alt

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła [2021] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.5
5 618
Ocen
calendar2021
time1h 51m
To budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami (Patrick Wilson, Vera Farmiga). Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

Aktorzy

Actor Patrick Wilson

Patrick Wilson

Actor Vera Farmiga

Vera Farmiga

Actor Sterling Jerins

Sterling Jerins

Actor Charlene Amoia

Charlene Amoia

Actor John Noble

John Noble

Actor Ronnie Gene Blevins

Ronnie Gene Blevins

Actor Steve Coulter

Steve Coulter

Actor Ingrid Bisu

Ingrid Bisu

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Fabuła filmu Obecność 3

Najnowsza odsłona kultowej już serii horrorów Obecność kontynuuje przerażającą historię opętanej przez demony rodziny Hodgsonów. Tym razem akcja filmu przenosi się do lat 80. XX wieku. Dorosła już Judy, która była świadkiem nawiedzeń w poprzednich częściach, próbuje wieść normalne życie z mężem i córeczką. Niestety, złowrogie moce nie dają jej o sobie zapomnieć. Gdy w ich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, Judy musi stawić czoła swym koszmarom i chronić najbliższych przed atakami demona.

Główni bohaterowie

W rolę dojrzałej już Judy wciela się po raz kolejny Patrick Wilson. Obok niego w obsadzie pojawiają się Vera Farmiga jako Lorraine Warren - badaczka zjawisk paranormalnych oraz Ruairi O'Connor jako mąż Judy. Nową bohaterką jest córeczka Judy, którą zagrała Sarah Catherine Hook. W demona, który nawiedza rodzinę wcielił się Ronnie Gene Blevins.

Opis fabuły

Fabuła filmu osadzona jest w Connecticut w 1986 roku. Dorosła już Judy Hodgson prowadzi pozornie normalne życie u boku męża i 8-letniej córki. Niestety, w ich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Meble same się przesuwają, a zabawki córki ożywają w przerażający sposób. Judy zdaje sobie sprawę, że za zjawiskami stoi ten sam demon, który nawiedzał ją w dzieciństwie. Próbuje chronić rodzinę, jednak złowroga siła staje się coraz silniejsza. Bohaterka zwraca się o pomoc do Lorraine Warren. Razem będą musiały stanąć do walki z mocami piekieł, aby ocalić bliskich Judy.

Realizacja filmu Obecność 3

Reżyseria i obsada

Reżyserem Obecności 3 ponownie został James Wan, twórca poprzednich odsłon serii. Za scenariusz odpowiada David Leslie Johnson-McGoldrick. W rolach głównych oprócz wspomnianych Patricka Wilsona i Very Farmigi, powracają także inni aktorzy z poprzednich części, nadając kontynuacji spójności. Film nawiązuje klimatem do poprzedników, łącząc klimat lat 80. z charakterystycznymi dla serii scenami grozy.

Zdjęcia i efekty specjalne

Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles, a za ich reżyserię odpowiada Michael Burgess. Obecność 3 utrzymana jest w chłodnej, ciemnej kolorystyce, która wzmaga mroczny nastrój. Film zawiera wiele dynamicznych scen, a także efektów practical, czyli mechanicznych efektów specjalnych. Twórcy stworzyli przerażające rekwizyty i scenografie, aby budować napięcie za pomocą realnych obiektów, zamiast polegać jedynie na CGI. Dzięki temu horror ma organiczny, analogowy charakter.

Odbiór filmu Obecność 3

Recenzje krytyków

Film spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków, którzy chwalą go za budowanie napięcia i odwołania do poprzednich części serii. Klimat lat 80. został oddany trafnie. Recenzenci doceniają grę aktorską oraz efekty practical. Choć fabuła nie jest odkrywcza, to Obecność 3 dostarcza solidnej porcji horroru dla fanów serii i gatunku. Wielu uznało go za godne zakończenie trylogii.

Frekwencja w kinach

Film cieszył się dużym zainteresowaniem widzów. Podczas weekendu otwarcia zarobił ponad 40 milionów dolarów w Ameryce Północnej, pokonując inne premiery. Pokazuje to, że seria Obecność wciąż ma olbrzymie grono oddanych fanów, którzy tłumnie zgromadzili się, by zobaczyć finał trylogii na wielkim ekranie. Dzięki pozytywnym opiniom widzów, Obecność 3 ma szansę powtórzyć sukces poprzedników i zarobić setki milionów dolarów na całym świecie.

10 Podobnych Filmów:

  1. Dobry piesek!
  2. Koszmarna głębia
  3. Potępienie
  4. Skal - Fight for Survival
  5. Gdy rodzi się zło
  6. Planeta Diuna
  7. Out of Darkness
  8. Stopmotion
  9. Puchatek: Krew i miód 2
  10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 5618
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

9 Komentarzy

avatar

Dave021

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Obecność 3: Na Rozkaz Diabła można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

dx87

Film Obecność 3: Na Rozkaz Diabła to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 51m.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Obecność 3: Na Rozkaz Diabła
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Obecność 3: Na Rozkaz Diabła , to przyjrzyj się ocenie 7.5. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.5, Obecność 3: Na Rozkaz Diabła musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Obecność 3: Na Rozkaz Diabła z oceną 7.5.