młodego boksera imieniem Jem Belcher, wystąpił utalentowany aktor Jack Lowden. Na ekranie partnerują mu:

 • Peter Mullen jako James Belcher, ojciec i trener Jema.
 • Vinette Robinson jako Mary Belcher, matka Jema.
 • Samuel Gilliespie jako młody Jem.
 • Hayley Squires jako Jane Belcher, żona Jema.
 • Michael Bisping jako Bob Gregson, bokser - rywal Jema.

Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i stworzyli na ekranie fascynujące, wielowymiarowe postacie. Dzięki ich grze seans filmu jest jeszcze bardziej wciągający.

Narodziny mistrza

Najlepsze cytaty z Narodziny Mistrza - poznaj najbardziej pamiętne kwestie

Narodziny Mistrza zostają w pamięci widzów nie tylko za sprawą wciągającej fabuły i świetnych aktorów. W filmie znajdziemy też kilka zapadających w pamięć cytatów. Oto niektóre z nich:

 • "Ten tytuł należy do mnie. Nie cofnę się." - młody Jem pewny swego zwycięstwa.
 • "Nie walczę dla pieniędzy ani sławy. Walczę, by ocalić siebie i moją rodzinę." - Jem o swojej motywacji.
 • "Jesteś utalentowanym bokserem, ale brakuje ci zimnej krwi. Musisz opanować gniew." - ojciec Jema daje mu cenną radę.
 • "Przegrałeś walkę, ale nie przegrałeś życia. Wciąż przed tobą przyszłość." - słowa otuchy dla pokonanego Jema.

Te filmowe cytaty dobrze oddają charakter i dylematy głównego bohatera, z którym widz szybko się utożsamia.

Fabuła Narodziny Mistrza - o czym opowiada film?

Akcja Narodziny Mistrza rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX wieku w Anglii. Poznajemy losy utalentowanego boksera Jema Belchera, który pod okiem surowego ojca trenuje ciężko, by zdobyć upragniony tytuł mistrza w wadze ciężkiej.

Śledzimy kolejne pojedynki Jema, jego wzloty i upadki, zmagania z presją ojca oraz problemami finansowymi. Widzimy jak bohater z młodego chłopaka, który walczył na ulicznym zaułku, przeistacza się w doświadczonego wojownika ringu. Jednak życie sportowca niesie ze sobą nie tylko sławę.

Film pokazuje dramatyczne momenty, kontuzje, trudne decyzje i presję ciążącą na barkach młodego mężczyzny. Przez ponad 2 godziny jesteśmy świadkami zmagań Jema o upragniony tytuł mistrza oraz o lepsze życie dla siebie i rodziny. Czy bohaterowi uda się zrealizować swoje marzenia?

Dlaczego warto obejrzeć Narodziny Mistrza? - zalety produkcji

Narodziny Mistrza to film, który zdecydowanie warto zobaczyć. Co przemawia za tym, aby dać szansę tej produkcji?

 • Wciągająca opowieść o spełnianiu marzeń i dążeniu do celu.
 • Świetna gra aktorska, szczególnie odtwórcy głównej roli.
 • Mocny dramatyzm i emocjonujące sceny bokserskich pojedynków.
 • Wspaniałe zdjęcia i charakteryzacja, dzięki którym przenosimy się w czasie.
 • Uniwersalne przesłanie o tym, że z determinacją można osiągnąć upragniony sukces.

Jeśli ktoś lubi mocne, wciągające historie, nie będzie zawiedziony. To film, który wzrusza, motywuje i pozostaje w pamięci na długo.

Bohaterowie Narodziny Mistrza - poznaj głównych bohaterów

Narodziny Mistrza to przede wszystkim fascynująca opowieść o ludziach. Poznajmy bliżej głównych bohaterów tej produkcji.

Jem Belcher - utalentowany młody bokser, który z determinacją dąży do zdobycia tytułu mistrza wagi ciężkiej. Jego pasją jest boks, trenuje ciężko i jest gotów na wiele poświęceń, by zwyciężać na ringu. Jednak presja ojca i trudne życie rodzinne sprawiają, że jego droga na szczyt nie jest łatwa.

James Belcher - ojciec i trener Jema, surowy i wymagający. Chce, aby jego syn został wielkim mistrzem. James często przekracza granice, szkoląc syna niczym wojskowy sierżant. Jest jednak gotów bronić Jema, gdy w grę wchodzi jego kariera.

Mary Belcher - troskliwa matka Jema, stara się łagodzić konflikty między mężem i synem. Martwi się o przyszłość Jema i chce dla niego szczęścia, nie tylko sukcesów sportowych.

Scenariusz i reżyseria Narodziny Mistrza - kulisy powstania filmu

Za scenariusz do Narodziny Mistrza odpowiadają Matt Cook oraz David M. Thompson. Film powstał na podstawie biografii Jema Belchera, angielskiego mistrza boksu z przełomu XVIII i XIX wieku.

Reżyserem obrazu jest Daniel Graham, dla którego jest to debiut fabularny. Wcześniej zdobywał uznanie krótkometrażowymi filmami dokumentalnymi o tematyce sportowej.

Graham świetnie oddał realia epoki i ciężkiego życia ówczesnych sportowców. Stworzył też na ekranie niezwykle wciągającą dramaturgię i napięcie. Dzięki jego reżyserii Narodziny Mistrza to film, który wzbudza emocje i trzyma w napięciu od początku do końca.

Gdzie obejrzeć Narodziny Mistrza z polskim lektorem lub napisami?

Narodziny Mistrza to film anglojęzyczny, jednak na szczęście polscy widzowie mają możliwość obejrzenia go z polskim lektorem lub napisami.

Wersję z profesjonalnym lektorem można znaleźć m.in. na platformach: HBO Max, Player oraz iTunes. Tam film dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej.

Z kolei napisy do Narodziny Mistrza dostępne są m.in. w serwisach: Rakuten TV, Chili TV oraz Cineman. Dzięki nim każdy może obejrzeć ten obraz w oryginale z dodatkowym wsparciem w postaci polskich napisów.

Zwiastun Narodziny Mistrza zdradza klimat filmu - co pokazuje trailer?

Zwiastun to często pierwszy kontakt widza z filmem i może pomóc podjąć decyzję, czy dany obraz warto obejrzeć. Jak prezentuje się trailer Narodziny Mistrza?

Zwiastun udanie oddaje klimat i nastrój całego filmu, już od pierwszych ujęć wciągając widza w świat boksu. Widzimy treningi i walki głównego bohatera, jego emocje i determinację. Słyszymy też fragmenty dialogów sugerujących skomplikowaną relację Jema z ojcem.

Zdecydowanie zwiastun zachęca do obejrzenia całości i daje świetny pogląd na to, czego można spodziewać się po tym oscarowym dramacie sportowym. Atmosfera, montaż i dobór ujęć zapowiadają wciągającą opowieść godną uwagi.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 164
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Narodziny mistrza bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.3
avatar

Ms_Paulla

Narodziny mistrza to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dx87

Film Narodziny mistrza to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 46m.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 46m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.3 sugeruje, że Narodziny mistrza to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 6.3 potwierdza, że Narodziny mistrza to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Narodziny mistrza, spojrzenie na ocenę 6.3 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Narodziny mistrza z oceną 6.3.
avatar

EdiHejka

Narodziny mistrza ze średnią ocen 6.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.