close icon
page-title
Nasze magiczne Encanto
Nasze magiczne Encanto

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Encanto
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Walt Disney Animation Studios

Nasze magiczne Encanto [2021] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.6
9144Ocen
date2021
date1h 42m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |5 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  GrooveGazer

  |8 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  sidney68

  |10 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  RetroReels

  |11 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |11 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |13 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Wprowadzenie

Wzruszająca i pełna magii opowieść o niezwykłej rodzinie Madrigalów, która mieszka w ukrytej w kolumbijskich górach wiosce Encanto. Każdy z członków tego wyjątkowego klanu obdarzony jest magiczną mocą, każdy poza Mirabel. Dziewczynka przeżywa swoje trudne chwile, próbując odnaleźć swoje miejsce w rodzinie i odkryć tajemnicę stojącą za osłabieniem magicznych mocy Encanto. Barwna animacja, chwytliwe piosenki, wciągająca fabuła - ten pełen magii film od Disneya trafi w gusta zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Fabuła filmu "Nasze magiczne Encanto"

Akcja osadzona jest w tętniącej życiem kolumbijskiej wiosce o nazwie Encanto, do której nie prowadzi żadna droga. To wyjątkowe miejsce, gdyż każdy zamieszkujący je członek potężnego rodu Madrigalów obdarzony jest niezwykłą, magiczną mocą. Babcię Julietę wspiera dar uzdrawiania, Louisa potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, a siostra Isabela wyczarowuje kwiaty. Jedynie Mirabel nie otrzymała żadnej mocy, przez co czuje się niezrozumiana i wyalienowana. Kiedy magiczny ogień - źródło mocy Encanto - zaczyna gasnąć, a dom rodzinny Madrigalów pęka, to właśnie na barkach Mirabel spoczywa misja odkrycia sekretu i ocalenia rodziny.

Niecodzienna rodzina obdarzona magicznymi mocami

Madrigalowie to niezwykła, wielopokoleniowa rodzina, której członków od pokoleń obdarza się wyjątkowymi talentami. Babcia Julieta potrafi uzdrawiać różne dolegliwości i urazy za pomocą swoich magicznych potraw. Siostra Luisa porozumiewa się ze zwierzętami i razem z nimi dba o dom. Piękna Isabela zdolna jest czarować kwiaty i roślinność. Wujek Bruno widzi przyszłość, a Antonio rozmawia z jaguarami. Co więcej, każdy talent odpowiada charakterowi i pasji danej osoby!

Tajemnica osłabienia magicznej mocy Encanto

Niestety, magiczna moc otaczająca Encanto zaczyna słabnąć. Świadectwem tego jest mirabel, która jako jedyna nie otrzymała żadnego daru. Dziewczynka musi rozwikłać zagadkę, zanim będzie za późno. Okazuje się, że kluczem do ocalenia cudownej mocy jest zrozumienie i zaakceptowanie siebie nawzajem mimo niedoskonałości. Mirabel uczy się, że prawdziwa magia tkwi w sile rodzinnych więzów. Czy uda jej się na czas odkryć prawdę i uratować nie tylko swoją rodzinę, ale i całe Encanto?

Główni bohaterowie i obsada

Mirabel Madrigal

Pełna optymizmu i ciekawości świata Mirabel jako jedyna w rodzinie nie otrzymała magicznych mocy. Dziewczynka czuje się przez to niezrozumiana i niedoceniana. Jednak to właśnie ona musi odkryć sekret osłabienia magicznej mocy Encanto i ocalić rodzinę. Mirabel udowadnia, że nie potrzeba talentu, by być wyjątkowym.

Isabela Madrigal

Piękna i utalentowana Isabela potrafi czarować kwiaty i roślinność. Jest uosobieniem perfekcyjnej córki, która spełnia oczekiwania rodziny. Jednak pod maską idealnej dziewczyny kryje się zagubiona osoba poszukująca siebie. Isabela musi nauczyć się akceptować własne niedoskonałości.

Luisa Madrigal

Silna i odpowiedzialna Luisa potrafi komunikować się ze zwierzętami. Dźwiga na barkach ciężar utrzymania magicznego domu rodzinnego. Luisa czuje presję, by sprostać oczekiwaniom i być zawsze silną podporą dla wszystkich. Przez to tłumi własne emocje i pragnienia.

Bruno Madrigal

Tajemniczy wujek Bruno obdarzony jest darem widzenia przyszłości. Kiedy jego wizje zaczynają się sprawdzać, zostaje odrzucony przez rodzinę. Samotny Bruno ukrywa się przed światem przez lata, aż do momentu ponownego spotkania z Mirabel.

Głosy postaci

W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli uzdolnieni aktorzy i piosenkarze. Mirabel mówi głosem Anny Czartoryskiej, Isabelę dubbinguje Katarzyna Łaska, Luisę - Natalia Nykiel, a Bruna - Krzysztof Zalewski.

Miejsce akcji i magiczne moce rodziny Madrigalów

Dom Encanto i jego magiczna moc

Sercem magicznej wioski Encanto jest tętniący życiem, niezwykły dom rodzinny Madrigalów. To właśnie on obdarza każdego z członków rodziny wyjątkowymi talentami. Jednak gdy magiczna moc zaczyna słabnąć, w domu pojawiają się szczeliny i uszkodzenia. Czy uda się go ocalić?

Unikalne moce poszczególnych członków rodziny

Każdy z Madrigalów posiada wyjątkowy dar zgodny ze swoją osobowością. Babcię Julietę cechuje troska i dbałość o innych, stąd jej moc leczenia i krzepienia magicznym jedzeniem. Kreatywna Isabela wyczarowuje piękne rośliny. Odpowiedzialna Luisa dogaduje się ze zwierzętami i z ich pomocą dba o dom. Bruno dostrzega przyszłość dzięki swojej bystrości umysłu. Antonio rozmawia z jaguarami, bo kocha zwierzęta.

Muzyka i piosenki z filmu "Nasze magiczne Encanto"

Popularność piosenki "We Don't Talk About Bruno"

"We Don't Talk About Bruno" to przebój z filmu, który podbił listy przebojów na całym świecie. Rytmiczna piosenka opowiada o tajemniczym wujku Bruno, o którym rodzina przestała mówić po tym, jak jego przepowiednie zaczęły się sprawdzać. Numer zwrócił uwagę chwytliwą melodią i niezwykłą aranżacją wielu głosów poszczególnych bohaterów.

Pozostałe charakterystyczne piosenki z filmu

Do większych hitów z produkcji należą również: "Surface Pressure" o obowiązkach ciążących na Luisie, "What Else Can I Do" będące wyrazem frustracji Mirabel z powodu braku talentu czy "Dos Oruguitas" - ballada opowiadająca o sile miłości. Każda z piosenek doskonale koresponduje z fabułą i uczuciami bohaterów.

9 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 9144

Udostępnij