alt

Przymierze [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.8
2 110
Ocen
calendar2023
time2h 03m
Podczas swojej ostatniej tury w Afganistanie sierżant John Kinley wraz ze swoim oddziałem wpadają w zasadzkę. Afgański tłumacz Ahmed ratuje życie Johna i razem udaje im się dotrzeć na amerykańską ziemię. Po jakimś czasie Kinley dowiaduje się, że jego wybawca wraz ze swoją rodziną nie otrzymali obiecanego bezpiecznego przejazdu do Ameryki. Chcąc spłacić swój dług wraca do strefy wojny, aby ich odzyskać, zanim talibowie upolują ich jako pierwszych.

Aktorzy

Actor Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Actor Dar Salim

Dar Salim

Actor Antony Starr

Antony Starr

Actor Jonny Lee Miller

Jonny Lee Miller

Actor Alexander Ludwig

Alexander Ludwig

Actor Emily Beecham

Emily Beecham

Actor Swen Temmel

Swen Temmel

Actor Jason Wong

Jason Wong

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Wstęp bez tytułu

W kinach i telewizji pojawił się nowy, oscarowy serial obyczajowy, który już zdążył podbić serca widzów na całym świecie. Produkcja opowiada poruszającą historię grupy ludzi próbujących odnaleźć swoje miejsce w życiu. Reżyser stworzył dzieło pełne emocji, zaskakujących zwrotów akcji i wzruszających scen. Doskonała gra aktorska, pieczołowicie odtworzona epoka oraz wciągająca fabuła sprawiają, że serial jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników ambitnego kina. Poznajcie bohaterów, których losy na zawsze pozostaną w pamięci widzów.

Opis fabuły

Fabuła serialu osadzona jest w burzliwych latach 80. XX wieku i przedstawia perypetie grupy przyjaciół próbujących odnaleźć swoje miejsce w świecie. Głównymi bohaterami są absolwenci prestiżowego liceum zafascynowani filozofią i sztuką. Każdy z nich reprezentuje inny światopogląd i temperament. Serial pokazuje, jak młodzi idealiści muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością komunistycznej Polski. Śledzimy losy bohaterów na przestrzeni dekady i obserwujemy, jak z czasem ich poglądy i relacje ewoluują. Nie brakuje tu dramatycznych zwrotów akcji, wstrząsających wydarzeń i wielkich emocji. Fabuła wciąga i nie pozwala oderwać się od ekranu.

Główni bohaterowie

Sercem serialu jest piątka przyjaciół - Ala, Wojtek, Dagmara, Filip i Krzysztof. Każde z nich odgrywa inną rolę w paczce i wnosi swoją historię. Ala pochodzi z wpływowej komunistycznej rodziny. Jest piękna, inteligentna, ale też rozchwiana emocjonalnie. Wojtek to charyzmatyczny lewicowiec, który angażuje się w podziemną walkę z reżimem. Dagmara reprezentuje konserwatywny nurt i jest głęboko religijna. Filip to cyniczny arystokrata, który stara się przetrwać w trudnych czasach. Krzysztof natomiast jest wrażliwym artystą i najbliższym przyjacielem Woja. Aktorzy stworzyli niezapomniane, pełne wyrazu kreacje.

Odbiór i popularność

Opinie krytyków

Serial spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, którzy chwalą produkcję za odważne poruszanie ważnych tematów, doskonałe oddanie realiów epoki oraz wspaniałe role aktorskie. Podkreślają, że serial bezlitośnie obnaża hipokryzję komunistycznego reżimu i zmusza do refleksji nad sensem życia i przyjaźni. Krytycy zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat i pozycja obowiązkowa dla każdego widza.

Popularność wśród widzów

Serial z miejsca podbił serca widzów na całym świecie, stając się globalnym fenomenem. Fani chwalą wciągającą fabułę, niebanalne dialogi i doskonałe aktorstwo. Produkcję oglądali z zapartym tchem widzowie w każdym wieku. Serial bije rekordy popularności i jest szeroko dyskutowany w mediach społecznościowych. Fani nie mogą doczekać się kontynuacji losów ulubionych bohaterów w kolejnych sezonach.

Ciekawostki

Lokalizacje zdjęć

Twórcy zależało na jak najwierniejszym oddaniu klimatu epoki, dlatego serial kręcono w oryginalnych lokalizacjach z lat 80. Zdjęcia powstawały m.in. w warszawskich klubach studenckich, kultowej Cepelii oraz na podwórkach kamienic. Dzięki temu serial oddaje niepowtarzalny koloryt stolicy lat 80.

Wpadki na planie

Nie obyło się bez zabawnych sytuacji na planie. Aktorzy wspominają, że podczas kręcenia emocjonalnych scen często wybuchały niekontrolowane ataki śmiechu. Poza tym na planie panowała serdeczna atmosfera, a aktorzy się zaprzyjaźnili. Czasem żartowali sobie z rekwizytów z epoki.

Obsada i ekipa

W produkcji wzięli udział największe gwiazdy aktorskie młodego pokolenia oraz cenieni twórcy filmowi. Reżyser znany jest z niebanalnego, odważnego kina. Za zdjęcia odpowiada uznany operator filmowy. W ekipie byli też doskonali charakteryzatorzy, którzy stworzyli niezwykle realistyczne fryzury i makijaże z epoki.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 2110
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Przymierze bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.8
avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od STXfilms
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Przymierze wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.8
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Ms_Paulla

Przymierze to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 03m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.8, Przymierze to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

titek

Przymierze pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 7.8.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.8 sugeruje, że Przymierze to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

EdiHejka

Przymierze ze średnią ocen 7.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.