alt

Niesamowity Spider-Man 2 [2014] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating6.5
12 688
Ocen
calendar2014
time2h 21m
Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera nic nie może się równać z uczuciem, jakiego doświadcza, kiedy kołysze się między drapaczami chmur, będąc bohaterem, lub spędzając czas z Gwen (Emma Stone). Lecz bycie Spider-Manem ma swoją cenę: tylko Spider-Man może ochronić Nowojorczyków przed budzącymi grozę złoczyńcami, którzy zagrażają miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła wrogowi daleko bardziej potężnemu niż on sam. Kiedy powraca jego stary przyjaciel Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter uświadamia sobie, że jego wszyscy wrogowie mają ze sobą jedną rzecz wspólną: Oscorp.

Aktorzy

Actor Paul Giamatti

Paul Giamatti

Actor Jamie Foxx

Jamie Foxx

Actor Emma Stone

Emma Stone

Actor Andrew Garfield

Andrew Garfield

Actor Sarah Gadon

Sarah Gadon

Actor Stan Lee

Stan Lee

Actor Martin Sheen

Martin Sheen

Actor Embeth Davidtz

Embeth Davidtz

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

"Niesamowity Spider-Man 2" - Recenzje Filmu Walki Dobra ze Złem

Film "Niesamowity Spider-Man 2" to kontynuacja przygód superbohatera Spider-Mana w walce ze złoczyńcami. W tej części Peter Parker stara się pogodzić rolę superbohatera z normalnym życiem. Jednak pojawienie się elektryzującego Electro oraz powrót Harry'ego Osborna komplikują jego plany. Produkcja zbiera bardzo dobre recenzje za dynamikę akcji i przedstawienie dylematów moralnych głównego bohatera. Krytycy chwalą grę aktorską Andrew Garfielda, który znakomicie oddaje zmagania młodego superbohatera. Film angażuje emocjonalnie i trzyma w napięciu od początku do końca. To obowiązkowa pozycja dla fanów Spider-Mana i filmów o superbohaterach.

Niesamowity Spider-Man 2

Fabuła Filmu "Niesamowity Spider-Man 2" - Co Może Zmienić Życie Superbohatera?

Fabuła filmu skupia się na dylematach Petera Parkera, który stara się godzić rolę superbohatera z normalnym życiem. Jego związek z Gwen Stacy jest coraz bardziej napięty, a on sam zaczyna tracić swoje moce. Sytuacja komplikuje się, gdy w Nowym Jorku pojawia się Electro - przestępca z niebezpiecznymi mocami elektrycznymi. Do tego wraca dawny przyjaciel Harry Osborn, który obwinia Spider-Mana o śmierć swojego ojca. Peter Parker musi ponownie stanąć na wysokości zadania, aby pokonać złoczyńców i odnaleźć sens bycia superbohaterem. Fabuła wciąga widza w świat pełen akcji, dramatycznych wyborów i walki dobra ze złem.

Aktorzy w Filmie "Niesamowity Spider-Man 2" - Kto Gra Główne Role?

W rolę Petera Parkera / Spider-Mana wciela się ponownie Andrew Garfield. Jego kreacja chwalonego superbohatera z pierwszej części zdobyła uznanie krytyków. Emma Stone gra Gwen Stacy, dziewczynę Petera, której relacja z superbohaterem jest wystawiona na ciężką próbę. Jamie Foxx jako Electro wnosi niepokojący, ale i fascynujący pierwiastek, wcielając się w przeciwnika obdarzonego destrukcyjnymi mocami. W rolę Harry'ego Osborna, który przechodzi mroczną przemianę, wciela się Dane DeHaan. Obsada aktorska stanowi mocną stronę produkcji.

Niesamowity Spider-Man 2

Zwiastun "Niesamowity Spider-Man 2" - Najlepsze Momenty i Sceny Akcji

Zwiastun filmu zapowiada ekscytującą jazdę dla fanów Spider-Mana. Możemy zobaczyć walkę superbohatera z Electrem na Times Square czy scenę, w której Spider-Man ratuje autobus pełen ludzi przed spadnięciem z mostu. Pojawia się też tajemniczy, zdeformowany Harry Osborn, który obwinia Spider-Mana o swoje cierpienie. Zwiastun pokazuje też rozterki Petera Parkera związane z byciem superbohaterem i dramatyczne sceny w relacji z Gwen Stacy. Materiał podkreśla rozmach produkcji i obiecuje niezwykłe widowisko.

Gdzie Obejrzeć Cały Film "Niesamowity Spider-Man 2" Online?

"Niesamowitego Spider-Mana 2" można obejrzeć online na platformach takich jak Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Chili, Rakuten czy Player.pl. Film dostępny jest z polskim lektorem lub napisami. Można go również kupić na DVD lub pobrać z internetowych sklepów z filmami, aby obejrzeć na własnym sprzęcie w dogodnym czasie. Dostępne są opcje z polskim dubbingiem oraz oryginalną ścieżką dźwiękową z napisami. To jeden z najlepszych sposobów, aby zobaczyć tę hitową produkcję o Spider-Manie.

Najlepsze Cytaty z Filmu "Niesamowity Spider-Man 2" - Najbardziej Pamiętne Kwestie

 • "Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - kluczowa zasada Spider-Mana.
 • "Nie jestem już twoim przyjacielem. Jestem twoim wrogiem" - mroczne słowa Harry'ego Osborna.
 • "Ten typ w piżamie mnie wkurza!" - Electro o Spider-Manie.
 • "Kocham cię. Nie przestanę." - Peter Parker do Gwen Stacy.

Dlaczego Warto Obejrzeć Film "Niesamowity Spider-Man 2"? - Mocne Strony Produkcji

Film warto obejrzeć dla świetnej gry aktorskiej obsady i charyzmy Andrew Garfielda w roli Spider-Mana. Produkcja ma świetnie nakręcone sceny akcji i efekty specjalne na wysokim poziomie. Fabuła wciąga widza w problemy i rozterki superbohatera, przybliżając jego ludzką stronę. To jeden z lepszych filmów o przygodach Spider-Mana, który zadowoli zarówno wieloletnich fanów, jaki i nowych widzów. Dużą satysfakcję dają starcia z ciekawymi przeciwnikami, jak Electro. Film trzyma w napięciu i angażuje emocjonalnie. Gorąco polecamy tę produkcję.

Scenariusz Filmu "Niesamowity Spider-Man 2" - Kto Napisał Historię Superbohatera?

Scenariusz do filmu napisali Roberto Orci, Alex Kurtzman i Jeff Pinkner. Panowie mają w dorobku scenariusze do takich hitów jak "Transformers", "Star Trek" czy "Mission: Impossible III". Reżyserią zajął się Marc Webb, który wcześniej nakręcił pierwszą część "Niesamowitego Spider-Mana". Za produkcję odpowiadały wytwórnie Columbia Pictures we współpracy z Marvel Entertainment. Film kręcono w Nowym Jorku, a za zdjęcia odpowiadał Dan Mindel, współpracujący wcześniej przy hitach "Gwiezdne wojny" i "Star Trek".

Główny Bohater "Niesamowitego Spider-Mana 2" - Kim Jest Peter Parker?

Peter Parker to zwykły nastolatek z Nowego Jorku, który po ukąszeniu przez radioaktywnego pająka zyskał nadludzkie zdolności. Potrafi się wspinać po ścianach i ma zwiększoną siłę. Postanawia wykorzystać swoje moce, by walczyć ze złoczyńcami jako Spider-Man. Jednak godzenie tego z normalnym życiem nie jest łatwe. Peter musi znaleźć sposób na pogodzenie bycia superbohaterem ze szkołą, przyjaciółmi i związkiem z Gwen. Jego dylematy sprawiają, że jest bardzo ludzki i wciągający dla widza.

Produkcja Filmu "Niesamowity Spider-Man 2" - Budżet, Realizacja, Grafika

Budżet filmu wyniósł 200 milionów dolarów. Zdjęcia realizowano w Nowym Jorku, wykorzystując plenery Manhattanu i Brooklynu. Film kręcono kamerami cyfrowymi firmy Red Epic. Twórcy stworzyli szczegółowe modele komputerowe postaci, pojazdów i otoczenia. Specjalnie na potrzeby produkcji powstał model całej dzielnicy Manhattanu. Dzięki temu uzyskano realistyczne efekty w scenach akcji Spider-Mana między drapaczami chmur. Film zachwyca efektami specjalnymi i jakością animacji postaci.

Co Można Zyskać Oglądając Film "Niesamowity Spider-Man 2"? - Przesłanie i Wartości

Film pokazuje, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Poznajemy dylematy i wyzwania związane z byciem superbohaterem. Produkcja ukazuje wartość altruizmu i poświęcenia dla innych. Obserwujemy też wewnętrzną walkę głównego bohatera i konieczność pogodzenia mocy z normalnym życiem. Osoba obejrzawsza ten film może zastanowić się nad swoją rolą we współczesnym świecie i relacjami z bliskimi. To produkcja, która łączy blockbusterową rozrywkę z głębszym przesłaniem.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ben Hur
 2. Kung Fu Panda 3
 3. Cena strachu
 4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
 5. Aquaman
 6. El padrino
 7. Exodus: Bogowie i królowie
 8. Bagażnik – uwięziona
 9. Gdy zgasną światła
 10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 12688
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Niesamowity Spider-Man 2 należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Ms_Paulla

Niesamowity Spider-Man 2 to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 21m, to angażują od początku do końca.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 21m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.5, Niesamowity Spider-Man 2 to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

titek

Niesamowity Spider-Man 2 pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.5.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.5 sugeruje, że Niesamowity Spider-Man 2 to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Niesamowity Spider-Man 2 z oceną 6.5.