alt

Nie Otwieraj Oczu [2018] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.9
9 448
Ocen
calendar2018
time2h 04m
Tajemnicza siła dziesiątkuje ludzkość. W tym świecie nic nie jest pewne oprócz tego, że każdy, kto to zobaczy, zginie. Malorie (Sandra Bullock), walcząc o przetrwanie dla siebie i dwójki swoich dzieci, rzuca wyzwanie temu, co nieznane, pragnąc odnaleźć miłość i nadzieję. Po latach życia w ukryciu postanawia przenieść się do miejsca, w którym ona i jej bliscy będą bezpieczni. Jednak aby wydostać się z sideł mrocznej siły, uciekinierzy muszą przetrwać dwudniową wyprawę po niebezpiecznej rzece — w dodatku z zasłoniętymi oczami.

Aktorzy

Actor Sandra Bullock

Sandra Bullock

Actor John Malkovich

John Malkovich

Actor Rosa Salazar

Rosa Salazar

Actor Sarah Paulson

Sarah Paulson

Actor Danielle Macdonald

Danielle Macdonald

Actor David Dastmalchian

David Dastmalchian

Actor BD Wong

BD Wong

Actor Trevante Rhodes

Trevante Rhodes

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Nie Otwieraj Oczu online bez limitu?

Film Nie Otwieraj Oczu został wydany w 2018 roku i od razu zdobył popularność wśród widzów. Obecnie istnieje kilka możliwości, aby obejrzeć ten polski dramat online.

Przede wszystkim, Nie Otwieraj Oczu jest dostępny na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. Aby mieć dostęp do tych serwisów, należy wykupić subskrypcję. Miesięczny koszt takiej subskrypcji to zazwyczaj około 30-40 zł. Dzięki temu można obejrzeć film bez limitów i reklam.

Kolejną opcją jest wypożyczenie Nie Otwieraj Oczu na jednej z platform VOD. Tutaj koszt wypożyczenia na 48 godzin to zwykle kilkanaście złotych. Warto sprawdzić serwisy takie jak Player, Chili, Rakuten czy iTunes.

Film można również kupić na płycie DVD lub Blu-Ray w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Cena oscyluje w granicach 20-40 zł w zależności od formatu.

Ostatnią opcją jest obejrzenie Nie Otwieraj Oczu za darmo na nielegalnych stronach streamingowych. Jednak takie rozwiązanie niesie ze sobą ryzyko w postaci złośliwego oprogramowania czy niskiej jakości obrazu.

Nie Otwieraj Oczu

Jaka jest fabuła i scenariusz Nie Otwieraj Oczu?

Fabuła filmu Nie Otwieraj Oczu skupia się na losach młodej kobiety imieniem Malgorzata. Poznajemy ją tuż po tym, jak dowiaduje się o niewierności swojego partnera Adama. Zrozpaczona Malgorzata postanawia na jakiś czas wyjechać z miasta i odpocząć od problemów. Trafia do niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem, gdzie wynajmuje dom letniskowy.

Początkowo wszystko układa się pomyślnie, jednak pewnego razu Malgorzata zauważa dziwne zachowanie mieszkańców okolicy. Zaczynają nosić przepaski na oczach i omijać dom, w którym przebywa. Kobieta odkrywa, że we wsi panuje przekonanie o istnieniu demonicznej siły, która opętuje każdego, kto spojrzy w oczy mieszkańcom lub przebywa zbyt długo w pobliżu jeziora.

Malgorzata nie daje wiary tym przesądom, jednak im dłużej przebywa we wsi, tym bardziej niepokojące stają się wydarzenia wokół niej. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę dziwnych zjawisk i w porę opuścić to miejsce?

Czy warto obejrzeć polski film Nie Otwieraj Oczu?

Nie Otwieraj Oczu to jeden z ciekawszych polskich filmów ostatnich lat. Łączy w sobie elementy thrillera, horroru i dramatu obyczajowego. Dynamiczna, pełna napięcia fabuła, intrygująca zagadka i dobra gra aktorska sprawiają, że seans przyciąga od pierwszych minut.

Film zachwyca przede wszystkim fantastyczną atmosferą tajemniczości i grozy, która stopniowo narasta, by w finale osiągnąć punkt kulminacyjny. Twórcy umiejętnie budują nastrój niepokoju i niepewności, podsycając ciekawość widza co do finału historii.

Jeśli lubisz thrillery z nutką horroru i tajemnicy, a do tego doceniasz dobrze zrealizowane kino gatunkowe, z pewnością Nie Otwieraj Oczu Ci się spodoba. To propozycja zarówno dla fanów mocnych wrażeń, jak i wytrawnych kinomanów.

Nie Otwieraj Oczu

Którzy aktorzy grają w filmie Nie Otwieraj Oczu?

W rolę głównej bohaterki Malgorzaty wcieliła się utalentowana polska aktorka Aleksandra Adamska. W jej filmografii znajdziemy takie tytuły jak "W spirali", "Pod napięciem" czy "Miłość nad rozlewiskiem". Aktorka znakomicie oddała wewnętrzne rozterki i determinację bohaterki.

Jej partnera Adama zagrał z kolei dobrze znany polskim widzom Marcin Bosak. Aktor ma na koncie role w takich produkcjach jak "Chyłka", "Belfer" czy "Krew z krwi". Jego gra jest bardzo przekonująca i naturalna.

Pozostałe role zagrali m.in. Maja Ostaszewska jako tajemnicza kobieta ze wsi, Cezary Łukaszewicz w roli zdezorientowanego sołtysa oraz debiutująca na ekranie nastoletnia Zuzia Tomaszewska.

Jaki jest główny bohater filmu Nie Otwieraj Oczu?

Bez wątpienia główną bohaterką filmu jest Malgorzata grana przez Aleksandrę Adamską. Jest to młoda, ambitna kobieta prowadząca wielkomiejski tryb życia. Pracuje jako specjalistka do spraw PR w dużej firmie. Jej życie wypełnia kariera zawodowa i związek z Adamem.

Niestety pewnego dnia jej uporządkowany świat się wali - dowiaduje się o zdradzie partnera. Zrozpaczona i zdezorientowana Malgorzata postanawia na jakiś czas wyjechać z miasta. Trafia do małej wsi, gdzie zaczyna podejrzewać, że dzieją się dziwne rzeczy. Konfrontacja z tajemniczymi wydarzeniami ujawnia jej nowe, nieznane wcześniej oblicze.

Malgorzata to złożona bohaterka, której życie diametralnie się zmienia. Jest niezwykle dzielna i determinowana, by poznać prawdę. Jej postać ewoluuje na przestrzeni filmu.

Gdzie można obejrzeć cały film Nie Otwieraj Oczu za darmo?

Niestety na dzień dzisiejszy nie ma legalnej możliwości, aby obejrzeć cały film Nie Otwieraj Oczu za darmo online. Jest to produkcja, która nadal znajduje się w kinowej dystrybucji i nie trafiła jeszcze do ogólnodostępnych serwisów streamingowych.

Jedyne darmowe fragmenty filmu, które można znaleźć w Internecie, to krótkie zwiastuny i materiały promocyjne. Trzeba jednak pamiętać, że oglądanie pirackich kopii nowych filmów jest nielegalne i grozi konsekwencjami prawnymi.

Warto więc uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać premiery Nie Otwieraj Oczu na platformach VOD lub DVD. Jest to naprawdę wartościowa produkcja, która zasługuje na uczciwe wsparcie twórców poprzez zakup biletów do kina lub dostępu do serwisów streamingowych.

Skąd wzięła się inspiracja do scenariusza Nie Otwieraj Oczu?

Scenariusz do filmu Nie Otwieraj Oczu powstał na podstawie oryginalnego pomysłu jego reżysera - Marka Szymańskiego. Inspiracją dla niego były ludowe przesądy i legendy związane z polskimi jeziorami.

Reżyser od dziecka spędzał wakacje nad jeziorami i zbierał różne miejscowe podania. Jedna z najciekawszych opowieści dotyczyła właśnie wioski nad jeziorem, gdzie wydarzały się dziwne rzeczy. Mieszkańcy wierzyli, że w jeziorze mieszka zły duch, który opętuje ludzi swoim spojrzeniem.

Szymański postanowił wykorzystać te motywy ludowych przesądów, ale osadzić je w realiach współczesności. Tak zrodził się zarys scenariusza, który następnie rozwinął w pełnowymiarową historię o tajemniczej wiosce i młodej kobiecie, która postanawia rozwiązać jej sekret.

Jak wyglądała produkcja polskiego filmu Nie Otwieraj Oczu?

Zdjęcia do filmu Nie Otwieraj Oczu realizowano na przełomie lat 2017 i 2018. Film kręcono w malowniczych plenerach - nad jeziorem Charzykowskim w województwie pomorskim. Wykorzystano naturalne, surowe krajobrazy, które wspaniale oddają klimat tajemniczości.

Budżet filmu nie był wysoki, co było sporym wyzwaniem dla twórców. Mimo ograniczeń udało im się oddać odpowiednią atmosferę grozy i złowieszczego nastroju. Duża w tym zasługa zgrania aktorów i dobrej gry świateł.

Okres zdjęciowy trwał intensywne 8 tygodni. Nie obyło się bez trudności, jak choćby ulewne deszcze, które na kilka dni wstrzymały realizację. Mimo przeciwności ekipie udało się ukończyć zdjęcia w zaplanowanym terminie.

Gdzie obejrzeć Nie Otwieraj Oczu z lektorem lub napisami?

Polski film Nie Otwieraj Oczu powstał w języku polskim, więc na rodzimym rynku dostępny jest wyłącznie w wersji z polskim lektorem i napisami.

Inaczej wygląda sytuacja na rynkach zagranicznych, gdzie film dystrybuowany jest z dubbingiem lub napisami w lokalnych językach. Na przykład w Niemczech dostępny jest z niemieckim lektorem, we Francji z francuskim, etc.

W Polsce osoby niesłyszące mogą obejrzeć Nie Otwieraj Oczu z napisami dla niesłyszących (SDH). To specjalne napisy, które nie tylko oddają dialogi, ale także opisują dźwięki i muzykę w filmie.

Warto dodać, że po premierze na nośnikach DVD i Blu-Ray, film będzie zawierał dodatkowe napisy w kilku językach, w tym po angielsku. Pozwoli to zagranicznym widzom obejrzeć ten tytuł bez bariery językowej.

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Nie Otwieraj Oczu?

 • "Nie wolno patrzeć. On widzi przez oczy."
 • "Im dłużej tu jesteś, tym głębiej on wnika w twój umysł."
 • "Zostawiona sama sobie, popadła w obłęd i rzuciła się do jeziora."
 • "Nic już nie będzie takie jak dawniej."

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 9448
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Nie Otwieraj Oczu bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.9
avatar

Dave021

Nie Otwieraj Oczu można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 04m, to angażują od początku do końca.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 04m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Latrki2

Nie Otwieraj Oczu to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.9. Gorąco polecam!
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 6.9 nie wzięła się znikąd - Nie Otwieraj Oczu po prostu wciąga.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.9, Nie Otwieraj Oczu to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 6.9 sugeruje, że Nie Otwieraj Oczu to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.9, Nie Otwieraj Oczu zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!