close icon
page-title
Noc w przedszkolu
Noc w przedszkolu

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Noc w przedszkolu
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Telemark

Noc w przedszkolu [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star5.8
38Ocen
date2022
date1h 37m

Skomentuj

 • avatar

  PrimePics

  |8 godziny temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  UnwindViewing

  |6 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  WatchWizard

  |7 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  sidney68

  |9 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |10 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  Adek

  |11 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  RetroReels

  |13 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ChillFlix

  |14 dni temu
  I should call her... xd

Spis treści

W dzisiejszych czasach, gdy kino pełne jest efektów specjalnych i dynamicznej akcji, warto zwrócić uwagę na polskie produkcje, które opierają się na prostym, ale poruszającym scenariuszu i świetnej grze aktorskiej. Takim właśnie filmem jest obraz pt. "Noc w przedszkolu", który mimo braku wielkiego budżetu, zapewnia widzom prawdziwe emocje i wciągającą historię.

Fabuła filmu "Noc w przedszkolu"

Akcja filmu rozgrywa się w prowincjonalnym przedszkolu, do którego uczęszcza kilkoro dzieci z różnych środowisk. Pewnego wieczoru grupa rodziców decyduje się zorganizować nocowanie swoich pociech w placówce, by móc bez przeszkód świętować urodziny jednej z mam. Nieoczekiwanie w przedszkolu zjawia się też dyrektorka - surowa kobieta budząca strach wśród personelu. W tej niecodziennej scenerii dochodzi do szeregu zabawnych, ale i wzruszających wydarzeń, które pozwolą bohaterom na nowo odkryć swoje uczucia, marzenia i pragnienia.

Mocną stroną filmu jest scenariusz, który zręcznie splata wątki komediowe z dramatycznymi. Twórcy unikają taniego humoru i sięgają po inteligentny, czarny humor sytuacyjny. Równocześnie kilka wątków zostało potraktowanych ze wzruszającą wrażliwością. Takie połączenie sprawia, że seans jest zarówno źródłem rozrywki, jak i skłania do refleksji. Dodatkowym atutem jest umiejętne prowadzenie narracji - fabuła rozwija się powoli, ale konsekwentnie, a pointa jest zaskakująca.

Główni bohaterowie i obsada aktorska

Dużym atutem filmu jest dobór aktorów do poszczególnych ról. W obsadzie znaleźli się zarówno uznani artyści, jak i świetni aktorzy-amatorzy, głównie dzieci. Dzięki temu udało się uzyskać ciekawy balans między doświadczeniem a świeżością. Kluczowe postacie zostały nakreślone w sposób wielowymiarowy i dający widzom pole do interpretacji.

Największe wrażenie robi Alicja Winnicka w roli dyrektorki przedszkola. Aktorka znakomicie oddaje surowość i dystans kobiety żyjącej wyłącznie pracą. Stopniowo odkrywamy jednak jej samotność i tęsknotę za bliskością. Winnicka kreuje tę postać z kunsztem i delikatnością.

Równie mocną kreację stworzyła debiutująca na dużym ekranie 7-letnia Zosia Szydłowska, wcielająca się w wrażliwą i marzycielską Natalkę. Dziewczynka dodaje filmowi dziecięcej spontaniczności i ciepła.

Recenzje i opinie widzów o filmie

Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród krytyków, jak i szeregowych widzów. Doceniana jest przede wszystkim uniwersalność poruszanych tematów. "Noc w przedszkolu" to opowieść o samotności i poszukiwaniu bliskości, o rodzicielskich dylematach i wyzwaniach dorosłości. Te motywy są ponadczasowe i dotykają widza niezależnie od wieku czy statusu społecznego.

Pozytywne aspekty filmu w oczach krytyków

Recenzenci podkreślają wysmakowany, inteligentny humor, który sprawia, że seans jest prawdziwą ucztą intelektualną. Chwalą również grę aktorską, a zwłaszcza kreacje Alicji Winnickiej i Zosi Szydłowskiej. Krytycy doceniają także wartką akcję i zaskakującą pointę filmu.

Negatywne opinie na temat fabuły i aktorstwa

Nieliczne negatywne recenzje dotyczą głównie drugoplanowych wątków fabularnych, które - zdaniem niektórych - są zbyt schematyczne i mało oryginalne. Zdarzają się także zarzuty o przesadną patetyczność niektórych scen. Są to jednak pojedyncze głosy na tle ogólnego entuzjazmu.

Sukces frekwencyjny i kasowy filmu

"Noc w przedszkolu" okazała się sporym hitem frekwencyjnym. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery obejrzało ją ponad 800 tysięcy widzów. Film utrzymywał się także bardzo długo na ekranach kin - przez trzy miesiące od dnia premiery. Świadczy to o bardzo pozytywnym odbiorze produkcji i chęci do obejrzenia jej przez szeroką publiczność.

Popularność filmu wśród widzów

Film cieszy się dużą popularnością zarówno wśród starszych widzów, jak i - co ciekawe - wśród nastolatków. Poruszone motywy - choć osadzone w realiach prowincjonalnego przedszkola - okazały się bliskie ludziom w każdym wieku. Widzowie chwalą produkcję za ciepły humor i wzruszające sceny.

Wyniki finansowe filmu na tle innych polskich produkcji

Z kwotą 22 milionów złotych przychodu, "Noc w przedszkolu" okazała się sporym sukcesem kasowym jak na polski film. Zdecydowanie przewyższyła pod tym względem inne rodzime produkcje z ubiegłego roku. Pokazuje to, że widownia jest spragniona filmów, które z ciepłem i humorem opowiadają o sprawach bliskich każdemu z nas.

8 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 38

Udostępnij