alt

Ojciec chrzestny [1972] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.7
19 547
Ocen
calendar1972
time2h 55m
Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej w Ameryce. Don Vito Corleone jest głową jednej z pięciu mafijnych rodzin w Nowym Jorku. Wraz z pomocą synów Sonny'ego i Freda oraz Toma Hagena -który oferuje swoje usługi w zakresie prawnym - cieszą się uznaniem wśród wielu znanych i ważnych osobistości. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Don Vito odmawia współpracy w handlu narkotykami.

Aktorzy

Actor Al Pacino

Al Pacino

Actor James Caan

James Caan

Actor Robert Duvall

Robert Duvall

Actor Talia Shire

Talia Shire

Actor Diane Keaton

Diane Keaton

Actor Abe Vigoda

Abe Vigoda

Actor Marlon Brando

Marlon Brando

Actor Richard Bright

Richard Bright

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć film Ojciec Chrzestny online?

Kultowy film Ojciec Chrzestny w reżyserii Francisa Forda Coppoli z 1972 roku do dziś uznawany jest za jedno z największych arcydzieł w historii kina. Fani kina gangsterskiego regularnie wracają do tej produkcji, aby ponownie przeżyć tę poruszającą historię rodziny mafijnej Corleone. Osoby, które jeszcze nie miały okazji obejrzeć tego tytułu, z pewnością powinny to nadrobić. Gdzie zatem można obejrzeć film Ojciec Chrzestny online?

Platforma Netflix posiada w swojej bibliotece pełną wersję Ojca Chrzestnego z polskim lektorem. Dzięki temu serwisowi streamingowemu możemy w dowolnym momencie uruchomić ten klasyk kina gangsterskiego i cieszyć się seansem w wygodny sposób. Netflix umożliwia oglądanie na urządzeniach mobilnych, komputerze czy telewizorze po podłączeniu odpowiedniej aplikacji.

Ojciec chrzestny

Jak oceniają film Ojciec Chrzestny krytycy i widzowie?

Ojciec Chrzestny od momentu premiery zebrał niemal same zachwyty od krytyków filmowych i widzów. W serwisie Rotten Tomatoes 92% recenzji filmu jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 9/10. Krytycy chwalą reżyserię Francisa Forda Coppoli, ponadczasowy scenariusz Mario Puzo, fantastyczne aktorstwo Marlona Brando czy Ala Pacino oraz wciągającą historię, która w unikalny sposób portretuje świat przestępczy. Widzowie również doceniają ten tytuł za klimat, niezapomniane sceny i postacie.

Ojciec Chrzestny stał się klasykiem kina i jednym z najwyżej ocenianych filmów w historii. Jego pozycja w rankingach najlepszych produkcji wszech czasów jest niezachwiana. To dzieło, które trzeba zobaczyć.

Ojciec Chrzestny - najlepsze cytaty z filmu, które warto zapamiętać

Film Ojciec Chrzestny zawiera wiele kultowych cytatów, które na trwale wpisały się do kanonu kina. Oto kilka z najbardziej pamiętnych:

 • „Złożę mu ofertę nie do odrzucenia” - fraza ta idealnie oddaje bezwzględność Vito Corleone.
 • „Nic nie jest ważniejsze od rodziny” - słynne przesłanie Don Corleone.
 • „Pozdrawiam cię jak przyjaciela i nazywam cię swoim krewnym” - rytuał szacunku w mafii.
 • „Zostaw broń i weź kanapki” - słynny cytat ze sceny przejęcia władzy przez Michaela.

Warto obejrzeć Ojca Chrzestnego, aby usłyszeć te kultowe kwestie w kontekście całej historii. To z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Ojciec chrzestny

Kto grał główne role w filmie Ojciec Chrzestny?

W obsadzie Ojca Chrzestnego znalazło się wielu wybitnych aktorów, którzy stworzyli niezapomniane kreacje. Marlon Brando jako Don Vito Corleone wcielił się w patriarchę tytułowej rodziny mafijnej. Młody Vito Corleone, który buduje potęgę klanu, zagrał Robert De Niro. Al Pacino jako Michael, syn Don Vito, dostarczył kapitalnej gry aktorskiej w roli stopniowo upadającego w ciemność gangstera. W obsadzie znaleźli się również tacy aktorzy jak James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton czy Abe Vigoda.

Dlaczego Ojciec Chrzestny uznawany jest za jeden z najlepszych filmów w historii?

Istnieje wiele powodów, dla których Ojciec Chrzestny uważany jest za arcydzieło w dorobku kina i jeden z najwybitniejszych filmów wszech czasów. Po pierwsze, scenariusz Mario Puzo perfekcyjnie oddaje mroczny świat mafii, budując poruszającą opowieść o upadku Michaela Corleone. Reżyseria Coppoli i zdjęcia Gordona Willisa tworzą niepowtarzalny, ponury klimat. Aktorzy, zwłaszcza Marlon Brando i Al Pacino, dają popis aktorstwa. Całość trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Ojciec Chrzestny to film, który wciąż wywiera ogromny wpływ na kino. Stanowi wzór gatunku gangsterskiego i jedno z najważniejszych dzieł w historii. Jego pozycja jako arcydzieła pozostaje niezagrożona.

Jak wyglądała praca nad scenariuszem i produkcją Ojca Chrzestnego?

Scenariusz Ojca Chrzestnego powstał na podstawie bestsellerowej powieści Mario Puzo. Początkowo studio Paramount niechętnie podchodziło do ekranizacji, obawiając się glorifikacji mafii. Ostatecznie przekonała ich wizja młodego reżysera Franicsa Forda Coppoli. Realizacja filmu przebiegała jednak bardzo trudno. Coppola miał problemy z obsadą i ciągłe spory z producentami. W pewnym momencie groziło nawet usunięcie go z projektu. Ostatecznie udało się ukończyć zdjęcia, choć z dużym opóźnieniem.

Mimo problemów Ojciec Chrzestny okazał się arcydziełem, na którym zaważył talent filmowców. Coppola stworzył mroczną wizję upadku człowieka, a aktorzy zagrali znakomicie. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i z miejsca stał się klasykiem.

Fabuła Ojca Chrzestnego - o czym opowiada ten kultowy film?

Akcja Ojca Chrzestnego rozpoczyna się w momencie, gdy stary Don Vito Corleone jako szef nowojorskiej rodziny mafijnej przekazuje władzę swojemu synowi Michaelowi. Film przedstawia losy Michaela, który początkowo nie chce mieć nic wspólnego z interesami ojca, ale stopniowo angażuje się w działalność mafijną. Ostatecznie Michael przejmuje całkowitą kontrolę nad gangiem Corleone i prowadzi bezwzględną walkę z konkurencyjnymi rodzinami. Jednocześnie popada w paranoję, traci zaufanie do najbliższych i sam otacza się coraz większą ciemnością. Film pokazuje upadek człowieka, który za wszelką cenę pragnie władzy.

Ojciec Chrzestny to fascynująca i mroczna historia o naturze zła i ludzkich słabościach. Role Marlona Brando i Ala Pacino przeszły do historii kina.

Gdzie obejrzeć Ojciec Chrzestny z polskim lektorem lub napisami?

Ojca Chrzestnego można obejrzeć z polskim dubbingiem lub napisami na kilku platformach streamingowych:

 • Netflix - posiada wersję z lektorem
 • HBO Max - oferuje wersję z napisami
 • Apple TV - dostępna jest opcja z polskim dubbingiem i napisami
 • Canal+ - możliwość oglądania z lektorem

Dzięki tym serwisom VOD każdy może obejrzeć ten klasyk gangsterski w dogodny sposób i zrozumieć dialogi w swoim ojczystym języku.

Warto obejrzeć Ojciec Chrzestny w oryginalnej wersji językowej czy z dubbingiem?

Choć polskie wersje językowe Ojca Chrzestnego są na dobrym poziomie, zdecydowanie warto obejrzeć ten film w oryginale z angielskim dźwiękiem. Kultywowa scena, w której Marlon Brando jako Don Corleone mówi "I'm gonna make him an offer he can't refuse" zyskuje dodatkowy wyraz artystyczny w swojej oryginalnej wersji.

Usłyszenie charakterystycznych, włoskich akcentów aktorów grających gangsterów dodaje też niepowtarzalnego kolorytu. Ponadto oryginalna ścieżka dźwiękowa z muzyką Nino Roty wzmacnia nastrój i klimat filmu. Dlatego dla prawdziwych pasjonatów kina obejrzenie Ojca Chrzestnego w wersji z angielskim dźwiękiem jest obowiązkowe.

Jakie nagrody i wyróżnienia zdobył film Ojciec Chrzestny?

Ojciec Chrzestny zebrał następujące nagrody i nominacje:

 • 3 Oscary - dla najlepszego filmu, scenariusza, aktora pierwszoplanowego (Marlon Brando)
 • 5 Złotych Globów - m.in. dla najlepszego filmu dramatycznego i reżysera
 • 3 BAFTA - w tym dla najlepszego filmu i reżysera
 • Nagroda publiczności na MFF w Cannes

Film był nominowany do wielu innych prestiżowych nagród. Obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu IMDb z wynikiem 9,2/10 i uznawany jest za jedno z największych arcydzieł w historii kina.

10 Podobnych Filmów:

 1. Niewidzialna zemsta
 2. Żegnajcie laleczki
 3. Bez litości 3. Ostatni rozdział
 4. Dogman
 5. Kod 8: część 2
 6. Bad Boys for Life
 7. Batman
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Anatomia upadku
 10. Kod 8
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 19547
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Ojciec chrzestny należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Ojciec chrzestny
avatar

magsoe

Ojciec chrzestny to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 8.7. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 2h 55m.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 55m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 55m. Gorąco polecam
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8.7. Warto poświęcić czas na obejrzenie Ojciec chrzestny.
avatar

Gajdek12

Ocena 8.7 potwierdza, że Ojciec chrzestny to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 8.7, Ojciec chrzestny musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!