alt

Potwory i spółka [2001] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.8
17 691
Ocen
calendar2001
time1h 32m
Monstropolis to miasto zamieszkane przez potwory. W jego centrum znajduje się fabryka strachu Potwory i Spółka, gdzie w pocie czoła pracują: prawdziwy mistrz straszenia, James P. Sullivan, zwany Sulley, oraz jego najlepszy przyjaciel i pomocnik Mike Wazowski. Sulley i Mike co noc otwierają szafy w dziecięcych pokojach, by straszyć maluchy i przetwarzać ich krzyki na źródło energii. Wykonując swoją pracę, potwory głęboko wierzą, iż dzieci są toksyczne i niebezpieczne, a bezpośredni kontakt z nimi może mieć – nomen omen – potworne skutki. Kiedy więc mała dziewczynka o imieniu Boo trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Mike i Sulley robią wszystko, by odesłać Boo z powrotem do domu. Niestety okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane, niż przypuszczali…

Aktorzy

Actor Wallace Shawn

Wallace Shawn

Actor John Goodman

John Goodman

Actor James Coburn

James Coburn

Actor Steve Buscemi

Steve Buscemi

Actor Jennifer Tilly

Jennifer Tilly

Actor Bonnie Hunt

Bonnie Hunt

Actor Billy Crystal

Billy Crystal

Actor Frank Oz

Frank Oz

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Potwory i spółka online?

Potwory i spółka to bardzo udany film animowany wyprodukowany przez wytwórnię Pixar w 2001 roku. Od premiery kinowej minęło już sporo czasu, jednak animacja wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wiele osób poszukuje możliwości obejrzenia tej produkcji online. Gdzie zatem można obejrzeć Potwory i spółkę w internecie?

Niestety, ze względu na prawa autorskie, film nie jest dostępny legalnie za darmo w sieci. Możliwości jest jednak kilka. Po pierwsze, Potwory i spółkę znajdziemy w bibliotekach cyfrowych popularnych platform VOD takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime. Korzystając z subskrypcji tych serwisów, uzyskujemy dostęp do animacji w dobrej jakości i z polskim dubbingiem lub napisami. Drugą opcją jest wypożyczenie filmu na 48 godzin za niewielką opłatą na platformach Chili, Rakuten czy iTunes.

Potwory i spółka

Czy warto obejrzeć film animowany Potwory i spółka? Recenzja

Zdecydowanie tak! Potwory i spółka to jedna z najlepszych animacji, jakie powstały w wytwórni Pixar. Film zebrał bardzo dobre recenzje i zachwycił zarówno krytyków, jak i widzów. Fabuła opowiada o świecie potworów, które zbierają energię z krzyków przestraszonych dzieci. Głównym bohaterem jest James P. Sullivan, najlepszy straszyciel w firmie Monsters Inc. Pewnego dnia do świata potworów przedostaje się mała dziewczynka Boo, której Sullivan stara się pomóc wrócić do domu.

Animacja zachwyca fantastyczną animacją, humorem i ciepłą historią. Postacie są niezwykle komiczne i urocze. Potwory okazują się być całkiem sympatyczne, a mała Boo skradła serca widzów na całym świecie. Film ma też ważne przesłanie o przyjaźni i pokonywaniu stereotypów. Gorąco polecam Potwory i spółkę wszystkim widzom, którzy szukają dobrej rodzinnej rozrywki. To animacja, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Potwory i spółka - gdzie oglądać online bez limitu i reklam?

Aby obejrzeć film Potwory i spółka online bez ograniczeń i bez reklam, należy skorzystać z jednej z płatnych platform streamingowych. Kilka serwisów VOD oferuje dostęp do tej animacji w ramach swojej biblioteki.

 • Netflix - po wykupieniu miesięcznego abonamentu można oglądać Potwory i spółkę bez limitu na wielu urządzeniach.
 • HBO Max - film dostępny w pakiecie z innymi animacjami Pixara bez reklam.
 • Amazon Prime Video - Potwory i spółka wchodzą w skład bogatej oferty platformy Amazon.
 • Apple TV+ - animację można obejrzeć po wykupieniu subskrypcji.
 • Rakuten TV - wypożyczenie filmu na 48 godzin bez reklam.

Dzięki wykupieniu dostępu do jednej z tych platform, możemy oglądać Potwory i spółkę online legalnie, bez limitów i bez uciążliwych reklam. Warto skorzystać z tej opcji, aby w pełni cieszyć się seansem tej znakomitej animacji od Pixara.

Potwory i spółka

Najlepsze cytaty z filmu animowanego Potwory i spółka

Potwory i spółka to pełen humoru i ciepła film animowany. Warto przypomnieć sobie kilka najlepszych cytatów z tej produkcji:

 • "Witamy w Monsters Inc. Jesteśmy częścią waszego świata. Dostarczamy moc całemu miastu." - slogan firmy Monsters Inc.
 • "To nie jest ładne... to nie jest ładne! Wyobraź sobie, że wszyscy tak się zachowują!" - Sullivan do Randa.
 • "Mogłabyś przestać krzyczeć? To doprowadza mnie do szału!" - Sullivan do małej Boo.
 • "Wielka Stopa? A on istnieje?!" - Sullivan jest zaskoczony.
 • "Kitku, ty zła kobieto!" - Sulley do Roz, szefowej firmy.

Te kultowe kwestie doskonale oddają klimat filmu - zabawny, dynamiczny i pełen ciepła. Cytaty zapadają w pamięć i potrafią rozbawić nawet po latach od obejrzenia animacji. To dowód na to, jak trafiony i uniwersalny był scenariusz Potworów i spółki.

Kto jest głównym bohaterem filmu Potwory i spółka?

Głównym bohaterem filmu Potwory i spółka jest James P. Sullivan, zwany Sullim. Jest on olbrzymim, niebieskofutrzastym potworem, który pracuje w przedsiębiorstwie Monster Inc. zajmującym się straszeniem dzieci. Sullivan jest najlepszym "straszycielem" w całej firmie, pobił rekord w ilości zebranych krzyków przerażonych dzieci.

Sullivan jest początkowo cyniczny i skupiony wyłącznie na pracy. Traktuje straszenie jako zwykłą pracę i stara się być w tym jak najlepszy. Jest też skonfliktowany ze swoim asystentem, zielonym potworem Randallem. Wszystko zmienia się, gdy do świata potworów trafia mała dziewczynka Boo. Sullivan stara się jej pomóc wrócić do domu i z czasem bardzo przywiązuje się do małej. Dzięki Boo potwór odkrywa swoją troskliwą i opiekuńczą stronę.

Postać Sullivana jest znakomicie napisana i stanowi emocjonalne serce filmu. To bohater, który przechodzi ogromną przemianę dzięki przyjaźni z małą dziewczynką. rolę Sullivana świetnie podkłada głos John Goodman.

Dlaczego warto obejrzeć animację Potwory i spółka?

Istnieje wiele powodów, dla których Potwory i spółka to animacja obowiązkowa dla każdego fana filmów animowanych. Oto najważniejsze z nich:

 • Bardzo pomysłowa fabuła i świat przedstawiony - świat potworów zbierających energię z krzyków jest bardzo kreatywny i intrygujący.
 • Znakomita animacja na najwyższym poziomie od Pixara.
 • Charyzmatyczne postacie - Sullivan, Boo, Mike czy Randall to bohaterowie, których trudno zapomnieć.
 • Doskonały humor i wiele zabawnych scen.
 • Wzruszająca historia o nieoczekiwanej przyjaźni.
 • Ważne przesłanie o akceptacji i przełamywaniu stereotypów.
 • Film, który bawi i wzrusza zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Potwory i spółka to animacja, która zachwyca pod każdym względem. Zarówno pod względem rozrywkowym, jak i merytorycznym. Ciepła i pełna humoru opowieść spodoba się każdemu widzowi. Gorąco polecam ten film!

Jak wyglądała produkcja filmu animowanego Potwory i spółka?

Produkcja Potworów i spółki była bardzo ambitnym i wymagającym przedsięwzięciem, nawet jak na standardy wytwórni Pixar. Prace nad animacją trwały cztery lata i zaangażowanych było ponad 300 twórców. Reżyserami filmu byli Pete Docter, Lee Unkrich i David Silverman.

Animatorzy stworzyli 2368 unikatowych modeli postaci. Tylko sam główny bohater, Sullivan, zbudowany był z ponad miliona włosów. Twórcy chcieli, aby futro potworów wyglądało jak najbardziej realistycznie. Ruchy postaci były animowane ręcznie, a dopiero potem przenoszone do komputera. Film łączy animację komputerową z tradycyjną, co było sporym wyzwaniem.

Scenografowie stworzyli 123 zróżnicowane lokalizacje. Świat przedstawiony wymagał zaprojektowania hali fabryki, biur, magazynów czy mieszkań bohaterów. Dużym wyzwaniem było stworzenie realistycznych drzwi portalowych między światami.

Potwory i spółka były wielkim przedsięwzięciem logistycznym i artystycznym. Dzięki ciężkiej pracy animatorów i grafików powstał jeden z najlepszych filmów animowanych w historii.

Fabuła filmu animowanego Potwory i spółka - o czym jest?

Akcja Potworów i spółki rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez potwory. Pracują one w fabryce Monsters Inc., która zbiera energię z krzyków przestraszonych dzieci. Głównym bohaterem jest James P. Sullivan, najlepszy "straszyciel" w firmie. Pewnego razu do fabryki dostaje się mała dziewczynka Boo.

Sullivan przyłapuje Boo i postanawia ją odprowadzić z powrotem do jej pokoju w świecie ludzi. Okazuje się to trudniejsze niż przypuszczał. Mała Boo okazuje się być bardzo zaradna i ciągle ucieka Sulliemu. W końcu Sullivan prosi o pomoc swojego przyjaciela Mike'a.

W tym samym czasie asystent Sullivana Randall opracowuje nową maszynę do zbierania energii z krzyków dzieci. Chce porwać Boo i wykorzystać do testów. Gdy prawda wychodzi na jaw, Sullivan musi powstrzymać plany Randa i ocalić małą dziewczynkę. Między nim a Boo rodzi się przyjaźń.

Fabuła łączy znakomity humor z ciepłą opowieścią o przyjaźni. Film bawi i wzrusza, a motyw walki dobra ze złem sprawia, że dzieci są zauroczone tą animacją od pierwszej minuty.

Aktorzy, którzy podkładają głosy w filmie Potwory i spółka

W anglojęzycznej wersji Potworów i spółki głosu głównym bohaterom podkładali znani hollywoodzcy aktorzy. Oto oni:

 • James P. Sullivan - John Goodman
 • Mike Wazowski - Billy Crystal
 • Boo - Mary Gibbs
 • Roz - Steve Buscemi
 • Randall - James Coburn

W polskiej wersji językowej głosu użyczyli m.in.:

 • Sullivan - Marek Obertyn
 • Mike - Jerzy Stuhr
 • Boo - Wiktoria Gorodeckaja
 • Roz - Ewa Smolińska
 • Randall - Janusz Wituch

Znakomita obsada aktorska zarówno w wersji anglojęzycznej, jak i polskiej sprawia, że postaci są wyraziste, zabawne i bardzo charyzmatyczne. Aktorzy świetnie oddają charakter bohaterów.

Gdzie obejrzeć film Potwory i spółka z polskim lektorem online?

Potwory i spółka to jedna z najpopularnie

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 17691
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Potwory i spółka należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Ms_Paulla

Potwory i spółka to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 32m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Potwory i spółka
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Potwory i spółka, spojrzenie na ocenę 7.8 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

EdiHejka

Potwory i spółka ze średnią ocen 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.8, Potwory i spółka zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Potwory i spółka z oceną 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.8 sugeruje, że Potwory i spółka to pozycja obowiązkowa dla fanów Pixar.