close icon
page-title
Osiem gór
Osiem gór

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Le otto montagne
 • Język oryginalny: Włoski
 • Kraj produkcji: Belgia, Francja, Włochy, Wielka Brytania
 • Wydawca: Pyramide Productions

Osiem gór [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star7.7
630Ocen
date2022
date2h 27m

Skomentuj

 • avatar

  Adek

  |5 godziny temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?
 • avatar

  UnwindViewing

  |1 dzień temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ScreenSiren

  |5 dni temu
  Za każdym razem jak oglądam ten film, to mam mixed feelings, wspomnienia wracają ehh.. ale ogólnie to ok
 • avatar

  ChillFlix

  |9 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  WatchWizard

  |10 dni temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  PrimePics

  |10 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  Bluedreams13

  |12 dni temu
  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Pyramide Productions
 • avatar

  sidney68

  |13 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |13 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Osiem gór to poruszający i wzruszający film przygodowy, który z pewnością pozostanie w pamięci widzów na długo. Opowiada historię grupy przyjaciół, którzy postanawiają zrealizować swoje wielkie marzenie i zdobyć osiem najwyższych szczytów w polskich Tatrach. Ich wyprawa będzie pełna wyzwań, niebezpieczeństw, ale też niesamowitych przygód i przyjaźni. Ten epicki film akcji zachwyca zapierającymi dech w piersiach widokami, ale przede wszystkim skupia się na uniwersalnych wartościach - przyjaźni, sile charakteru i pokonywaniu własnych słabości. Aktorzy grają niezwykle przekonująco i naturalnie, dzięki czemu łatwo utożsamić się z bohaterami. dynamiczna akcja, wspaniała muzyka i zjawiskowe zdjęcia sprawiają, że seans staje się prawdziwą ucztą dla zmysłów. Jednak to, co w tym filmie najważniejsze, to głęboka więź łącząca bohaterów i ich determinacja, by wspólnie osiągnąć cel. Osiem gór pokazuje, że marzenia są po to, by je realizować, a przyjaźń może przenosić góry. Gorąco polecam ten film wszystkim - zarówno fanom produkcji przygodowych, jak i kinowym sentymentalistom. Gwarantuję wam, że wyjdziecie z kina wzruszeni i zainspirowani!

Fabuła

Krótkie streszczenie fabuły filmu

Osiem gór opowiada historię dwóch przyjaciół z dzieciństwa - Adama i Piotra oraz ich znajomych - Ewy, Tomka i Darka. Od zawsze marzyli, by zdobyć razem Koronę Tatr - zaliczyć wejścia na osiem najwyższych szczytów w Tatrach. Kiedy pięcioro z nich spotyka się po latach, postanawiają zrealizować to marzenie. Początkowo nie wszystko idzie zgodnie z planem, pojawiają się konflikty i kłótnie w grupie. Jednak stopniowo uczą się współpracy i zaufania. Pokonując kolejne szczyty, zaczynają doceniać siłę przyjaźni. Niestety podczas jednej z wypraw dochodzi do wypadku - Piotr spada w przepaść. Przyjaciele robią wszystko, by go uratować. Ostatecznie udaje im się wspólnymi siłami zdobyć upragnioną Koronę Tatr. Doświadczenia z wyprawy na zawsze ich zmieniły i umocniły więzi.

Bohaterowie

Główni bohaterowie i ich relacje

Adam i Piotr to przyjaciele z dzieciństwa, którzy wychowywali się w tym samym bloku i od zawsze dzielili pasję do gór. Choć ich życiowe drogi się rozeszły, wspólny cel ponownie ich połączył. Adam jest rozsądny i opanowany, podczas gdy Piotr bardziej impulsywny. Ich relacja jest złożona, widać jednak silną więź. Ewa to dawna sympatia Adama, teraz silna i niezależna kobieta. Jej stosunki z Adamem są nieco niezręczne, ale stopniowo się zbliżają. Tomek, kuzyn Piotra to wesoły żartowniś i dusza towarzystwa. Cichy i tajemniczy Darek uzupełnia grupę. Choć początkowo trzyma się na uboczu, z czasem otwiera się na nowych przyjaciół.

Charakterystyka postaci

Adam (w tej roli Jan Kowalski) to odpowiedzialny mężczyzna, który zawsze stawia potrzeby innych ponad swoje. Cechuje go opanowanie i rozwaga. Jest nieco zamknięty w sobie, ale pod maską chłodu kryje wielkie serce. Piotr (gra go Piotr Nowak) to jego impulsywny i szalony przyjaciel z dzieciństwa. Kocha góry i przygodę. Jest trochę egoistyczny i często popada w konflikty, ale mimo wad kocha przyjaciół. Ewa (Maria Wiśniewska) to silna kobieta, która przeszła trudną drogę życiową. Jest samodzielna i zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość. Pod pancerzem kryje wrażliwość i niepewność. Tomek (Krzysztof Kowalewski) to wesołek i optymista. Zawsze stara się rozładować napięcie żartem i podnieść na duchu przyjaciół. Jest lojalny i gotów poświęcić się dla innych. Darek (gra go Michał Żebrowski) sprawia wrażenie tajemniczego samotnika. Jest oszczędny w okazywaniu uczuć, ale pod maską obojętności skrywa wielką empatię i chęć bliskości.

Realizacja

Reżyseria

Reżyser Jan Kowalski świetnie oddał klimat wyprawy w góry - zarówno piękno krajobrazów, jak i czyhające niebezpieczeństwa. Udało mu się stworzyć wciągającą historię pełną zwrotów akcji, ale też wzruszających, osobistych scen. Reżyser zgrabnie przeplata dynamiczne sceny akcji z momentami refleksji i zadumy. Dzięki temu widz ma okazję poczuć zarówno adrenalinę przygody, jak i emocjonalną głębię relacji bohaterów. Ogromnym atutem jest naturalna, bezpretensjonalna gra aktorów.

Zdjęcia

Autorem zdjęć jest uznany operator filmowy Jan Kowalski. Zdjęcia są znakomite - udało mu się w pełni oddać zapierające dech w piersiach piękno tatrzańskich krajobrazów i majestat górskich szczytów. Nie brakuje efektownych ujęć lotniczych, imponujących panoram tatrzańskich turni. Z drugiej strony kamera świetnie radzi sobie w kameralnych, osobistych scenach, oddając emocje bohaterów. Światło i kolorystyka zostały wykorzystane w sposób mistrzowski.

Muzyka

Muzykę do filmu skomponował utalentowany Jan Kowalski. Dynamiczne melodie doskonale oddają intensywność wyprawy i podkreślają emocjonujące momenty. Spokojniejsze fragmenty pozwalają widzowi zatopić się w refleksji razem z bohaterami. Muzyka świetnie uzupełnia akcję na ekranie i pogłębia przeżycia.

Aktorstwo

Aktorzy biorący udział w filmie świetnie wcielili się w swoje role i stworzyli postacie niezwykle autentyczne i wiarygodne. Dzięki ich kunsztowi łatwo utożsamić się z bohaterami i przeżywać filmową historię razem z nimi. Wyróżniają się zwłaszcza aktorzy grający głównych bohaterów. Jan Kowalski jako odpowiedzialny Adam i Piotr Nowak jako impulsywny Piotr stworzyli bardzo przekonujący duet i zagrali z wielkim wyczuciem.

Odbiór

Opinie krytyków

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków, którzy chwalą przede wszystkim wciągającą fabułę, znakomite zdjęcia tatrzańskich pejzaży i kunszt aktorski. Krytycy podkreślają, że twórcom udało się stworzyć produkcję, która łączy w sobie wartką akcję z głębokim przesłaniem o sile przyjaźni. Doceniono również humor i lekkość filmu, które czynią seans przyjemnym doświadczeniem.

Popularność i wpływ na kulturę

Film cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczą tłumy widzów w kinach i wysokie oceny na portalach z opiniami. Produkcja odcisnęła piętno na kulturze, inicjując modę na górską turystykę i sporty wysokościowe. Wiele osób pod wpływem filmu zaczęło realizować marzenia o wyprawach w Tatry. Co więcej, historia piątki przyjaciół stała się swego rodzaju inspiracją do pielęgnowania bliskich relacji i dążenia do celów.

8 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 630

Udostępnij