alt

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration [2022] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

calendar2022

Aktorzy

Actor Patti LaBelle

Patti LaBelle

empty-image

James 'Jimmy Jam' Harris III

Actor Ciara

Ciara

Actor Jon Batiste

Jon Batiste

Actor Jimmie Allen

Jimmie Allen

Actor Marvin L. Sapp

Marvin L. Sapp

empty-image

Janai Norman

Czy warto obejrzeć Sound of Freedom to świętowanie Juneteenth?

Film dokumentalny Sound of Freedom to świętowanie Juneteenth przedstawia wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji święta upamiętniającego zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Widowisko łączy w sobie występy gwiazd ze sceny muzycznej, takich jak Mickey Guyton, Yolanda Adams, Anthony Hamilton, Billy Porter, Debbie Allen Dance Academy, Earth, Wind & Fire, Jhené Aiko, John Legend, Killer Mike, Kirk Franklin, Mary Mary, Regina Belle, Robert Glasper, The Roots, The War And Treaty, Trombone Shorty, i wiele innych, z przemówieniami aktywistów na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Wydarzenie to odbyło się 17 czerwca 2022 roku w Los Angeles, dokładnie w 155. rocznicę ogłoszenia dekretu kończącego niewolnictwo w Teksasie. Dzięki połączeniu występów artystycznych z przesłaniem walki o równość, Sound of Freedom oddaje hołd afroamerykańskiemu dziedzictwu i upamiętnia dzień, w którym setki tysięcy Afroamerykanów odzyskało wolność.

Film dokumentuje to wyjątkowe widowisko, łącząc w sobie radość ze świętowania z powagą refleksji nad trudną historią i współczesnymi wyzwaniami społeczności afroamerykańskiej. Jest to z pewnością wartościowy materiał, pozwalający lepiej zrozumieć znaczenie Juneteenth i wpływ tego święta na kulturę amerykańską.

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration

Gdzie online obejrzeć cały film Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom?

Film dokumentalny Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom - A Juneteenth Celebration można obejrzeć online na platformie Hulu. Jest on dostępny w pełnej długości dla subskrybentów Hulu w Stanach Zjednoczonych.

Hulu to popularna platforma streamingowa, oferująca dostęp do tysięcy seriali, filmów i programów na życzenie. Wśród jej treści znajdują się zarówno produkcje własne Hulu, jak i tytuły od innych studiów i stacji telewizyjnych.

Aby móc oglądać filmy i seriale na Hulu, należy wykupić subskrypcję. Serwis oferuje różne plany cenowe - od tańszej wersji z reklamami, po droższą bez reklam. Można testować Hulu za darmo przez 30 dni.

Dzięki Hulu można więc legalnie i wygodnie obejrzeć internetową premierę filmu Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom. To świetna okazja, aby zobaczyć z bliska tę wyjątkową celebrację Juneteenth i muzyczne występy gwiazd.

Bez limitu i za darmo - gdzie obejrzeć Sound of Freedom?

Niestety film Sound of Freedom - A Juneteenth Celebration nie jest obecnie dostępny za darmo w internecie. Jako premierowa produkcja ABC News, dystrybuowana jest ona na razie tylko na platformie Hulu dla subskrybentów w USA.

Istnieje jednak szansa, że w przyszłości Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom trafi do szerszej dystrybucji online lub telewizyjnej. Być może będzie można go zobaczyć na YouTube lub innym serwisie w modelu AVOD (z reklamami) lub SVOD po wykupieniu dostępu.

Na razie jedyną legalną opcją jest obejrzenie tego filmu dokumentalnego na Hulu. Miesięczny dostęp do platformy kosztuje od 6 do 12 dolarów w zależności od planu. Jest to stosunkowo niewielka kwota, biorąc pod uwagę unikalny i wartościowy materiał.

Warto śledzić informacje o dystrybucji Sound of Freedom. Być może doczekamy się premiery w Polsce lub udostępnienia filmu za darmo z okazji kolejnych obchodów Dnia Wolności Juneteenth. Na razie pozostaje cierpliwie czekać lub skorzystać z Hulu.

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration

Aktorzy i obsada Sound of Freedom - kto gra w filmie?

Film dokumentalny Sound of Freedom nie posiada typowej obsady aktorskiej. Bohaterem tej produkcji jest samo wydarzenie muzyczne z okazji święta Juneteenth, a występują w nim artyści sceny muzycznej oraz działacze społeczni.

Wśród wykonawców, których możemy zobaczyć i usłyszeć w filmie, znajdują się m.in.:

 • Mickey Guyton
 • Yolanda Adams
 • Anthony Hamilton
 • Billy Porter
 • Debbie Allen Dance Academy
 • Earth, Wind & Fire
 • Jhené Aiko
 • John Legend
 • Killer Mike
 • Kirk Franklin
 • Mary Mary
 • Regina Belle
 • Robert Glasper
 • The Roots
 • The War And Treaty
 • Trombone Shorty

Świętowanie Juneteenth swoimi przemówieniami uświetnili także działacze społeczni, polityczni i kulturalni, między innymi Stacey Abrams, Rev. Al Sharpton, Jermaine Dupri czy Senator Tina Smith.

Reżyserami widowiska i filmu byli Ron de Moraes i Bentley Kyle Evans. Choć więc nie możemy mówić o typowej obsadzie aktorskiej, Sound of Freedom przedstawia plejadę znakomitych artystów i osobistości świata kultury afroamerykańskiej.

Najlepsze cytaty z filmu Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom

Oto wybrane cytaty z filmu dokumentalnego Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom:

 • "Cieszmy się chwilą, oddajmy cześć przeszłości i patrzmy w przyszłość" - John Legend
 • "Świętujemy postęp, ale pamiętamy też o pracy, jaka jest jeszcze przed nami" - Stacey Abrams
 • "Nasze święto, nasza muzyka, nasza wolność!" - Anthony Hamilton
 • "Ta muzyka uzdrawia dusze, podnosi na duchu i jednoczy" - Yolanda Adams
 • "Choć niewolnictwo się zakończyło, jego dziedzictwo wciąż rzuca cień na współczesną Amerykę" - Rev. Al Sharpton
 • "Świętujmy dziś jak jedna, wielka afroamerykańska rodzina!" - Kirk Franklin

Są to fragmenty przemówień artystów biorących udział w koncercie Sound of Freedom. Oddają one radość i dumę z obchodów święta Juneteenth, ale także refleksję nad ciągle aktualną walką o równość.

Fabuła i opis filmu Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom to film dokumentujący przebieg koncertu z okazji 155. rocznicy zniesienia niewolnictwa w Teksasie, pierwszego stanu, w którym ogłoszono koniec tego procederu. Wydarzenie miało miejsce 17 czerwca 2022 roku w Los Angeles.

Gwiazdy afroamerykańskiej sceny muzycznej, takie jak John Legend, Anthony Hamilton, Earth, Wind & Fire, Yolanda Adams i wielu innych, dały porywający koncert, celebrując dzień, w którym setki tysięcy Afroamerykanów w Teksasie odzyskało wolność. Przemówienia aktywistów przypomniały o historii walki z niewolnictwem i dyskryminacją.

Reżyserzy Ron de Moraes i Bentley Kyle Evans zatroszczyli się o to, aby film oddał radosny i wzruszający charakter tego wydarzenia. Widzimy zarówno fragmenty występów artystycznych, jak i ujęcia publiczności świętującej ten wyjątkowy moment. Przemówienia przeplatają się z piosenkami, tworząc spójną opowieść.

Dokument trwa około dwóch godzin i z pewnością pozwoli widzom poczuć niepowtarzalną atmosferę tego święta afroamerykańskiej kultury. To zarazem radosna celebracja wolności, jak i przypomnienie o wciąż aktualnej walce o równość w USA.

Recenzje i opinie widzów o filmie Sound of Freedom

Film dokumentalny Sound of Freedom spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków i widzów. Oto wybrane recenzje i opinie:

 • „Niezapomniany hołd dla afroamerykańskiego dziedzictwa i walki o wolność. Wzruszające przemówienia przeplatają się tu z gospel i soulem w wykonaniu największych artystów." - The New York Times
 • "Świetnie udokumentowany koncert, który przypomina o historii i pokazuje siłę afroamerykańskiej kultury." - Rolling Stone
 • "Porywające występy i ważne przesłanie. Film obowiązkowy dla każdego, kto chce zrozumieć znaczenie Juneteenth." - widz na Reddit
 • "Niesamowita energia artystów i publiczności. Ten film umacnia ducha i jednoczy." - użytkownik Twittera

Zdecydowana większość recenzji podkreśla wspaniałą atmosferę koncertu i wagę przekazu o historii i walce o równość. Film Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom zasługuje więc zdaniem krytyków na uwagę widzów.

Dlaczego warto obejrzeć Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zobaczyć ten wyjątkowy film dokumentalny:

 • To świetna okazja, by poczuć radosną atmosferę świętowania Juneteenth.
 • Usłyszymy mnóstwo znakomitej muzyki gospel i soulowej w wykonaniu największych artystów.
 • Przemówienia przybliżają historię zniesienia niewolnictwa i walki o prawa człowieka.
 • Film pokazuje siłę i żywotność kultury afroamerykańskiej.
 • Jest to ważny głos w dyskusji na temat równości rasowej w USA.
 • Produkcja została zrealizowana na najwyższym poziomie, dzięki reżyserom z telewizji ABC.
 • To po prostu doskonały dokument muzyczny, który wciąga i wzrusza.

Dla fanów soul, gospel i znakomitych artystów ten film jest obowiązkowy. Pozwala też lepiej docenić znaczenie święta Juneteenth dla Amerykanów.

Scenariusz i reżyseria Sound of Freedom - kto za tym stoi?

Film dokumentalny Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom został wyreżyserowany przez duet filmowców telewizji ABC - Ron de Moraes oraz Bentley Kyle Evans. Obaj mają na koncie realizacje wielu cenionych programów i seriali.

Ron de Moraes zasłynął jako producent i reżyser takich programów jak Good Morning America czy serii koncertów Live from Lincoln Center. Ma na koncie ponad 30 nagród Emmy. Bentley Kyle Evans to z kolei twórca popularnych sitcomów telewizyjnych i producent muzyczny.

Film powstał przy współpracy ABC News z Lincoln Square Productions - firmą zajmującą się produkcją filmów dokumentalnych na zlecenie stacji ABC. Scenariusz oparty

10 Podobnych Filmów:

  Oceń film lub serial
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 0 Liczba głosów: 0
  Udostępnij serial
  Robert Kwiatkowski

  Robert Kwiatkowski

  Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

  10 Komentarzy

  avatar

  Mailosz

  Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
  avatar

  AgaMaga

  Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
  avatar

  LukiAnon

  Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 0h 00m .
  avatar

  sidney68

  Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
  avatar

  Ms_Paulla

  Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
  avatar

  Bacha

  Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 0h 00m. Gorąco polecam
  avatar

  TransFormers

  Kolejny udany przykład film. Ocena 0 nie wzięła się znikąd - Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration po prostu wciąga.
  avatar

  Matek

  Mocna ocena 0 sugeruje, że Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
  avatar

  IziMovie1

  Z oceną 0, Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
  avatar

  DaveAmeryka

  Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration z oceną 0 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

  Produkcje o podobnych gatunkach