alt

Pięć diabłów [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7
149
Ocen
calendar2022
time1h 36m
Młodziutka Vicki ma niezwykły dar - potrafi zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne. Z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, "kradnie" jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość i poznać skrywane od lat sekrety rodziny.

Aktorzy

Actor Adèle Exarchopoulos

Adèle Exarchopoulos

Actor Patrick Bouchitey

Patrick Bouchitey

Actor Noée Abita

Noée Abita

Actor Daphné Patakia

Daphné Patakia

Actor Antonia Buresi

Antonia Buresi

Actor Merwan Rim

Merwan Rim

Actor Hugo Dillon

Hugo Dillon

Actor Swala Emati

Swala Emati

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Najnowszy polski thriller sensacyjny w reżyserii Olafa Lubaszenki zatytułowany "Pięć diabłów" to produkcja, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom mocnych wrażeń i niebanalnej fabuły. Aktualnie film można oglądać w kinach w całej Polsce, więc warto się wybrać i samemu przekonać się o jego walorach.

Historia i fabuła filmu „Pięć diabłów”

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie i skupia się wokół losów pięciorga przyjaciół z dzieciństwa, których łączy wspólna, mroczna tajemnica. Wszyscy wyjechali z rodzinnego miasta, by rozpocząć dorosłe życie w stolicy. Jednak pewnego dnia ich drogi znów się krzyżują, gdy okazuje się, że ktoś zaczyna ich szantażować i grozi ujawnieniem prawdy o wydarzeniach z przeszłości. Bohaterowie muszą zjednoczyć siły, aby powstrzymać tajemniczego wroga. Wkrótce okazuje się, że sprawy są o wiele bardziej skomplikowane, niż im się wydawało.

W filmie nie brakuje zwrotów akcji, napięcia i zagadek kryminalnych. Widzowie z pewnością będą trzymać w napięciu aż do zaskakującego finału. Reżyser świetnie buduje nastrój tajemnicy i grozy, a scenariusz wciąga od pierwszych minut. Aktorzy kreują barwne postacie, z którymi łatwo się utożsamić. To produkcja, która łączy w sobie cechy dobrego thrillera z elementami sensacji i kina gatunkowego.

Obsada i twórcy filmu „Pięć diabłów”

W rolach głównych piątki przyjaciół zobaczymy plejadę znanych polskich aktorów. W tej niecodziennej grupie znaleźli się: Małgorzata Kożuchowska, Janusz Chabior, Witold Debicki, Agnieszka Grochowska oraz Mateusz Banasiuk. Każdy z nich wniósł na ekran swoją charyzmę i aktorskie umiejętności. Reżyser Olaf Lubaszenko to ceniony twórca filmowy, który ma na koncie takie hity jak "Chłopaki nie płaczą" czy "Poranek kojota". Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt, a muzykę skomponował Jan A.P. Kaczmarek, zdobywca Oscara za "Marzyciela". To gwarancja wysokiego poziomu artystycznego filmu.

Kluczowe wydarzenia w filmie „Pięć diabłów”

Już sam początek filmu wprowadza widza w klimat tajemnicy i złowrogiej przeszłości bohaterów. Akcja z miejsca nabiera tempa, gdy piątka przyjaciół otrzymuje niepokojące wiadomości z groźbami. Podejrzewając policję, postanawiają działać na własną rękę. Jednak im głębiej sięgają prawdy, tym bardziej pogrążają się w mrocznych wydarzeniach sprzed lat. Kolejne zwroty akcji następują, gdy bohaterowie przesłuchują na własną rękę podejrzanych, wpadają w zasadzkę i ucieczkę przed tajemniczym zabójcą. Kulminacja napięcia następuje pod koniec, gdy prawda o przeszłości w końcu wychodzi na jaw.

W filmie zobaczymy też wiele dynamicznych scen pościgów, walki i strzelaniny. Reżyser umiejętnie stopniuje emocje, aby widz był wciąż zaskakiwany i trzymał w napięciu do ostatnich minut.

Recenzje i opinie o filmie „Pięć diabłów”

Film spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Chwalony jest przede wszystkim za świetnie poprowadzoną intrygę kryminalną, napięcie, które trzyma do końca oraz klimat tajemnicy. Krytycy zgodnie twierdzą, że to jeden z najlepszych polskich thrillerów ostatnich lat. Widzowie w recenzjach chwalą grę aktorów, reżyserię i scenariusz. Podkreślają, że film wciąga i nie pozwala się nudzić ani przez chwilę. Wielu określa go mianem "polskiego Columbo" i zachęca do obejrzenia na dużym ekranie.

Ciekawostki o filmie „Pięć diabłów”

Aktorzy sami wykonywali wiele tricków kaskaderskich, co dodaje filmowi autentyzmu. Zdjęcia realizowano nie tylko w Warszawie, ale też w Sopocie, Gdańsku i okolicach. Scenariusz powstawał aż 5 lat. Reżyser zdradził, że inspiracją były dla niego takie filmy jak "Mystic River" czy "Uczciwy przekręt". Premiera filmu była kilkukrotnie przekładana ze względu na pandemię COVID-19. Ostatecznie film trafił do kin w sierpniu 2022 roku i zebrał entuzjastyczne recenzje.

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 149
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Pięć diabłów należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Pięć diabłów można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Pięć diabłów
avatar

magsoe

Pięć diabłów to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Pięć diabłów
avatar

Latrki2

Pięć diabłów to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7. Gorąco polecam!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7, Pięć diabłów udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7, Pięć diabłów zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Pięć diabłów z oceną 7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.