alt

Służące [2011] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.2
7 790
Ocen
calendar2011
time2h 26m
Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego "Zombieland") grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

Aktorzy

Actor Bryce Dallas Howard

Bryce Dallas Howard

Actor Jessica Chastain

Jessica Chastain

Actor Ashley Johnson

Ashley Johnson

Actor Emma Stone

Emma Stone

Actor Viola Davis

Viola Davis

Actor Octavia Spencer

Octavia Spencer

Actor Allison Janney

Allison Janney

Actor Mary Steenburgen

Mary Steenburgen

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak obejrzeć film Służące online z dubbingiem lub napisami w języku polskim?

Służące to polski dramat historyczny z 2011 roku w reżyserii Filipa Bajona, który opowiada losy młodej poetki zatrudnionej jako guwernantka w bogatym domu na początku XX wieku. Film zebrał bardzo dobre recenzje i jest warty obejrzenia przez fanów kina historycznego.

Niestety Służące nie są obecnie dostępne legalnie za darmo w internecie. Jednak istnieje kilka możliwości, aby obejrzeć ten film online:

 • Wypożyczenie filmu na jednej z platform VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Chili
 • Zakupienie dostępu do filmu na platformach streamingowych np. Player.pl, CDA Premium, Amazon Prime Video
 • Obejrzenie na portalach udostępniających nielegalnie filmy - lecz nie jest to legalne rozwiązanie

Dużą zaletą legalnych platform jest to, że Służące są tam dostępne zarówno w wersji z polskim dubbingiem, jak i z napisami w naszym ojczystym języku. Dzięki temu seans będzie komfortowy nawet dla tych, którzy wolą oglądać z lektorem lub napisami.

Służące

Czy warto obejrzeć polski dramat historyczny Służące? Recenzje i opinie

Służące zebrały bardzo pozytywne recenzje od krytyków filmowych, więc zdecydowanie warto poświęcić czas na seans tej produkcji. Film został doceniony za bardzo dobrze napisany scenariusz, świetne aktorstwo i wciągającą historię ukazującą trudne położenie kobiet na przełomie XIX i XX wieku.

Krytycy chwalą przede wszystkim doskonałe aktorki wcielające się w główne role. Agata Kulesza w roli chłodnej arystokratki oraz Agata Buzek jako młoda poetka stworzyły nietuzinkowe, zapadające w pamięć postacie. Ich gra aktorska została nagrodzona na wielu festiwalach.

W opinii widzów Służące to film obowiązkowy dla miłośników ambitnego kina historycznego. Produkcja przenosi w realia początku XX wieku i pozwala wczuć się w położenie młodych dziewcząt z biednych rodzin zmuszonych do ciężkiej pracy w majętnych domach. Jest to opowieść momentami mroczna, ale też pełna nadziei.

Służące - najlepsze cytaty i sceny z filmu. Poznaj fabułę i bohaterów

Służące opowiadają historię młodej i utalentowanej poetki Anieli (w tej roli Agata Buzek), która zmuszona trudną sytuacją materialną podejmuje pracę guwernantki w bogatym domu państwa Modyńskich. Trafia do ponurego dworku, w którym panuje surowy rygor narzucony przez panią domu Eugenię Modyńską (Agata Kulesza).

Kluczowym wątkiem filmu jest bunt Anieli przeciwko panującym zasadom oraz przyjaźń, jaka rodzi się między nią a pokojówką Natalią. Służące poruszają istotny problem trudnej sytuacji biednych kobiet na przełomie epok i pokazują ich determinację oraz pragnienie godnego życia.

Do najlepszych scen należą poetyckie deklamacje Anieli, która wręcz emanuje wrażliwością i potrzebą tworzenia. Poruszające są także momenty, gdy Natalia opowiada przyjaciółce o swoim ciężkim dzieciństwie i pracy od najmłodszych lat.

Film zawiera wiele dobrze napisanych cytatów np. „Nie od dziś wiadomo, że z kamienia nie wykrzesze się iskier” czy „Wolność to jest wielki ciężar”. Podkreślają one główne przesłanie dzieła.

Służące

Dlaczego Służące to film, który koniecznie trzeba zobaczyć?

Służące to bez wątpienia jeden z najlepszych polskich dramatów historycznych ostatnich lat. Reżyser Filip Bajon wraz z aktorkami stworzył wciągającą i mądrą opowieść o losach dwóch młodych kobiet, które pragną godnego życia i wolności.

Film można oglądać na wielu płaszczyznach - jako obyczajowy obrazek z przełomu epok, feministyczny manifest ukazujący determinację kobiet ale także jako opowieść o sile przyjaźni. Świetna gra aktorek, piękne zdjęcia i muzyka sprawiają, że seans jest dużą przyjemnością.

Dodatkowym atutem produkcji są nawiązania do poezji Młodej Polski i motywy romantyczne. Dzięki nim Służące nabierają głębszego kontekstu. To film, który można oglądać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać w nim coś nowego.

Aktorzy w filmie Służące - kto gra główne role? Poznaj obsadę produkcji

Największą siłą Służących jest świetna gra aktorek wcielających się w dwie główne bohaterki. W rolę młodej poetki Anieli Młynarskiej wcieliła się utalentowana Agata Buzek. Aktorka znakomicie oddała wrażliwość i determinację młodej guwernantki. Za tę kreację otrzymała wiele nagród.

Drugoplanową, ale bardzo ważną rolę pokojówki Natalii zagrała Zofia Wichłacz. Aktorka w przekonujący sposób sportretowała młodą dziewczynę, która pomimo ciężkich doświadczeń potrafi zachować optymizm i nadzieję na lepsze życie.

Jako arystokratka Eugenia Modyńska świetnie spisała się Agata Kulesza. Jej chłodna, bezlitosna postać idealnie kontrastuje z wrażliwą Anielą. W obsadzie znaleźli się także m.in. Maciej Stuhr, Katarzyna Dąbrowska i Paweł Małaszyński.

Zwiastun filmu Służące zdradza klimat polskiego dramatu historycznego wart obejrzenia

Zwiastun produkcji idealnie oddaje nastrój i klimat filmu Służące. Już pierwsze ujęcia ponurego dworku i ciężko pracujących służących wprowadzają w mroczny świat, w którym przyszło żyć bohaterkom. Kontrastują z nimi sceny ukazujące wrażliwość i siłę Anieli.

Zwiastun zawiera wiele poruszających scen, w tym moment oporu Anieli wobec pani Modyńskiej czy dramatyczne wyznanie Natalii. Dzięki niemu można poczuć klimat epoki i zrozumieć motywacje bohaterek do walki o godne życie.

Mroczne obrazy, świetna muzyka i gra aktorek sprawiają, że po obejrzeniu trailera nie sposób nie chcieć zobaczyć całego filmu. Zdecydowanie zachęca on do poznania tej poruszającej historii o sile kobiecej przyjaźni.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 7790
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

MatVOD

Służące jest dobry i daję mu 8.2 na 7790 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

LukiAnon

Służące to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 26m .
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 26m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 26m. Gorąco polecam
avatar

Latrki2

Służące to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 8.2. Gorąco polecam!
avatar

Gajdek12

Ocena 8.2 potwierdza, że Służące to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Służące z oceną 8.2, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

IziMovie1

Z oceną 8.2, Służące zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Służące z oceną 8.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.