alt

Super Mario Bros. Film [2023] [PL] • Gdzie obejrzeć? • Lektor • Film Online

rating7.7
8 106
Ocen
calendar2023
time1h 33m
"Super Mario Bros. Film" to najnowsza animacja studia Illumination, które stworzyło uwielbiane przez wszystkich "Minionki" oraz "Sing". Minionki pokochali widzowie w każdym wieku na całym świecie. Są jednymi z najpopularniejszych animowanych postaci. Teraz studio Illumination stworzyło animację o bohaterze gry komputerowej i z pewnością dostarczą widzom wielu wspaniałych emocji. Produkcja jest oparta na kultowej grze komputerowej z lat osiemdziesiątych "Super Mario Bros". Gra ma wielu fanów do dziś i jest jedną najpopularniejszych w historii.

Aktorzy

Actor Chris Pratt

Chris Pratt

Actor Jack Black

Jack Black

Actor Seth Rogen

Seth Rogen

Actor Anya Taylor-Joy

Anya Taylor-Joy

Actor Keegan-Michael Key

Keegan-Michael Key

Actor John DiMaggio

John DiMaggio

Actor Kevin Michael Richardson

Kevin Michael Richardson

Actor Charlie Day

Charlie Day

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Super Mario Bros. to film, na który fani czekali od lat. Ekranizacja kultowej gry wideo w końcu doczekała się realizacji, i to w wielkim hollywoodzkim stylu. Produkcja łączy dobrze znane elementy z serii Mario z zupełnie nowymi wątkami i bohaterami. Reżyserom udało się stworzyć barwną i wciągającą historię, która zabierze widzów w podróż do magicznego świata Królestwa Grzybów. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy pokroju Chrisa Pratta i Jacka Blacka. Ich kreacje gwarantują doskonałą zabawę i mnóstwo humoru. Film zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków i fanów, którzy chwalą go za oddanie charakteru kultowej marki. Super Mario Bros. to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów gier. Produkcję doceni każdy, kto lubi dynamiczną rozrywkę i fantastyczną przygodę. Nie można przegapić jednego z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat!

Fabuła filmu Super Mario Bros.

Film Super Mario Bros. opowiada historię dwóch braci - Mario i Luigiego, którzy przenoszą się do podziemnego świata zwanego Królestwem Grzybów. Odkrywają, że królestwo jest tyranizowane przez złego Koopę, który porywa mieszkańców i zamienia ich w dinozauro-podobne stworzenia. Mario i Luigi postanawiają uratować mieszkańców oraz księżniczkę Toadstool, pokonując przy tym armię Koopy. Fabuła filmu łączy elementy znane z gier o Mario z nowymi wątkami i postaciami stworzonymi specjalnie na potrzeby produkcji. Fani marki z pewnością docenią nawiązania do kultowych gier, ale też odkryją zupełnie nowe oblicze uniwersum Mario.

Główni bohaterowie i aktorzy

W rolach Mario i Luigiego wystąpili Chris Pratt oraz Charlie Day. Obaj aktorzy świetnie wcielili się w dobrze znane postacie z gier. Chris Pratt znany jest między innymi z filmów Strażnicy Galaktyki oraz Jurassic World, natomiast Charlie Day z serialu U nas w Filadelfii. W roli złego Koopy zobaczymy natomiast Jacka Blacka, który stworzył charyzmatyczną i przerażającą postać. W filmie wystąpiło także wielu innych znanych aktorów, którzy użyczyli głosu postaciom drugoplanowym. Obsada jest z całą pewnością mocną stroną tej produkcji.

Opinie i recenzje filmu

Opinie krytyków

Film zebrał mieszane recenzje od krytyków. Jedni chwalą go za odważne odejście od materiału źródłowego i stworzenie ciekawej, choć miejscami mrocznej wizji świata Mario. Inni natomiast krytykują produkcję za zbytnie odbieganie od klimatu znanego z gier. Mimo rozbieżnych opinii, większość recenzentów docenia charakterystyczny humor i przyjemną animację. Chris Pratt i Charlie Day zebrali wiele pozytywnych opinii za swoje role.

Opinie widzów

Widzowie w większości byli pozytywnie zaskoczeni filmem Super Mario Bros. Chwalą oni przede wszystkim wciągającą historię, humorystyczne sceny oraz efekty wizualne. Wielu fanów doceniło liczne nawiązania do gier, które sprawiły im dużą przyjemność. Negatywne opinie widzów dotyczą głównie zbyt dużych różnic w stosunku do klasycznych gier o Mario. Jednak ogólny odbiór filmu wśród fanów jest dobry.

Sukces komercyjny i wpływ na markę Mario

Wyniki finansowe

Film odniósł duży sukces kasowy, zarabiając ponad 300 milionów dolarów w ciągu pierwszych kilku tygodni wyświetlania. Zajął on pierwsze miejsca w box office na wielu rynkach, w tym w USA i Chinach. Taki wynik przekroczył oczekiwania analityków i wydatnie przyczynił się do zyskowności produkcji. Super Mario Bros. może więc zostać uznany za jeden z najbardziej kasowych filmów o grach w ostatnich latach.

Wpływ na gry i markę Super Mario

Premiera filmu zbiegła się z dużym zainteresowaniem franczyzą Super Mario w okresie przedświątecznym. Sprzedaż gier z serii, w tym najnowszego Super Mario Odyssey, zanotowała znaczny wzrost. Film z całą pewnością przypomniał i przybliżył legendarną markę nowemu pokoleniu. Jego sukces prawdopodobnie wpłynie także na plany Nintendo dotyczące przyszłości serii.

Porównanie z innymi filmami o grach

W porównaniu z innymi filmami na podstawie gier, jak Warcraft, czy Uncharted, Super Mario Bros. wypadł zdecydowanie najlepiej. Pod względem wpływów przewyższył je o ponad 100 milionów dolarów, ciesząc się przy tym lepszym odbiorem. Pokazuje to, że Nintendo ma ogromny potencjał, by przenosić swoje marki na wielki ekran. Sukces filmu z pewnością zachęci innych producentów gier do realizacji podobnych projektów.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 8106
Udostępnij serial
Robert Kwiatkowski

Robert Kwiatkowski

Witaj! Jestem architektem tego filmowego imperium, gdzie każdy kadr ma swoją historię do opowiedzenia. Moje pióro jest jak pędzel, który rysuje portrety emocji na płótnie kinowej rzeczywistości. Przez recenzje i analizy staram się odsłaniać tajemnice fabuł, zgłębiać motywy i inspiracje, które kryją się za obrazem. Każdy artykuł to podróż przez labirynty narracji i interpretacji. Zapraszam Cię do mojego świata, gdzie światło reflektorów odsłania więcej niż tylko obraz na ekranie.

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Super Mario Bros. Film bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.7
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Super Mario Bros. Film można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Super Mario Bros. Film Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Super Mario Bros. Film
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 1h 33m. Gorąco polecam
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.7 nie wzięła się znikąd - Super Mario Bros. Film po prostu wciąga.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.7 sugeruje, że Super Mario Bros. Film to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 7.7 potwierdza, że Super Mario Bros. Film to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.7 sugeruje, że Super Mario Bros. Film to pozycja obowiązkowa dla fanów Universal Pictures.