alt

Naznaczony: Ostatni klucz [2018] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.3
2 765
Ocen
calendar2018
time1h 43m
Oto najbardziej przerażający rozdział serii - "Naznaczony: Ostatni Klucz". Lin Shaye ponownie wciela się w postać parapsycholog dr. Elise Rainier, która wraca, by stawić czoła groźnym demonom, które dręczą ją od dzieciństwa. Razem z dwoma partnerami śledczymi, Specsem (Leigh Whannell) i Tuckerem (Angus Sampson), Elise musi zagłębić się w przeszłość, aby ujawnić tajemnicę i zniszczyć najbardziej przerażający strach - lęk, który zamieszkał w jej rodzinnym domu.

Aktorzy

Actor Patrick Wilson

Patrick Wilson

Actor Rose Byrne

Rose Byrne

Actor Ty Simpkins

Ty Simpkins

Actor Angus Sampson

Angus Sampson

Actor Josh Stewart

Josh Stewart

Actor Bruce Davison

Bruce Davison

Actor Barbara Hershey

Barbara Hershey

Actor Spencer Locke

Spencer Locke

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Najnowsza produkcja studia Platige Image "Naznaczony: Ostatni Klucz" to film, który z pewnością zainteresuje fanów gatunku fantasy. Akcja osadzona jest w nietuzinkowym, mrocznym świecie, w którym magia i cuda splatają się z brutalną rzeczywistością. Twórcy zadbali o wciągającą fabułę, barwne postacie i zachwycające efekty specjalne. Jeśli szukasz produkcji, która wciągnie cię w magiczny świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw, koniecznie wybrać się do kina na seans "Naznaczonego: Ostatniego Klucza".

Fabuła filmu

Fabuła osadzona jest w mrocznym świecie pustoszejącej krainy An involuntary. Głównym bohaterem jest młody mag Eschaton, który zostaje naznaczony przez tajemniczą siłę. Chłopak musi stawić czoło przeznaczeniu i odnaleźć artefakt zwany Ostatnim Kluczem, który może uratować An Involuntary przed zagładą. W tej misji wspiera go dwójka przyjaciół - wojowniczka Kyra oraz tajemniczy mag Morrigan. Razem muszą stawić czoła licznym niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu, aby odnaleźć Ostatni Klucz. Podczas swojej wyprawy bohaterowie przemierzają fantastyczne krainy, poznają nowych sprzymierzeńców oraz napotykają na swojej drodze wrogów pragnących zdobyć artefakt. Przez cały film widzowie trzymają w napięciu kciuki za powodzenie misji Eschtona i jego drużyny. Czy uda im się odnaleźć Ostatni Klucz i uratować An Involuntary przed zagładą?

Główni bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu są młody mag Eschaton (w tej roli debiutujący Olivier...) oraz jego dwóch towarzyszy - Kyra (Julia Wieniawa), wojowniczka obdarzona magiczną mocą oraz Morrigan (Łukasz Simlat), tajemniczy mag posiadający dar jasnowidzenia. Każda z postaci ma własną, ciekawą historię i motywację do odnalezienia Ostatniego Klucza. Ich relacje i interakcje stanowią jeden z najciekawszych wątków filmu. Widzowie mogą obserwować, jak na przestrzeni historii bohaterowie się do siebie zbliżają i uczą wzajemnego zaufania. Ich dynamika oraz chemia na ekranie sprawiają, że kibicujemy im od pierwszej do ostatniej sceny.

Analiza głównych wątków

Poszukiwanie artefaktu

Jednym z kluczowych wątków filmu jest poszukiwanie przez bohaterów legendarnego Ostatniego Klucza. Przemierzając kolejne krainy An Involuntary napotykają na swojej drodze liczne wyzwania. Muszą stawić czoła straszliwym bestiom, walczyć z plugawymi sługami Mroku oraz rozwiązywać zagadki i łamigłówki. Każdy etap poszukiwań obfituje w zaskakujące zwroty akcji, momenty grozy i emocjonujące pojedynki. Dzięki temu wątkowi fabuła nabiera tempa, a widzowie mogą delektować się znakomitymi efektami specjalnymi i scenami akcji osadzonymi w fantastycznych lokacjach.

Walka dobra ze złem

Kolejnym ciekawym motywem jest przewija się przez cały film jest walka dobra ze złem. Bohaterowie, aby uratować swój świat, muszą pokonać nieprzyjaciela - Władcę Mroku, który z każdą chwilą zyskuje coraz większą potęgę. Jego słudzy rozsiewają wszędzie strach i zniszczenie. Walka Eschatona i jego towarzyszy o uratowanie An Involuntary nabiera tym samym głębszego kontekstu. Staje się starciem dobra ze złem i daje widzom nadzieję, że nawet w beznadziejnej sytuacji zawsze jest szansa na zwycięstwo. Ten motyw walki o słuszną sprawę sprawia, że kibicujemy bohaterom jeszcze mocniej.

Miłość i przyjaźń

Istotnym wątkiem jest również rozwijająca się na przestrzeni filmu głęboka przyjaźń i więzi między bohaterami. Eschaton, Kyra i Morrigan tworzą zgrany team, który wspiera się nawzajem w trudnych chwilach. Dzięki wspólnym przygodom ich relacje ewoluują, a każda z postaci się zmienia. Między Kyra i Eschtonem rodzi się też uczucie, dodające filmowi romantycznego sznytu. Ten wątek sprawia, że bohaterowie stają się bardziej ludzcy i wkradają się w serca widzów. Dzięki niemu łatwiej jest utożsamiać się z ich walką i kibicować im do samego końca.

Recenzje i opinie widzów

Pozytywne aspekty filmu

"Naznaczony: Ostatni Klucz" zebrał bardzo pozytywne recenzje krytyków i widzów. Chwalą przede wszystkim wciągającą fabułę osadzoną w oryginalnym fantastycznym świecie. Podkreślają też klimatyczną muzykę oraz zachwycające efekty specjalne i sceny akcji. W recenzjach pojawiają się również pochwały pod adresem aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role. Widzowie doceniają dynamikę i chemię pomiędzy głównymi bohaterami. Ogólnie film zbiera bardzo pozytywne opinie zarówno ze strony krytyków, jak i widzów.

Negatywne aspekty filmu

Nieliczne głosy krytyczne wobec produkcji dotyczą przede wszystkim fabuły, która w niektórych momentach staje się schematyczna i przewidywalna. Pojawiają się również zarzuty o wtórność niektórych wątków i motywów względem innych popularnych dzieł fantasy. Są to jednak pojedyncze opinie. Ogólny odbiór filmu jest bardzo ciepły i pozytywny.

10 Podobnych Filmów:

  1. Dobry piesek!
  2. Koszmarna głębia
  3. Potępienie
  4. Skal - Fight for Survival
  5. Gdy rodzi się zło
  6. Planeta Diuna
  7. Out of Darkness
  8. Stopmotion
  9. Puchatek: Krew i miód 2
  10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 2765
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Naznaczony: Ostatni klucz można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

AgaMaga

Naznaczony: Ostatni klucz Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Naznaczony: Ostatni klucz wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.3
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 43m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 43m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.3, Naznaczony: Ostatni klucz to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

titek

Naznaczony: Ostatni klucz pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.3.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.3 sugeruje, że Naznaczony: Ostatni klucz to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.3, Naznaczony: Ostatni klucz zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Naznaczony: Ostatni klucz z oceną 6.3 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.