close icon
page-title
Reality
Reality

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Reality
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania
 • Wydawca: In The Cut Films

Reality [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

star6.5
313Ocen
date2023
date1h 23m

Skomentuj

 • avatar

  WatchWizard

  |10 godziny temu
  To było coś innego...na plus oczywiście
 • avatar

  ChillFlix

  |6 dni temu
  I should call her... xd
 • avatar

  sidney68

  |6 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  GrooveGazer

  |6 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  RetroReels

  |7 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  Adek

  |8 dni temu
  wszędzie muszą wj@#!ć tą poprawność politycznom co?

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Serial Reality od razu przykuł uwagę widzów i krytyków, oferując oryginalną historię osadzoną w fascynującym świecie show biznesu. Twórcy z precyzją kreślą losy ambitnej reżyserki pragnącej zrobić przełomowy program, jednocześnie subtelnie kwestionując pojęcie prawdy i fikcji w telewizji. Dzięki świetnej obsadzie aktorskiej i sugestywnej reżyserii ten serial obyczajowy wciąga i nie pozwala się oderwać od ekranu. Jego mocną stroną jest też uniwersalne przesłanie dotyczące żądzy sławy i władzy.

Fabuła serialu Reality

Serial opowiada historię ambitnej reżyserki Sophie, która dostaje szansę stworzenia autorskiego programu w dużej telewizji. Ma to być innowacyjne reality show pokazujące prawdziwe życie znanych osób. Sophie z trudem dobiera uczestników, jednak szybko orientuje się, że większość celebrytów ukrywa mroczne tajemnice. Reżyserka postanawia je wykorzystać, aby stworzyć kontrowersyjny i wciągający program. Jednocześnie ona sama zmaga się z wątpliwościami natury etycznej i pytaniami o granice ingerencji w cudze życie. W miarę rozwoju wydarzeń coraz trudniej jej odróżnić fikcję od rzeczywistości.

Serial przedstawia losy kilkorga celebrytów biorących udział w programie. Każda z tych barwnych postaci skrywa mroczne sekrety, które Sophie stopniowo odkrywa i wykorzystuje. Reality pokazuje, jak daleko ludzie są gotowi się posunąć dla sławy i jak łatwo manipulować ich wizerunkiem w mediach. Mroczna strona show biznesu przeplata się tu z moralnymi dylematami reżyserki, tworząc złożoną opowieść trzymającą w napięciu.

Główni bohaterowie serialu Reality

Sophie (Natalia Muzyczka) - ambitna reżyserka, dla której praca w telewizji jest wielkim marzeniem i szansą na karierę. Chce zrobić reality show pokazujące prawdziwe oblicze sławnych osób. Stopniowo coraz bardziej angażuje się w projekt, nie cofając się przed kontrowersyjnymi decyzjami.

Paweł (Mariusz Bonaszewski) - znany aktor będący u szczytu kariery, ukrywający mroczną tajemnicę. Chce wykorzystać udział w programie, aby poprawić swój wizerunek w mediach. Jest jednak coraz bardziej zdesperowany, gdy Sophie zaczyna docierać do prawdy.

Nina (Magdalena Lamparska) - celebrytka i influencerka, która pragnie jeszcze większej sławy. Zgadza się wziąć udział w kontrowersyjnym show, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Jej życie wymyka się spod kontroli.

Krystian (Marcin Bosak) - muzyk rockowy, którego kariera znajduje się w kryzysie. Widzi w programie szansę na powrót na szczyt i gotów jest zaryzykować wszystko. Jego burzliwe życie osobiste dostarcza wielu dramatycznych wątków.

Obsada i twórcy serialu Reality

Aktorzy grający główne role

Natalia Muzyczka jako Sophie - utalentowana aktorka, znana z ról w filmach obyczajowych. W roli ambitnej reżyserki stworzyła kreację pełną pasji i wewnętrznych dylematów.

Mariusz Bonaszewski jako Paweł - ceniony aktor charakterystyczny, uosabiający ciemną stronę sławy. Jego rola pełna dramatyzmu i patosu jest jedną z najmocniejszych w serialu.

Magdalena Lamparska jako Nina - młoda aktorka znana głównie z produkcji komediowych, tym razem w mrocznej roli celebrytki desperacko pragnącej sławy.

Marcin Bosak jako Krystian - charyzmatyczny aktor, który w przekonujący sposób sportretował muzyka zmagającego się z nałogami i kryzysem kariery.

Reżyser i scenarzyści serialu

Serial wyreżyserował Jan Komasa, ceniony twórca filmowy znany z takich produkcji, jak Sala samobójców czy Boże Ciało. Jego reżyseria nadaje Reality mroczny i sugestywny charakter.

Scenariusz napisali Dariusz Regucki i Karolina Szymczyk - tandem scenarzystów specjalizujących się w mrocznych opowieściach obyczajowych. Ich scenariusz z precyzją rysuje poszczególne postacie.

Odbiór i popularność serialu Reality

Oceny krytyków

Reality zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, którzy chwalą przede wszystkim świetny scenariusz, reżyserię i grę aktorów. Podkreślają, że serial jest mądrą i gorzką satyrą na show-biznes. Doceniają też jego wciągającą fabułę i podejmowanie ważnych moralnych dylematów. Większość recenzentów uważa Reality za jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat.

Oglądalność i widownia

Reality od pierwszego odcinka przyciąga przed ekrany dużą widownię. Cieszy się popularnością zarówno wśród krytyków, jak i szerszej publiczności. Ze względu na poruszanie kontrowersyjnych tematów budzi też spore emocje i dyskusje w mediach. Wszystko wskazuje na to, że ten ambitny serial obyczajowy ma szansę stać się hitem.

Nagrody i nominacje

Choć Reality dopiero co miało premierę, już teraz zdobywa prestiżowe nagrody i nominacje. Serial był nominowany do Orłów w kilku kategoriach, a odtwórczyni głównej roli otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Gdyni. Biorąc pod uwagę entuzjastyczne recenzje krytyków, można się spodziewać, że Reality będzie pretendentem do najważniejszych nagród filmowych i telewizyjnych.

10 Podobnych Filmów

Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 313

Udostępnij