alt

Spider-Man: Poprzez multiwersum [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating8.3
5 898
Ocen
calendar2023
time2h 20m
Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Man’ów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Aktorzy

Actor Hailee Steinfeld

Hailee Steinfeld

Actor Andy Samberg

Andy Samberg

Actor Shea Whigham

Shea Whigham

Actor Tobey Maguire

Tobey Maguire

Actor Oscar Isaac

Oscar Isaac

Actor J.K. Simmons

J.K. Simmons

Actor Alfred Molina

Alfred Molina

Actor Jason Schwartzman

Jason Schwartzman

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Najnowsza odsłona przygód Człowieka-Pająka z pewnością zainteresuje fanów Marvela i komiksów. Film "Spider-Man: Poprzez multiwersum" wprowadza widzów w fascynujący świat alternatywnych wymiarów, gdzie spotykają się różne wersje znanego superbohatera. Dynamiczna akcja, efektowne sceny walki i specyficzne poczucie humoru sprawiają, że seans dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie. Twórcy zadbali o liczne niespodzianki fabularne i gościnne występy znanych postaci, co sprawia, że całość wciąga od pierwszej minuty.

Fabuła filmu Spider-Man: Poprzez multiwersum

Fabuła produkcji skupia się wokół losów Petera Parkera, który niespodziewanie zostaje wciągnięty w chaotyczny wir wydarzeń związanych z multiwersum. W wyniku tajemniczego zaklęcia dochodzi do spotkania różnych wersji Człowieka-Pająka, w tym także tej granej przez aktora z poprzedniej trylogii. Bohaterowie muszą stawić czoła potężnemu przeciwnikowi, aby uratować wszystkie wymiary przed zagładą. Przez cały film przewija się wątek odpowiedzialności i konieczności poświęceń dla ratowania innych.

Główni bohaterowie i obsada Spider-Man: Poprzez multiwersum

W rolę głównego bohatera ponownie wciela się Tom Holland. Towarzyszą mu Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange oraz Zendaya jako MJ. Gościnnie w filmie występują też Tobey Maguire i Andrew Garfield, którzy grali Spider-Mana w poprzednich filmach. Świetnie oddają klimat swoich wersji postaci. W roli głównego antagonisty, potężnego Green Goblina, zobaczymy Willemma Dafoe. Aktorzy doskonale odnajdują się w swoich rolach i dostarczają znakomitych kreacji.

Recenzje i opinie widzów o Spider-Man: Poprzez multiwersum

Pozytywne aspekty filmu wyróżnione przez krytyków

Krytycy i widzowie są zgodni, że największym atutem produkcji jest jej pomysł na historię i sposób powiązania wątków multiwersum. Fabuła jest niebanalna i zaskakująca, a scenarzyści umiejętnie balansują między akcją, humorem i dramatycznymi momentami. Chwalony jest również występ obsady – zwłaszcza trzech odtwórców roli Spider-Mana. Ich chemia na ekranie, a także walki i interakcje sprawiają wiele frajdy. Całość utrzymana jest w charakterystycznym, lekkim tonie serii.

Negatywne opinie i najczęstsze zarzuty widzów

Nieliczne głosy krytyki dotyczą przede wszystkim zbyt dużej ilości wątków i postaci, co powoduje, że niektóre elementy wydają się nie do końca rozwinięte. Pojawiają się też opinie, że fabuła miejscami jest zbyt skomplikowana i trudna do śledzenia dla przeciętnego widza. Jednak są to pojedyncze głosy, a zdecydowana większość ocenia film wyjątkowo pozytywnie.

Szczegółowe informacje o Spider-Man: Poprzez multiwersum

Data premiery filmu

Światowa premiera filmu miała miejsce 15 grudnia 2021 roku. W polskich kinach obraz pojawił się dzień później, 16 grudnia. Spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i świetnymi wynikami frekwencyjnymi.

Reżyseria i scenariusz

Reżyserem filmu jest Jon Watts, który stał także za kamerą poprzednich odsłon serii z Tomem Hollandem. Scenariusz napisali Chris McKenna i Erik Sommers, a producentami zostali Kevin Feige i Amy Pascal.

Efekty specjalne wykorzystane w filmie

Twórcy filmu mogli pochwalić się imponującymi efektami specjalnymi i komputerowymi. Dzięki nim udało się realistycznie oddać niezwykłe sceny akcji, walk, a także fantastyczne wizje multiwersum i alternatywnych wymiarów. Film zachwyca pod względem wizualnym.

Odniesienia do uniwersum Marvela i innych części serii

"Spider-Man: Poprzez multiwersum" jest już trzecią odsłoną przygód Człowieka-Pająka z Tomem Hollandem w roli głównej. Fabuła filmu odwołuje się jednak także do poprzednich części serii z Tobeyem Maguirem i Andrew Garfieldem. Pojawiają się liczne nawiązania do kinowego uniwersum Marvela. Dzięki temu dostajemy niezwykle bogatą i satysfakcjonującą opowieść.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 5898
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Spider-Man: Poprzez multiwersum bardzo mi sie podobał, moja ocena to 8.3
avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Columbia Pictures
avatar

LukiAnon

Spider-Man: Poprzez multiwersum to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 20m .
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8.3. Warto poświęcić czas na obejrzenie Spider-Man: Poprzez multiwersum.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 8.3, Spider-Man: Poprzez multiwersum to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Matek

Mocna ocena 8.3 sugeruje, że Spider-Man: Poprzez multiwersum to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Spider-Man: Poprzez multiwersum z oceną 8.3, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 8.3 nie przekonuje Cię do obejrzenia Spider-Man: Poprzez multiwersum, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.