alt

Sala samobójców [2011] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.4
442
Ocen
calendar2011
time1h 51m
Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

Aktorzy

Actor Roma Gąsiorowska

Roma Gąsiorowska

Actor Jakub Gierszał

Jakub Gierszał

Actor Agata Kulesza

Agata Kulesza

Actor Bartosz Gelner

Bartosz Gelner

Actor Filip Bobek

Filip Bobek

Actor Krzysztof Pieczyński

Krzysztof Pieczyński

Actor Krzysztof Dracz

Krzysztof Dracz

Actor Danuta Borsuk

Danuta Borsuk

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Sala samobójców online?

Sala samobójców to polski film dramatyczny z 2011 roku w reżyserii Jana Komasy. Od premiery minęło już trochę czasu, ale warto nadrobić ten tytuł, jeśli ktoś go jeszcze nie widział. Film można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych.

Jedną z opcji jest wypożyczenie Sali samobójców na takich serwisach VOD jak iTunes, Rakuten czy Chili. Wówczas oglądamy w dobrej jakości, ale za opłatą za konkretny seans. Tańszą opcją jest obejrzenie filmu na YouTubie lub na serwisach z nielegalnymi treściami, gdzie znajdziemy Salę samobójców za darmo, ale w gorszej jakości i niekoniecznie z polskim lektorem czy napisami.

Sala samobójców

Poznaj fabułę filmu Sala samobójców

Fabuła Sali samobójców skupia się na losach trójki młodych ludzi - Dominika, Sylwii i Michała. Każde z nich zmaga się z problemami - Dominik nie radzi sobie ze śmiercią dziewczyny, Sylwia cierpi z powodu nieakceptującej jej matki, a Michał boryka się z chorobą nowotworową. Bohaterowie poznają się na czacie internetowym, gdzie prowadzą rozmowy na temat samobójstwa. Stopniowo nawiązuje się między nimi więź, która pozwoli im spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Reżyser Jan Komasa bardzo dobrze oddał w filmie problemy współczesnej młodzieży zmagającej się z depresją, brakiem akceptacji i poczuciem osamotnienia. Poruszył ważny społecznie temat wpływu internetu na psychikę młodych ludzi. Całość utrzymana jest w mocno dramatycznym, momentami mrocznym klimacie. To opowieść wciągająca, mimo przygnębiającej tematyki.

Recenzje i opinie o filmie Sala samobójców

Sala samobójców zebrała po premierze pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Doceniano przede wszystkim odważne podejście do trudnego tematu i naturalną grę aktorów drugiego planu. Chwalono reżysera Jana Komasę za znakomitą reżyserię fabularnego debiutu.Film zdobył Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i wiele innych nagród.

Widzowie również entuzjastycznie przyjęli Salę samobójców. W serwisie Filmweb ma ocenę 7,7/10 na ponad 27 tys. głosów. Zwracano uwagę na mocny ładunek emocjonalny filmu i poruszającą historię trójki bohaterów. Niektórzy widzowie przyznawali, że seans był dla nich ciężkim przeżyciem. Film zdecydowanie nie pozostawia obojętnym.

Sala samobójców

Aktorzy grający w filmie Sala samobójców

Obsada Sali samobójców składa się zarówno ze znanych nazwisk, jak i aktorów mniej rozpoznawalnych.

Główne role grają:

 • Jakub Gierszał jako Dominik Santorski
 • Agata Kulesza jako matka Dominika
 • Krzysztof Pieczyński jako ojciec Dominika
 • Roma Gąsiorowska jako Sylwia
 • Bartosz Gelner jako Michał

Pozostałe role drugoplanowe i epizodyczne wcielili się m.in.: Anna Karczmarczyk, Mateusz Kościukiewicz, Vanessa Aleksander czy Maciej Stolarski.

Najlepsze cytaty z filmu Sala samobójców

Oto kilka najciekawszych cytatów z filmu Sala samobójców:

- Jesteśmy samobójcami, ludzie tacy jak my się nie zabijają.

- Najgorsze jest to, że człowiek się przyzwyczaja. Do bólu, do samotności, nawet do śmierci się przyzwyczaja.

- Złamane serce nigdy się nie goi. Tak naprawdę nigdy nie przestaje boleć.

- Czasem lepiej zasuszyć łzy niż je uronić. Płacz nic nie daje.

- Jeżeli nie możesz znieść swojego życia, stwórz je od nowa. Wymyśl siebie od początku.

Dlaczego warto obejrzeć film Sala samobójców?

Sala samobójców to film, który nieprzypadkowo zdobył uznanie krytyków i widzów. Przede wszystkim podejmuje trudny i ważny temat depresji wśród młodzieży. Pokazuje, jak internet i anonimowość w sieci może prowadzić do tragedii w realnym świecie. Porusza kwestię akceptacji przez rodziców, tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka.

Film w naturalny sposób opowiada o emocjach bohaterów i trudno się od niego odczepić. Aktorstwo stoi na wysokim poziomie, a reżyserii Jana Komasy niczego nie można zarzucić. Sala samobójców to propozycja dla widzów lubiących mocne, poruszające historie i dobrą grę aktorów. Film, który może skłonić do przemyśleń na ważne tematy.

Zwiastun filmu Sala samobójców zdradza fabułę

Zwiastun Sali samobójców nie zdradza zbyt wiele z fabuły, ale daje pewne pojęcie o klimacie filmu. Dowiadujemy się z niego, że bohaterowie - Dominik, Sylwia i Michał - poznają się na czacie internetowym poświęconym samobójstwu. Są osamotnieni, zagubieni, z problemami typowymi dla młodych ludzi.

Z zapowiedzi wynika, że stopniowo między nimi zawiąże się silna więź, która pozwoli im spojrzeć na życie z innej perspektywy. Zwiastun utrzymany jest w mrocznym, dramatycznym klimacie. Sugeruje, że film będzie poruszał poważne kwestie, ale historia bohaterów ma szansę na dobry finał.

Kto wyreżyserował film Sala samobójców?

Reżyserem Sali samobójców jest Jan Komasa - polski reżyser filmowy i teatralny urodzony w 1981 roku. Debiutował na dużym ekranie właśnie filmem Sala samobójców w 2011 roku. Obraz ten przyniósł mu liczne nagrody i uznanie krytyków.

Komasa ma w dorobku także inne znane tytuły, m.in. Miasto 44 (2014), Szczęście świata (2017) czy Boże Ciało (2019), za które zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Artysta specjalizuje się w filmach obyczajowych i społecznych poruszających trudne tematy. Cechuje go wrażliwość w pokazywaniu ludzkich emocji.

Główny bohater filmu Sala samobójców - kim jest?

Głównym bohaterem filmu Sala samobójców jest Dominik Santorski, w którego wciela się Jakub Gierszał. Jest on młodym chłopakiem, który kilka miesięcy wcześniej stracił dziewczynę w wypadku samochodowym.

Dominik bardzo przeżywa jej śmierć, nie radzi sobie z bólem po stracie i popada w coraz większą depresję. Zaczyna zaniedbywać szkołę, unika kontaktów towarzyskich, zamyka się w sobie. W końcu dołącza do internetowego czatu dla samobójców, gdzie poznaje Sylwię i Michała.

Jest typem wrażliwca, który swoją postawą budzi sympatię. Próbuje odnaleźć sens życia mimo tragedii, jaka go spotkała. Jego losy są kluczowe dla fabuły filmu.

Sala samobójców - gdzie obejrzeć film online z polskim lektorem?

Sala samobójców można obejrzeć legalnie online na platformach VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Chili. Są one płatne - za dostęp do konkretnego seansu trzeba zapłacić ok. 10-15 zł.

Na YouTube również można znaleźć Salę samobójców, jednak jakość obrazu często pozostawia tam wiele do życzenia. O wiele lepszą opcją są wspomniane wyżej platformy VOD, gdzie film dostępny jest w dobrej jakości i z polskim lektorem bądź napisami.

Legalny dostęp online do Sali samobójców daje więc kilka opcji - wystarczy wybrać najwygodniejszą z nich, by móc obejrzeć ten poruszający obraz w domowym zaciszu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 442
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez MediaBrigade
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Sala samobójców
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 51m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Sala samobójców , to przyjrzyj się ocenie 7.4. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.4, Sala samobójców to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Gajdek12

Ocena 7.4 potwierdza, że Sala samobójców to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Sala samobójców, spojrzenie na ocenę 7.4 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.4 nie przekonuje Cię do obejrzenia Sala samobójców, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.